Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО)

На Закарпатті реалізовуються проекти, спрямовані на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості за рахунок коштів державного бюджету.

Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-1 Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-2

На перевірку робіт виїхали представники ОДА. 

Ознайомилися з проведенням робіт в. Кам’яниця, Невицьке, Руські Комаріці та Батфа. Роботи не розпочато лише в Невицькому. Там лише виготовили проектно-кошторисну документацію, виділили землю під будівництво. А ось у Руських Комарівцях споруда вже зведена, тож за наявності фінансування підрядник обіцяє вже за місяць здати об’єкт в експлуатацію. У Батфі нову амбулаторію зводять поблизу нині діючої, яка розміщена в аварійному будинку.

Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-3 Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-4

– Держава виділила кошти на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості і це дуже важливо, оскільки всі центри медико-соціальної допомоги перейшли на пряме фінансування з Національної служби здоров’я, – розповіла в. о. директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Єлизавета Біров. – З початку наступного року вона проводитиме аудит амбулаторій загальної практики – сімейної медицини на відповідність санітарно-гігієнічним нормам. Тож виділені державою кошти якраз спрямовуються на те, щоб привести наші заклади до необхідного рівня. Для нашої області передбачено понад 363 млн 612 тис гривень. За ці кошти має бути збудовано 30 амбулаторій ЗПСМ як моно, так і групової практики. Наразі триває, або розпочато будівництво 18-ти закладів. У різних районах воно на різних стадіях готовності. Є райони, які вже практично завершили будівництво, зокрема, Берегівський. А є такі, де наразі лише готується проектно-кошторисна документація і здійснюється її експертиза. Звісно, що ці амбулаторії до кінця поточного року здані в експлуатацію не будуть. Тому департамент охорони здоров’я вже підготував лист за підписом голови ОДА Ігоря Бондаренка у Мінрегіон на додатковий розподіл коштів по цій субвенції, а також лист у Кабінет Міністрів з проханням, щоб ці кошти були залишені області на 2020 рік. Тоді ми зможемо у повному об’ємі використати цю субвенцію.

– Держава робить дуже розумно: спершу було створено ОТГ, відтак передбачено будівництво там амбулаторій, на що виділено кошти, створюються опорні школи, ремонтуються дороги тощо. Робиться це для зручності людей, – зазначив заступник голови облдержадміністрації Олексій Гетманенко. – Ми ж на місцевому рівні все будемо робити для того, щоб все було зроблено якісно і в строк.

Голова ОДА Ігор Бондаренко на нараді щодо використання в області коштів медичної субвенції наголосив, що ми не маємо права їх не освоїти. Адже вперше за кілька десятиліть держава виділила стільки грошей на нове будівництво. 

0312.ua

Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-5
Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-6
Субвенція на понад 360 млн грн: На Закарпатті триває будівництво сімейних амбулаторій (ФОТО), фото-7
субвенція сімейні амбулаторії
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
163 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі