• Головна
  • У Холмківський ОТГ відбулась перша сесія (ФОТО)
20:14, 9 січня 2020 р.

У Холмківський ОТГ відбулась перша сесія (ФОТО)

На порядок денний винесли 15 питань. Голова громади Тетяна Вачиля та депутати склали присягу і розпочали реорганізацію сільських рад, які увійшли до складу громади. А саме: сіл Холмок, Сторожниця, Тарнівці.

У Холмківський ОТГ відбулась перша сесія (ФОТО), фото-1

Таємним голосуванням депутати обрали секретаря ради. Нею стала Газа Людмила, яка з 2010-го року працювала секретарем сільської ради.

Під час засідання голова новоствореної громади Тетяна Вачиля зачитала відкритий лист-звернення до керівництва держави.

Справа у тім, що 18 грудня Кабмін не включив до Перспективного плану розвитку громад Закарпаття Холмківську ОТГ.

Історію формування цієї громади розпочали ще у 2016 році, а вже 24 січня 2017 року вперше направили подання до Закарпатської ОДА для отримання висновку щодо відповідності рішень про добровільне об’єднання Холмківської, Сторожницької та Тарновецької сільських рад.

Утім упродовж трьох років справа не зрушала з мертвої точки.

“Ми пройшли всі можливі шляхи. Були і мітинги, і перекриття доріг, і громадські обговорення. На жаль, обласна влада довгий час нас не підтримувала. Зі зміною влади ми отримали надію, провели вибори, і знову стали “білою плямою” на мапі Закарпаття” – зазначив в. о. старости Сторожницької сільської ради Василь Сіка.

Коли ж процес децентралізації знову запрацював, Холмківській ОТГ таки підписали позитивний висновок, а на рівні обласної влади громаду визнали цілком спроможною.

Логічним завершенням 22-го грудня 2019 року у громаді провели перші вибори. Утім Холмківська ОТГ опинилася у списку тих, які не включили до “Перспективного плану розвитку громад”.

Автори листа-звернення вважають такий крок “грою місцевих корумпованих чиновників, які діють у власних інтересах”.

“Нас особисто про таке рішення Кабміну ніхто не повідомляв. Ми дізналися про це зі ЗМІ. Для жителів громади це неабияке здивування та обурення. На території маємо два великі потужні заводи та підприємства, які приноситимуть податок. Відповідно, ми знаємо, що ми – спроможна громада” – зазначила голова Холмківської ОТГ Тетяна Вачиля.

У Холмківський ОТГ відбулась перша сесія (ФОТО), фото-2

Також депутати затвердили регламент Холмківської сільської ради, утворення постійних комісій сільської ради, та утворення виконавчого комітету. Заступником голови з питань виконавчої роботи ради обрали Михайла Готру.

У Холмківський ОТГ відбулась перша сесія (ФОТО), фото-3

Перші кроки новоствореної громади депутати розглянуть вже на наступному сесійному засіданні.

Читайте також: Холмківська ОТГ: «біла пляма» чи перспективна громада?

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сесія #Холмівська ОТГ #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...