Оновлений "пакунок малюка" надаватимуть породіллям і у 2020 році

Забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка” - продовжено.

Як інформує Закарпатська ОДА, з 2020 року до пакунку додали теплі речі, розвиваючий килим, мило та водонепроникну пелюшку. Наразі собівартість такого подарунка від держави не змінилась – близько 5 тисяч гривень.

У 2020 році закінчується період пілотного проекту «пакунок малюка», який проводився за підтримки структур ООН та у межах проекту міжнародної технічної допомоги ,,Забезпечення соціального захисту та відповідального батьківства в Україні”. Міністерством соціальної політики України розроблено новий механізм фінансування одноразової натуральної допомоги „пакунок малюка” за рахунок коштів державного бюджету, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 3 березня 2020р. № 172 „Деякі питання забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою „пакунок малюка”. Відтепер Мінсоцполітики визначено головним розпорядником бюджетних коштів щодо надання сім’ям при народженні дітей одноразової натуральної допомоги „пакунку малюка”.

Забезпечення фінансової підтримки з боку держави у вигляді виплати різних видів допомоги є однією з форм державної підтримки сімей з дітьми.

Дитячі допомоги у 2020 році в Україні надаються, згідно з постановою Кабміну, одному з батьків дитини, що постійно проживають разом з немовлям. Для призначення виплати на дитину у 2020 році в Україні до органу соцзахисту батьками подається заява про проживання дитини, копія свідоцтва про народження, яку можна подати в електронній формі. Розмір виплати на першу дитину у 2020 році в Україні становить 52 прожиткових мінімуми. Виплати на другу дитину становитимуть 70 прожиткових мінімумів, на третю і кожну наступну — 120 прожиткових мінімумів.

Уряд підвищив виплати на дитину у 2020 році. Так, розмір дитячих грошей на дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, становитиме не 2 прожиткові мінімуми, а 2,5. Це додатково понад 1000 гривень на одну дитину. Зросте також розмір дитячих грошей у 2020 році на дітей з інвалідністю, які виховуються у дитячих будинках сімейного типу і названих сім’ях, – додатково 3 000 гривень на одну дитину.

Державним бюджетом України на 2020 рік передбачено надання одноразової натуральної допомоги «Пакунок малюка» для 331 тис. сімей. Допомогу при народженні дитини надаватимуть разом із «пакунком малюка».

Наразі протягом 2019 року в області видано 12774 „пакунків малюка”.

пакунок малюка 2020
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
2459 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі