Медреформа в Україні: Екстрена медична допомога залишається безкоштовною і без укладання декларації з лікарем

Про специфіку реалізації медичної реформи в Україні говорили у середу, 29 січня, під час пресконференції у Закарпатській ОДА. На питання журналістів відповідали посадовці Національної служби здоров’я України та керівництво обласної державної адміністрації.

Медреформа в Україні: Екстрена медична допомога залишається безкоштовною і без укладання декларації з лікарем , фото-1

Як відомо, після 1 квітня 2020 року, громадяни, які не уклали декларації із сімейними лікарями, матимуть сплачувати за отримані медичні послуги. Їхню вартість визначатимуть, зокрема, й на місцевому рівні. Однак надання екстреної медичної допомоги залишиться безкоштовним для тих, хто її потребує.

«Чому для нас важливо, аби пацієнт уклав декларацію зі своїм сімейним лікарем? НСЗУ працює в електронній системі охорони здоров’я. Для того, щоб ми бачили пацієнта, якому лікарю і якій лікарні за нього сплатити кошти, ми маємо його відслідковувати в системі. Друге ж правило – якщо пацієнт хоче отримати за кошти держави медичну послугу, йому потрібне електронне направлення від лікаря або іншого фахівця, який направляє його на наступний рівень отримання меддопомоги. Однак будь-якому громадянину України або особі, яка прирівняна до нього, не залежно від того, чи мають вони декларацію, буде надано екстрену медичну допомогу!», – наголосила під час зустрічі директор департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

Представник НСЗУ зазначила, що екстрена медична допомога є безкоштовною і не залежить від наявності у людини декларації.

«Ми контрактуємо екстрену медичну допомогу окремим пакетом і сплачуємо їм не за людину, а за те, що вони готові надати допомогу певній кількості населення на певній території», – пояснила Тетяна Бойко.

Читайте також: Закарпатська область є однією з лідерів у впровадженні медреформи – НСЗУ

Катерина Ірха для 0312.UA
швидка екстрена допомога безкоштовно Закарпаття
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
324 перегляди в листопаді
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі