• Головна
  • Переробна промисловість на Закарпатті матиме життя (ФОТО)
16:57, 24 січня 2020 р.

Переробна промисловість на Закарпатті матиме життя (ФОТО)

Як працює інвестиційний проєкт, який понад 20 років започаткувала німецька родина у Закарпатті, а нині розвиває досвідчений бізнесмен Герман Розентал, та з якими проблемами нині зіштовхнулося підприємство, дізнавалися в.о.голови Закарпатської ОДА Олексій Гетманенко та народний депутат Верховної Ради України Михайло Лаба, відвідавши ТОВ «Сандерс-Виноградів».

На сьогодні – це успішна фірма, яка забезпечує споживачів багатьох країн високоякісною продукцією, яка давно стала брендом, зразком вишуканості й уваги потреб споживачів. Вироби «Сандерс» замовляють найпрестижніші фірми світу.

Господарі фабрики – Герман та його син Юхим Розентали наочно продемонстрували та розповіли високим гостям, як працює переробна промисловість, зосередивши увагу на пуховому та волоконному виробництві фабрики, цехи якої розташовані у Виноградові, Іршаві та Сумах. До роботи задіяно 600 працівників, середня зарплата яких від 12 до 25 тис грн. На фабриці шиють гардини «Райтер», замовником яких є відома австрійська фірма «Гайм-текс», а також постільну білизну – одіяла, подушки з різними наповнювачами: кашеміром, бамбуком, гусячим пір’ям та пухом. Їх продукція успішно представлена на полицях магазинів Австрії, Німеччини, Англії, Угорщини та інших країнах. Бізнесмени також поділилися планами на майбутнє – хочуть розширити виробництво, звести нові цехи та створити нові робочі місця.

Та попри успішне налагодження виробництва та контактів з європейськими партнерами, потужна фабрика зіштовхнулася з великою проблемою, яка може призвести до її закриття, втрати робочих місць, відповідно і хороших заробітків краян.

- Нещодавно відбулося нововведення у законодавстві, що передбачає наявність міжнародного сертифікату на імпорт продукції, яку ми завозимо в Україну, в даному випадку це пух та пір’я китайського виробництва. З європейськими країнами, зокрема, Угорщиною, Польщею, Німеччиною процедура одержання відповідного сертифікату від ветеринарних служб прискорена, чого не скажеш про Китай, - розповідає Юхим Розентал.

– Затягування дозвільних документів на рівні держав призводить до невчасної доставки нашої продукції замовнику, відтак розторгненню бізнесових контактів, банкрутство і закриття фабрики.

Тож підприємці просять посприяти у вирішенні даної проблеми.

Олексій Гетманенко та Михайло Лаба пообіцяли лобіювати на центральному рівні це питання задля якнайскорішого позитивного вирішення. Адже обласна влада повинна дбати про збільшення роботодавців, створення нових робочих місць, не допустивши їх втрату, бо від цього залежить економічне зростання краю.

Насамкінець бізнесмени розповіли про потребу кваліфікованих майстрів швейного виробництва, яких раніше навчали у ПТУ. Вони запропонували вигідну пропозицію - відновити у профтехучилищах краю систему навчання, а з їх боку буде забезпечено оплату практичних навичок безпосередньо в цехах їхньої фабрики. Олексій Гетманенко подякував за слушну пропозицію, запевнивши, що дасть відповідні доручення керівництву освітньої сфери.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ПЕРЕРОБНА ПРОМИСЛОВІСТЬ #ЗАКАРПАТТЯ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...