• Головна
  • Бюджет Ужгорода - 2020: скільки і на що витратить місто наступного року (ОПИС, ІНФОГРАФІКА)
11:35, 12 грудня 2019 р.

Бюджет Ужгорода - 2020: скільки і на що витратить місто наступного року (ОПИС, ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні на черговій сесії міської ради Ужгорода депутати ухвалили бюджет міста на наступний рік - проект кошторису підтримали 27 депутатів. Заплановано, що бюджет міста становитиме 1,3 мільярда гривень. Зауважимо, що бюджет поточного року трохи більший - 1,45 млрд. Як повідомляв під час обговорення головного фінансового документа Ужгорода міський голова Богдан Андріїв, бюджет 2020 року буде меншим порівняно із бюджетом міста-2019. Причина – у тому, що наступного року соціальні видатки (пільги, субсидії, соціальні допомоги) надходитимуть з держбюджету безпосередньо отримувачам.

ОСВІТА

На освіту в Ужгороді наступного року витратять найбільше – видатки на цю галузь по загальному фонду становлять майже половину від усього бюджету міста. У 2020 році на освіту передбачено понад 637 мільйонів гривень – це на 90 мільйонів більше, ніж було закладено у бюджеті на цей рік. Майже 200 мільйонів з цих коштів – державна субвенція, передбачена на виплату заробітної плати педагогам. Однак цих грошей недостатньо, тож з бюджету міста на оплату праці педагогів додатково направлено ще 31 мільйон гривень. Це забезпечить лише мінімальну оплату праці педагогів. Загалом на зарплати освітянам виділена левова частка бюджету: більше 40% усього бюджету Ужгорода (534 млн. грн.)

На оплату комунальних послуг та енергоносіїв передбачено 52 мільйони гривень. На харчування дітей у дитячих садках та школах витратять більше 28 мільйонів гривень.

Також, як повідомляв Сайт міста Ужгорода раніше, у наступному році міські кошти на освіту спрямовуватимуть переважно на капітальні ремонти, а не на фінансування малих чи локальних робіт: ідеться про про ремонти їдалень, котелень, систем комунікацій та опалювальних систем, благоустрій територій навчальних закладів. На це в бюджеті міста передбачено 7 мільйонів гривень (проти 3-х мільйонів у 2019).

МЕДИЦИНА

Фінансування медичної сфери у 2020 році значно відрізнятиметься від того, що ми бачили раніше: з 1 квітня 2020 року за лікування пацієнтів у міських закладах платитиме Національна служба здоров’я України. Це врегулює розподіл коштів, адже в Ужгороді лікуються не лише містяни, а й люди з прилеглих сіл та навіть районів, а інші населені пункти часто не поспішають перераховувати кошти за лікування своїх мешканців. Починаючи з 1 квітня за всіх людей,що лікуватимуться чи народжуватимуть в Ужгороді, платитиме НСЗУ, незалежно від місця проживання цих осіб.

Таким чином, держава виділяє субвенцію лише на 3 місяці – 22 мільйони гривень. Ще частину грошей на зарплати, медикаменти, харчування, комуналку і т. д. виділить місто. Звісно, теж лише на три місяці. А це додаткові 43 мільйони гривень. Ще майже 19 мільйонів підуть на фінансування цільових програм (лікування туберкульозу, цукрового діабету тощо).

Тож загалом на охорону здоров’я Ужгорода передбачено 87 мільйонів гривень на перший квартал 2020 року.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

На соціальний захист населення (крім субвенції з державного бюджету) місто витратить майже 37 мільйонів гривень. На утримання Ужгородського міського територіального центру виділено понад 12 мільйонів гривень; 2,3 мільйони виділяють реабілітаційному центру «Дорога життя»; ще майже 2,5 мільйони – на центр соціальних служб для молоді. Решта коштів розподілена за програмами ( компенсація пільгового проїзду, підтримка військовослужбовців, компенсація послуг ЖКГ почесним громадянами міста тощо).

КУЛЬТУРА, МИСТЕЦТВО ТА СПОРТ

Загалом на ці сфери, як завжди, виділяється найменше грошей. Загалом на ці сфери в бюджеті передбачено трохи більше 20 мільйонів гривень. Значна частина передбачена на зарплати та утримання спортивних шкіл – 15,5 мільйонів гривень. Ще частину витратять на капітальний ремонт огорожі та благоустрою території стадіону „Автомобіліст” – 1,3 млн. грн. та на утримання стадіону «Авангард» - 1,5 мільйона гривень.

БЛАГОУСТРІЙ

Наступного року на утримання міських доріг, тротуарів, дерев, освітлення, капремонт житлових будівель тощо передбачено 72 мільйони гривень. Із них 5,5 мільйона піде на відновлення історичного центру міста, майже півтора мільйона на ремонт та встановлення дитячих майданчиків. Додатково виділено кошти на ремонт освітніх закладів – 3,5 мільйонів гривень.

ТРАНСПОРТ ТА ІНФРАСТРУКТУРА

У цей розділ можна віднести ремонти доріг, зливових каналізацій, функціонування фонтанів, ремонти зупинок, тротуарів та загалом усього, що стосується транспортної інфраструктури Ужгорода. На ці потреби у бюджеті міста 2020 року планується виділити більше 88 млн. грн. Ще майже 30 мільйонів гривень міська рада передбачила для підтримки комунальних підприємств міста і майже 11 мільйонів гривень на окрему програму із модернізації вуличного освітлення.

ДЕРЖАВНЕ УПРАВЛІННЯ

Для утримання усього чиновницького апарату міста у бюджеті передбачили трохи більше 10% від усього кошторису Ужгорода – близько 148 мільйонів гривень.

Звертаємо увагу читачів, що фактичні суми можуть незначно різнитися від оприлюднених через зміни під час прийняття рішення. Проте, вже за кілька днів остаточний варіант бюджету буде оприлюднений на офіційному сайті міської ради, про що 0312.ua неодмінно повідомить.

Фото постера: Андрій Черняков

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюджет Ужгорода 2020
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...