• Головна
  • Проєкт бюджету Ужгорода – 2020: на 200 мільйонів менше і з перспективою змін (ІНФОГРАФІКА)
22:00, 4 грудня 2019 р.

Проєкт бюджету Ужгорода – 2020: на 200 мільйонів менше і з перспективою змін (ІНФОГРАФІКА)

У порівнянні з 2019 роком міський бюджет Ужгорода – 2020 буде меншим на понад 200 мільйонів гривень. Як повідомив під час обговорення головного фінансового документа міста мер Богдан Андріїв, це пов’язано з тим, що у 2020 році фінансування видатків на соціальний захист у частині пільг, субсидій, допомог здійснюватиметься з державного бюджету безпосередньо отримувачам.

Проєкт бюджету Ужгорода – 2020: на 200 мільйонів менше і з перспективою змін (ІНФОГРАФІКА), фото-1

Загалом доходи міського бюджету на 2020 рік попередньо становлять 1 306 535 100 гривень, а видатки – 1 298 391 060 гривень.

Проєкт бюджету Ужгорода – 2020: на 200 мільйонів менше і з перспективою змін (ІНФОГРАФІКА), фото-2

«У 2020 році не будуть фінансуватися через місцевий бюджет видатки за державною програмою соціального захисту населення. Це понад 200 мільйонів гривень на різні види фінансової допомоги, яку отримуватимуть адресно пільгові категорії громадян. Крім того, бюджет міста Ужгород став меншим і в частині галузі охорони здоров’я. Справа у тому, що у міському бюджеті передбачено видатки медичної субвенції тільки на перший квартал 2020 року, тобто на перехідний період, поки заклади охорони здоров’я не перейдуть на фінансування з державного бюджету відповідно до наданих медичних послуг. Маємо на перший квартал 22 мільйони гривень, плюс співфінансування на рівні близько 18 мільйонів гривень. Якщо заклади встигнуть і перейдуть на державне фінансування вже у січні, то субвенція все одно залишається на розвиток медичної галузі. Щодо інших сфер, то видатки на їхні програми переважно залишаються на рівні цього року, а по деяким маємо спад», – розповіла у коментарі «Сайту міста Ужгород» директорка міського департаменту фінансів та бюджетної політики Леся Гах.

Леся Гах також додала, що за запитами головних розпорядників потреба у фінансуванні озвучена у сумі понад 1,7 мільярди гривень, бюджетом же затверджено суму у 1,3 мільярди гривень. «Протягом року бюджет буде уточнюватися. І перше уточнення стосуватиметься вільних залишків на кінець 2019 року, а це близько 17-18 мільйонів гривень. Їх спрямують на збільшення видатків», – додала головна фінансистка міської ради.

У ході обговорення кореспондентка «Сайту міста Ужгород» поцікавилася у начальника міського управління охорони здоров’я Василя Решетаря питанням фінансового регулювання лікування у медзакладах міста мешканців інших населених пунктів області.

«Цього року і у першому кварталі 2020-го фінансування охорони здоров’я здійснюється за рахунок медичної субвенції – коштами, обсяг яких залежить від кількості населення на певній території. Якщо в Ужгороді лікуються не мешканці міста, то витрачати кошти на їхнє лікування мають відповідні населені пункти. Цей порядок хронічно порушується, районні ради не готові платити за лікування своїх жителів у закладах охорони здоров’я м. Ужгород. Наразі маємо угоди тільки з м. Чоп, Ужгородським районом та Баранинською ОТГ. Інших же лікуємо за рахунок ужгородських платників податків. Після завершення медичної субвенції ця система перестане діяти. Тобто з 1 квітня 2020 року за тих пацієнтів, які лікувалися у наших лікарнях або народили у нашому пологовому, буде платити Національна служба здоров’я України, не залежно від того, звідки ця людина. Відтак у нашій сфері вже не буде поділу на ужгородців і не ужгородців», – зазначив Василь Решетар.

Він також додав, що видатки на медичні програми залишаться приблизно на рівні 2019 року, збільшившись всього на 1 мільйон гривень, і складуть 19,5 мільйонів гривень.

«Цих коштів має вистачити. Однак за двома програмами, можливо, доведеться звернутися за додатковим фінансуванням. Це програма, що стосується рідкісних захворювань, та програма підтримки учасників бойових дій», – уточнив Василь Решетар.

Щодо освітньої галузі, то очікується збільшення відповідної субвенції до 196,5 мільйонів гривень. Субвенція спрямована на виплату заробітної плати педагогам. Разом з тим, ця субвенція не забезпечує у повному обсязі підвищення зарплати педагогічним працівникам, передбачене урядовою постановою, тому таке підвищення призупинено. Окрім того, за словами міського голови, у наступному році міські кошти на освіту спрямовуватимуть переважно на капітальні ремонти, а не на фінансування малих чи локальних робіт. Конкретизувала це питання у коментарі «Сайту міста Ужгород» головний бухгалтер міського управління освіти Любов Брензович.

«У 2019 році ми витратили 6 мільйонів гривень на поточні видатки, зокрема, близько 3 мільйонів – на проведення ремонтів окремих приміщень. У 2020 році планується проведення комплексних капітальних ремонтів. Ми говоримо про ремонти їдалень, котелень, систем комунікацій та опалювальних систем, благоустрій територій навчальних закладів», – зазначила Любов Брензович.

Основним джерелом надходжень загального фонду бюджету міста в 2020 році залишатиметься податок на доходи фізичних осіб – 67,1%, плановий обсяг якого становитиме 705 мільйонівгривень. Обсяг місцевих податків загального фонду бюджету (податок на нерухоме майно, транспортний податок, плата за землю, туристичний збір, єдиний податок) у 2020 році планується в сумі 257,7 мільйонів гривень, що на 10 % більше очікуваних надходжень 2019 року. Найбільшу питому вагу серед прогнозних надходжень місцевих податків займає єдиний податок (63,6 %). Обсяг надходжень єдиного податку в 2020 році прогнозується в сумі 163,8 мільйони гривень, що на 19,1 мільйон більше очікуваних надходжень за 2019 рік.

Проєкт бюджету Ужгорода – 2020: на 200 мільйонів менше і з перспективою змін (ІНФОГРАФІКА), фото-3

Попередньо відомо, що голосування по міському бюджету – 2020 відбудеться вже 12 грудня. На обговоренні ж документ аналізували розпорядники бюджетних коштів, громадськість, зокрема, й ужгородці, які вже мали нарікання щодо запланованого фінансування благоустрою тих чи інших вулиць. Відповідно у перспективі фінансовий документ може зазнати змін.

«Сайт міста Ужгород» й надалі стежитиме за цією актуальною темою.

Проєкт бюджету Ужгорода – 2020: на 200 мільйонів менше і з перспективою змін (ІНФОГРАФІКА), фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бюжєет Ужгорода 2020 #витрати #доходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...