• Головна
  • Закарпатська область є однією з лідерів у впровадженні медреформи – НСЗУ
19:22, 29 січня 2020 р.

Закарпатська область є однією з лідерів у впровадженні медреформи – НСЗУ

У середу, 29 січня, у пресцентрі Закарпатської ОДА відбулася пресконференція за участі керівництва облдержадміністрації та представників Національної служби здоров’я України, де йшлося про доступність та якість медичних послуг.

З’ясувалося, що попри тривалі скептичні настрої Закарпаття потрапило до лідерів з впровадження медичної реформи.

«В області триває будівництво 36 амбулаторій, перші з яких відкриють вже у лютому. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб з 1 квітня 2020 року Програма медичних гарантій запрацювала у Закарпатській області у повному обсязі», – зазначив в.о. голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко.

Він також додав, що до 6 амбулаторій наразі немає під’їздів, тому це питання є першочерговим.

«Західний міжрегіональний департамент Національної служби здоров’я України працює з початку вересня 2019 року, маючи у своєму складі 8 областей, зокрема, й Закарпатську. Можу вам сказати, що на початку нашої співпраці очікування від вашої області були одні, а у підсумку Закарпаття – один із лідерів реформи. На сьогоднішній день відсоток закладів і їхня готовність до співпраці з НСЗУ є неймовірно високими. Вже майже 72% медзакладів Закарпаття готові до контрактуавання (фінансування – ред.) з НСЗУ, і цей показник постійно зростає», – розповіла директор Західного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця.

Про те, що зміниться внаслідок реформи саме для пацієнтів, розповіла директор департаменту комунікацій Національної служби здоров’я України Тетяна Бойко.

«Основна зміна парадигми фінансування системи охорони здоров’я полягає у тому, що ми переходимо від фінансування за ліжкомісце до фінансування за пацієнта. Якщо раніше гроші розподілялися методом субвенції і нараховувалися за ліжко-місця, то система стимулювала наявність власне цих ліжко-місць. Протягом кількох років дослідження ми виявили, що за умови зменшення кількості людей, наприклад, у диспансері, тривалість їхнього перебування на ліжко-місці зростала, і навпаки. Тобто людина, яка потрапила туди «не в сезон», мала відлежати, як то кажуть, і за себе, і за того хлопця. Тепер же ті лікарні, які надають якісні й безпечні послуги, і лікарі, яких обирають пацієнти, у новій системі будуть вигравати, адже отримуватимуть більше (фінансування – ред.). І це стосується усіх рівнів надання медичних послуг і всіх форм власності», – поінформувала Тетяна Бойко.

У ході зустрічі було наголошено, що обов’язок пацієнта – укласти договір із сімейним лікарем, а право – самостійно обирати, де він отримуватиме медичну послугу, тобто територіальна прив’язка до лікарні тепер відсутня.

Маючи електронне направлення від лікаря, щоб система зафіксувала звернення і потребу пацієнта, громадянин може звернутися до будь-якої лікарні в Україні, що контрактується з Національної служби здоров’я України.

«За цих умов людина скористається можливістю, яку надає держава у вигляді безоплатної медичної допомоги», – додала Тетяна Бойко.

Читайте також: Екстрена медична допомога залишається безкоштовною і без укладання декларації з лікарем

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#медицина #реформа #лікарі #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...