• Головна
  • Холмківська ОТГ: «біла пляма» чи перспективна громада?
18:17, 2 січня 2020 р.

Холмківська ОТГ: «біла пляма» чи перспективна громада?

Як стало відомо наприкінці грудня 2019 року, Кабмін не включив до Перспективного плану розвитку громад Закарпаття Холмківську ОТГ. Попри те, що на рівні обласної влади громаду було визнано спроможною, розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1391-р від 18.12.2019 р. передбачено лише 57 ОТГ, і з плану виключено Неліпинську, Сюртівську та Холмківську ОТГ. При чому остання є єдиною, де 22 грудня вже відбулися вибори.

Про передумови, «підводні камені» та наслідки такого рішення говорили у четвер, 2 січня, під час пресконференції в Ужгородському пресклубі. Участь в обговоренні взяли голова Холмківськоі сільської ради Тетяна Вачиля, Сторожницький сільський голова Василь Сіка та Тарнівецький сільський голова Вадим Шоля.

«Напередодні нового року нам стало відомо, що розпорядженням Уряду у Перспективному плані формування територій громад Закарпатської області Холмківська ОТГ виявилася білою плямою. 22 грудня у нас пройшли вибори, отож ми думали, що новий рік почнемо, як новостворена громада. Ми йшли до цього 4 роки, зокрема, й через суди, які виграли. Чому на сьогодні сталася така ситуація, нам не відомо. Є інформація, що нас визнали неспроможною громадою. Але, як усім відомо, Холмківська ОТГ – друга в області за рівнем спроможності. На території громади є два великі заводи, багато підприємств, організацій… Тому така причина виглядає абсурдною. Люди, які 4 роки відстоювали своє право жити в об’єднаній громаді, готові боротися й далі, йти до обласної адміністрації і навіть їхати до Києва», – наголосила Тетяна Вачиля, яка, до слова, перемогла на виборах у Холмківській ОТГ.

Холмківська ОТГ: «біла пляма» чи перспективна громада? , фото-1

Вадим Шоля вважає, що ситуація із Холмківською ОТГ є політизованою. «Ці села мають багато земель, які можуть відійти до міста Ужгород. Тож можемо здогадатися, у чиїх інтересах не побачити нас у Перспективному плані. Досить дивною виглядає ситуація, особливо з огляду на те, що відбулися вибори, на які пішли гроші із Державного бюджету», – зазначив Тарнівецький сільський голова.

«Перед тим, як зважитися на цей крок (об’єднання громад – ред.), нас зібралося 4 роки тому десь 12-15 сільських голів. На той час погодилися ми – 3 сільські голови – створити Холмківську ОТГ. Потім було пройдено нелегкий шлях – і суди, і мітинги, і перекриття доріг. А зі зміною влади у державі процес зрушився з мертвої точки. Ми отримали позитивний висновок обласної влади. А тепер чиєсь бажання – можливо, Ужгородського міського голови чи окремих депутатів обласної ради – відхиляє всі рішення більшості облради, якою було надано дозвіл на створення ОТГ», – наголосив Сторожницький сільський голова Василь Сіка.

Тетяна Вачиля додала, що до кінця дня, 2 січня, будуть направлені відповідні листи та запити до Офісу Президента та Кабінету Міністрів, зокрема, до Мінрегіону, Закарпатської обласної державної адміністрації. «Ми хочемо знати їхню думку, чи вони підтримують такий перспективний план», – зауважила голова Холмківськоі сільської ради.

Читайте також: Хто зірвав децентралізацію на Закарпатті?

«На сьогодні ще діє закон про добровільне об’єднання громад. Своє бажання жити в об’єднаній територіальній громаді виявили 15 тисяч жителів наших сіл. І тепер хтось хоче позбавити їх цього права. Громади, які потрапили до перспективного плану, є менш спроможними, аніж Холмківська. І це теж викликає ряд запитань», – зазначила Тетяна Вачиля.

За словами учасників пресконференції, зміст урядового розпорядження, підписаного 18 грудня, оприлюднили лише 30 грудня. Тоді й стало відомо, що у перспективному плані відсутня раніше визнана перспективною Холмківська ОТГ.

«З неофіційних джерел нам стало відомо, що на засіданні Мінрегіонбуду представники Ужгородської міської ради повідомили про нібито домовленість, що громади наших сіл не проти приєднатися до міста Ужгород. Я вкотре наголошую, що це неправда! Ми хочемо бути окремою громадою!», – підкреслила Тетяна Вачиля.

Про наслідки для Холмківської ОТГ появи «білої плями» розповіла заступниця Холмківської сільської голови Ольга Лазорик.

Холмківська ОТГ: «біла пляма» чи перспективна громада? , фото-2

«У рамках розроблення законопроекту про адміністративно-територіальний устрій України це розпорядження Кабміну дає підстави Парламенту включити наші села на місцевих виборах до складу міста Ужгород», – розповіла Ольга Лазорик.

Говорили на зустрічі й про гроші – суми виявилися красномовними. Бюджет ОТГ мав скласти близько 160 мільйонів гривень, водночас сумарний бюджет трьох сіл не перевищує 30 мільйонів гривень.

Сьогоднішню пресконференцію її ініціатори назвали діями на випередження, аби згодом громаду не поставили перед фактом про статус і місце її існування. Висловилися присутні й щодо формату співпраці із обласним центром у разі формування Холмківської ОТГ – матимуть місце економічні взаємовідносини і конструктивний діалог у рамках діючого законодавства.

Сайт міста Ужгород 0312.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#закарпаття #хомлківська отг #громада #децентралізація #тетяна вачиля #перспективний план
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...