19:48, 12 вересня 2019 р.
Закарпаття – 11-та область в Україні, де відкрили представництво Чеського центру (ФОТОРЕПОРТАЖ)
У четвер, 12 вересня, в Ужгороді у культурно-історичному центрі «Совине гніздо» відбулося відкриття і презентація представництва Чеського центру. Цій нагоді присвятили і тематичну виставку «За вашу і нашу свободу 1968-2018».
«Чеський центр – це структурний підрозділ Міністерства закордонних справ Чеської Республіки. Вони представлені у багатьох країнах світу, зокрема, в Україні. Чеський центр у Києві діє вже 15 років, і з вересня ми розпочинаємо нашу діяльність в Ужгороді. Це місто є надзвичайно цікавим для сучасної Чеської Республіки, ми дійсно тісно пов’язані історично. У першу чергу, ми підтримуватимемо культурні і освітні проекти, аби надати нашим громадянам можливість навчатися у Чехії, працювати там за своїм фахом», – розповіла координатор представництва Чеського центру в Ужгороді Любов Павлишин.
Виставка, яку сьогодні презентували у «Совиному гнізді», ілюструє настрої, які панували у суспільстві 50 років тому. Тодішні події залишаються актуальними і в теперішній час, тому організатори вирішили нагадати про тих, хто відчайдушно і цілеспрямовано чинив спротив тоталітарній системі, відстоював право народів на свободу і самовизначення. Серед героїв виставки як видатні, так і невідомі імена дисидентів і правозахисників. Для ужгородців важливо знати, що з-поміж інших там є і їхній земляк – мешканець Ужгорода Роман Гринь.
Як з’ясував «Сайт міста Ужгород», 22-річний ужгородець, колишній студент фізичного факультету університету, направив анонімного листа на адресу чехословацького радіо з посланням:
«Ми з вами, брати-чехи! Бийте тиранів-комуністів! Чехія не буде вільною, поки ноги російських солдатів топчуть її священну землю! Геть радянських загарбників!».
Романа Гриня засудили до трьох років виправно-трудової колонії. Подальша його доля невідома.
Представництво Чеського центру з перших днів своєї діяльності розпочало реалізовувати освітньо-просвітницькі проекти. Так, в Ужгороді на базі наукової бібліотеки запроваджують сертифіковані курси з чеської мови, які дозволять скласти відповідний іспит для вступу до чеських вишів на бюджетній основі. Викладатиме мову її носій – фахівець, що вже прибув до Ужгорода.
«У культурній сфері ми розпочинаємо співробітництво із театром. У наших планах провести обмін у рамках театрального фестивалю «Під цвітом сакури», – додає Любов Павлишин.
«Ми раді, що маємо можливість безпосередньо долучитися до культурного життя міста Ужгород, про що ми вже давно мріяли. І зараз ми бачимо, що з’явився доволі позитивний клімат для втілення спільних проектів. Один із них – це сьогоднішня виставка, присвячена подіям 68-го року. Реалізація культурних проектів має на меті поширювати на Закарпатті позитивний імідж Чеської Республіки. За підтримки Краю Височина ми маємо тут своєрідну штаб-квартиру. Там житиме наш носій мови, що викладатиме мовні курси закарпатцям, також матимемо одну резиденційну кімнату. Це означає, що ми плануємо підтримувати в області нашу постійну присутність і долучатися до ваших подій, залучати вас до наших культурно-освітніх ініціатив», – повідомила у коментарі «Сайту міста Ужгород» другий секретар Посольства Чеської Республіки в Україні, директор Чеського центру Луціє Ржегоржікова.
Закарпаття стало одинадцятою областю в Україні, де почало функціонувати представництво Чеського центру. Його основна мета – реалізація ініціатив у сфері освіти, культури, дипломатичної транскордонної співпраці. Презентована сьогодні виставка «За вашу і нашу свободу 1968-2018» триватиме у «Совиному гнізді» протягом двох тижнів.
Читайте також: Ужгород – не лише місто. Офіційна назва обласного центру Закарпаття святкує 100-річчя
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...