• Головна
  • У кількох навчальних закладах Мукачівщини та Іршавщини існує вірогідність зриву початку опалювального сезону
16:50, 26 вересня 2019 р.

У кількох навчальних закладах Мукачівщини та Іршавщини існує вірогідність зриву початку опалювального сезону

Під загрозою зриву перебуває початок опалювального сезону у гуртожитках Мукачівського аграрного та Мукачівського кооперативного торгівельно-економічного коледжів, а також у школах №1 та № 2, що в Іршаві.

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив голова правління АТ “Закарпатгаз” Віталій Шатило, повідомляє прес-служба АТ “Закарпатгаз”.

Пояснюючи ситуацію, що склалася із цими навчальними закладами, Віталій Шатило зазначив, що три підприємства Закарпаття, які виробляють теплову енергію, досі не включені до реєстру жодного постачальника. Відповідно до чинного законодавства, АТ «Закарпатгаз» не має права здійснювати розподіл природного газу таким споживачам. Йдеться про Мукачівський аграрний коледж, Мукачівський кооперативний торгівельно-економічний коледж та КП Іршавської міської ради «Тепло-місто».

“Коли ми говоримо про готовність до опалювального сезону, то маємо розуміти, що готовими мають бути не лише оператори газорозподільних мереж, але й споживачі. Внесені минулого року зміни до кодексу газорозподільних мереж зобов’язують нас, як оператора ГРМ, за дорученням постачальника, здійснювати відключення таких споживачів. Звертаємося до власників згаданих теплопостачальних підприємств та наголошуємо на необхідності їх включення до реєстру споживачів на весь період опалювального сезону”, — зазначив голова правління АТ “Закарпатгаз” Віталій Шатило.

Крім того, на Закарпатті 565 підприємств досі не облаштували лічильники засобами дистанційної передачі даних. Такі модеми необхідно встановлювати в установах з обсягами споживання більше ніж 10 тис куб. м газу на рік, або на лічильники типорозміром G-10 та більше. Такі прилади надсилають дані про обсяги споживання газу до АТ «Закарпатгаз» щоденно. Це необхідно для належної організації добового балансування природного газу на внутрішньому ринку України, яке стартувало 1 березня 2019 року. Якщо вимоги законодавства не будуть виконані, такі установи не отримуватимуть газ. Тож, керівники підприємств повинні усвідомлювати свою відповідальність у цьому питанні.

Що стосується побутових споживачів, то слід закцентувати, що перед початком сезону кожен споживач має залучити спеціалістів і провести технічне обслуговування (є ряд підприємств в області, в тому числі і АТ “Закарпатгаз”, які мають ліцензію на виконання таких робіт). В першу чергу у помешканнях слід перевірити димові і вентиляційні канали та у разі необхідності, провести їх очистку.

Сьогодні АТ “Закарпатгаз” обслуговує майже 7,5 тисяч км газопроводів. У 2019 році було замінено 8 км газопроводів, а саме аварійні ділянки в Ужгороді, Хусті, Виноградівському та Іршавському районах. Також замінено 33 газорегуляторні пункти, що дає можливість забезпечувати безперебійне газопостачання, утримувати належний тиск у системі.

За словами Віталія Шатило, у переліку ще є об’єкти, які потребують ремонту чи реконструкції. Але на сьогодні Регулятор затверджує лише заміну обладнання, а, до прикладу, на поточний ремонт приміщень тих же регуляторних пунктів коштів не вистачає.

Голова правління АТ “Закарпатгаз” пояснив, що з 2015 року підприємство не продає природний газ. Кошти, які сплачує споживач, йдуть на 4 різні рахунки. АТ “Закарпатгаз” отримує 13% (а це 0,85 грн за 1 м куб газу), проте у НАК “Нафтогаз” ця частка становить 82,08% (5,39 грн за 1 м куб газу).

“Ми неодноразово зверталися з питанням необхідності перерозподілу частки тарифу в межах існуючої ціни, щоб вона не збільшувалася для кінцевого споживача. Нам би це дало змогу ще якісніше обслуговувати мережі та надавати послуги. Однак, за результатами минулого року, наше підприємство саме через необгрунтований тариф отримало 330 млн грн збитків. У той час НАК “Нафтогаз” отримав прибутки у розмірі 13 млрд 613 млн грн. І причина тут — недосконале державне регулювання”, — зазначив Віталій Марцінович.

Наприкінці голова правління наголосив, що, незважаючи на всі обставини, які склалися на сьогодні, системи газопостачання, що знаходяться в сфері управління Закарпатгазу, до опалювального сезону повністю готові.

#газ #постачання #опалювальний сезон
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...