• Головна
  • Золоту на Закарпатті бути: Верховний суд України остаточно підтвердив фіктивність Gofer mining та Cengard Financial
17:55, 2 березня 2020 р.

Золоту на Закарпатті бути: Верховний суд України остаточно підтвердив фіктивність Gofer mining та Cengard Financial

Фінансову неспроможність Gofer mining та Cengard Financial остаточно і без права оскарження підтвердив Верховний суд України.

Рейдери протягом року прикривали свою діяльність інвестиційними намірами, пише Delo.ua. Вони атакували компанію Avellana Gold - іноземного інвестора Мужієвського поліметалічного родовища на Закарпатті, що збудував тут нове підприємство.

У січні 2020 року Західний апеляційний Господарський суд визнав незаконними інвестиційні наміри компанії Gofer Mining PLC та скасував рішення щодо санації (відновлення) збанкрутілого видобувного підприємства «Закарпатполіметали». Ініціатором санації виступала компанія Gofer Mining PLC, що публічно називала себе інвестором. Суд засвідчив неспроможність Gofer Mining PLC до відновлення підприємства «Закарпатполіметали» та видобутку цінних металів на Мужіївському родовищі.

«Пропозиція інвестора зводилася до намірів у майбутньому без підтвердження будь-якими доказами наявності достатніх активів (коштів) для реалізації майбутнього плану санації»,- зазначив суд і вказав на «незаконність умов переходу корпоративних прав та права власності на активи, які згідно з названими доказами знищено, а про достатність залишків таких активів боржника для здійснення подальшої господарської діяльності та відповідно реалізації процедури санації, аналіз не проводився».

Компанія Gofer Mining PLC, яка називала себе кредитором ТОВ «Закарпатполіметали», була зареєстрована 12 квітня 2019 року, діяльність якої пов’язана з атаками на іноземного інвестора Avellana Gold та її підрозділ Карпатську рудну компанію. Директором Gofer Mining PLC є Олександр Маштепа, якого журналісти раніше назвали рейдером столичного універмагу «Україна». Цікаво, що за даними британського відкритого реєстру, Gofer Mining PLC, де Маштепа є директором, виявився пов’язаним з компанією Cengart Financial Inc, яка шляхом створення фіктивних боргів довела ТОВ «Закарпатполіметали» до банкрутства.

Ще один компаньйон, голова комітету кредиторів ТОВ «Закарпатполіметали» Дмитро Зайцев, також перебуває у базі сайту «Миротворець», де йому закидають рейдерство, сепаратизм та відмивання грошей. Після низки розглядів у різних інстанціях Верховний суд України постановив «касаційні скарги Cengard Financial inc та компанії Gofer mining plc залишити без задоволення». Постанова суду є остаточною та оскарженню не підлягає.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Avellana Gold #інвестор #Мужіївське поліметалічне родовище
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...