• Головна
  • Лісівники розповіли, як електронний облік деревини допомагає боротись із контрабандою лісу на Закарпатті (ФОТО)
11:40, 21 серпня 2019 р.

Лісівники розповіли, як електронний облік деревини допомагає боротись із контрабандою лісу на Закарпатті (ФОТО)

З метою удосконалення системи охорони, моніторингу та контролю руху лісопродукції, ще у 2015 році підпорядковані підприємства ЗОУЛМГ впровадили систему електронного обліку деревини (ЕОД).

Систему ЕОД постійно вдосконалюють розробники. Так, замість коштовних КПК уже можна застосовувати звичайні смартфони на Андроїді.

Для того щоб система працювала повноцінно необхідно, щоб усі структурні підрозділи та спеціалісти, котрі займаються приймання лісопродукції від лісозаготівель та відпуском деревини, усі нижні склади та деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств, котрі приймають відпущену з лісу продукцію були забезпечені комплектом обладнання для ЕОД. 

Лісівники розповіли, як електронний облік деревини допомагає боротись із контрабандою лісу на Закарпатті (ФОТО), фото-1

Лісівники впевнені, що маркування лісоматеріалів дозволяє строго контролювати кожен кубометр. Адже через бірку в режимі онлайн можна відстежувати будь-яку заготівлю деревини, а також спостерігати за рухом лісопродукції від заготівлі до реалізації у споживача. Електронний облік – це система фіксації та оформлення супровідних документів при реалізації, переміщенні, заготівлі деревини.

«Процес маркування починається безпосередньо на місці заготівлі деревини, в лісі. Якщо говорити мовою лісу, то на верхньому складі. Після того, як дерева зрізали, їх сортують за різновидами, розмірами та діаметром. Той же працівник, який відповідає за заготівлю, фіксує унікальний номер бірки, а також сорт, довжину, діаметр колоди, місце заготівлі в кишеньковий персональний комп’ютер (КПК). Потім ці дані передає в бухгалтерський та управлінський облік. Опісля бірку кріплять на колоду та роздруковують товарно-транспортну накладну на відвантажену деревину. Мітять деревину маркувальною біркою (спеціальний засіб, виготовлений зі стійкого пластику, з індивідуальним штрих-кодом, серією та номером, який кріплять на тонший кінець колоди). Бірку набивають спеціальним молотком, який закріплений за працівником державної лісової охорони. Після того, як бирку зафіксували в деревині, то її вже неможливо використати вдруге», – розповів директор Ужлісу Василь Кий.

Далі за допомогою портативного принтера видруковується ТТН-ліс та специфікація поколодного обліку на друк, тобто вся інформація фіксується на папері.

Це так звана відомість про вантаж, його вартість, сортимент, довжину й діаметр, група, об’єм деревини, яка має бути з підписом присутня у водія при перевезенні лісопродукції з верхнього складу або зі складу на склад.

Після фіксації лісопродукції биркою, відбувається обмін між підприємством та центральним сервером галузі. Однак через відсутність покриття мережі Інтернет у гірській місцевості обмін інформацією може відбуватися із деяким затриманням в часі. Таким чином лісівники мають реальну картину про лісопродукцію, яка переміщається з лісу на підприємство. Це значною мірою унеможливлює придбання нелегальної лісопродукції й допомагає боротися з недобросовісними крадіями державних лісових багатств.

Лісівники розповіли, як електронний облік деревини допомагає боротись із контрабандою лісу на Закарпатті (ФОТО), фото-2

Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства постійно моніторить процес маркування заготовленої деревини (введення в систему ЕОД заготовлених сортиментів) та реалізації деревини через ЕОД.

Перевірити законність походження лісопродукції можна на сайті ДП «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр». Система на сьогоднішній день настільки чітко працює, що дозволяє громадськості та правоохоронним органам отримувати інформацію про облік деревини в режимі онлайн і плі-о-пліч з лісівниками унеможливлювати контрабанду лісу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#контрабанда лісу #електронний облік деревини
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...