Слова голови ОДА Бондаренка про нацменшину образили закарпатських угорців

Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) оприлюднило заяву щодо некоректного висловлювання голови Закарпатської ОДА Ігоря Бондаренка по відношенню до закарпатських угорців.

Днями Ігор Бондаренко дав інтерв'ю інформаційному агентству Укрінформ, у якому сказав, що йому подобається слова міністра МЗС України, що називає закарпатських угорців - українцями угорського походження.

У цьому ж інтерв'ю Бондаренко висловився про те, що закарпатські угорці мали б навчатися в школах українською мовою якщо не на всі 100%, то хоча б 50 на 50.

В оригіналі у інтерв'ю Ігоря Бондаренка йдеться так:

- З вашим призначенням знизилася напруга в так званому “угорському питанні” на Закарпатті. Стосунки з угорцями, ви казали, добросусідські, але позиція місцевої влади — державницька...

- Щодо питання з угорцями, скажу вам так: мені дуже сподобалася позиція нашого міністра МЗС, який сказав, що у нас на Закарпатті нема угорців, а в нас є українці угорського походження. Якщо вони потребують, щоб у них на 100% викладалося все угорською мовою, ми ж з вами розуміємо, що це неправильно, так не буде. Хай буде 50 на 50.

Бондаренко переконаний, що уряд Угорщини вкладає великі кошти на розвиток соціальної та культурної сфери угорської нацменшини для того, щоб вони не виїжджали з країни в Угорщини. А якщо так, то закарпатські угорці повинні вчити українську мову, щоб їм тут жилося комфортно.

У свою чергу у заяві KMKSZ не коментують слова голови Закарпатської ОДА щодо навчання в угорських школах українською мовою, а зачепило їх те, що угорців Закарпаття назвали українцями угорського походження.

"Ми хочемо нагадати лідеру Закарпаття, що статті 53, 92 та 119 Конституції України офіційно використовують термін "корінні народи та національні меншини" відповідно до європейської практики. Чинні закони щодо нацменшин та двосторонні угоди також використовують терміни "українські угорці" та "закарпатські угорці", а не "українці угорського походження". Це не тільки незрозуміло, але й образливо для нашої громади", - йдеться у заяві.

Угорці КМКС протест
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
403 перегляди у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі