• Головна
  • Закарпатці масово вбивають змій (ФОТО)
21:03, 2 серпня 2019 р.

Закарпатці масово вбивають змій (ФОТО)

Ужгородський зоолог розповів, чому плазунів убивають, чи живуть вони у містах і що робити при зустрічі з ними.

Закарпатці масово вбивають змій (ФОТО), фото-1

«Нещодавно косив, то змії аж підскакували. Я різав їх, як траву», «Під капот автомобіля заповзла гадина. Вбив її, щоб дитину якусь не вкусила», «Купалася у річці і побачила слизьке довге чудовисько. Чоловік закидав його камінням, бо дуже страшно було!» Таке зараз можна почути чи не на кожному кроці. Закарпатці переповідають страшні історії, зазвичай більше надумані, ніж реальні і виставляють фото вбитих плазунів у соцмережі. Часто вони позабавляють життя абсолютно не отруйних змій і цим навіть пишаються.

Отже, чому символом медицини є саме полоз, а не отруйна змія? Чи взагалі варто боятися від змій? Чому вужі та полози цілковито безпечні? Які міфи про плазунів досі популярні на Закарпатті? Що треба робити при зустрічі зі змією? Про це розповів завідувач кафедрою зоології УжНУ, кандидатом біологічних наук, справжній знавець змій Федір КУРТЯК.

%D0%B7%D0%BC%D1%96%D1%971.jpg

%D0%B7%D0%BC%D1%96%D1%971.jpg

На Закарпатті масово вбивають змій. Як відрізнити ядовиту від не ядовитої?

Загалом на Закарпатті є 5 видів змій: полоз, мідянка, вуж звичайний, вуж водяний і лише один із них – гадюка є отруйним. На жаль, із нею часто плутають звичайного вужа.

Як розрізнити?

Є багато типових ознак вужів, про які необхідно знати. По-перше, треба мати на увазі, що тіло у вужа поступово звужується до хвоста, тому сам хвіст у нього довгий. У гадюки ж навпаки валькувате веретеноподібне тіло, хвіст короткий, тіло товстіше, і звужується різко. Тобто гадюка має практично однакову товщину, а до хвоста різко звужується. Тому тіло гадюки виглядає майже як обрубане. По-друге, вуж має інший колір шкіри. Гадюка переважно є сірою і на спині в неї є чорний зигзагоподібний візерунок. Але вона може бути і чорною, без візерунка. Такі бувають на Рахівщині. На Березнянщині гадюки коричневого бурого кольору. Тобто забарвлення цих плазунів трохи варіює. Тому на нього покладатись особливо не варто.

Крім того, водяний вуж може мати на спині плями, розташовані в шаховому порядку, які можуть здатися зигзагоподібним візерунком і ввести людину в оману. Утім якщо роздивитися більш уважно, можна помітити, що малюнок складається з окремих цяток, а не з суцільного зигзага. По-третє, але це вже для найбільш уважних. У вужа зіниці — звичайні круглі, а у гадюки — вузькі і вертикальні. По-четверте, варто придивитись до голови. У гадюки вона нагадує шестикутну, загострена, покрита дрібними щитками, добре відмежована від тіла і це помітно, а у вужа на голові великі щитки і сама голова майже овальна. По-п’яте, на щоках у вужа є яскраво-жовті або оранжеві плями. Але у водяного вужа їх немає, тому іноді його плутають із гадюкою. По-шосте, водяні вужі живуть у водоймах, а звичайні можуть лазити по деревах. Тому якщо на дереві ви побачили плазуна – це не гадюка, а вуж.

Крім того, вужі можуть виростати до досить великих розмірів. А от гадюки сягають в довжину до 75 сантиметрів, тобто вони менші. Взагалі гадюка майже ні на кого не схожа. І не треба боятися від змій, першими вони ніколи не нападають.

Читайте також: Закарпатець виявив в підвалі власного будинку величезну змію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #змія #фото
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...