• Головна
  • Альтернативні школи в Ужгороді
Новини компаній
11:00, 6 серпня 2019 р.

Альтернативні школи в Ужгороді

Новини компаній

Кому сьогодні будуть цікаві альтернативні школи в Ужгороді? Що пропонують приватні альтернативні навчальні заклади своїм учням? Як відрізняється навчання в таких школах у порівнянні з державними ЗОШ? Де вчитися школяреві в Ужгороді в 2019-2020 році?

Кому потрібна альтернатива державним школам?

Вітчизняна освітня система, за останні роки, зазнала безліч змін. Реформуванню піддалися багато її елементів: змінилася система оцінювання, мова навчання, додано ЗНО, переглянута навчальна програма. Разом з цим, незважаючи на всі старання, залишаються незмінними основні проблеми.

У школах, як і раніше, немає грошей не тільки на новітні навчальні матеріали, комп'ютеризацію та мультимедійні засоби, але навіть на базове матеріальне забезпечення та елементарний ремонт. Рік від року, постійно змінюючись, навчальна програма тільки скорочує години на вивчення основних предметів, а впроваджена профілізація може запропонувати не стільки поглиблене вивчення, скільки менший акцент на непрофільні предмети. Є й кадрова проблема, брак молодих та талановитих викладачів призводить до непропорційного навантаження на вчителів, в той час коли зарплата педагогів, як і престижність професії, залишає бажати кращого.

Альтернативні школи в Ужгороді, фото-1

Всі ці проблеми стають тим більшими, чим далі ми відходимо від столиці в регіони, де навіть в обласних центрах можна не знайти сильну математичну школу. В таких умовах цілком зрозуміло бажання батьків знайти альтернативний навчальний заклад, який зможе дати необхідний обсяг знань їх дитині. У цій статті ми спробуємо розібратися, «що таке альтернативні школи?», Чим вони відрізняються від звичних державних ЗОШ, де може навчатися школяр з Ужгорода в 2019-2020 році.

Альтернативні школи: що це?

Альтернативні школи, в широкому сенсі, це такі навчальні заклади, які пропонують учням інший підхід до навчання, інший рівень матеріального обладнання, інноваційні методики, і в цілому є альтернативою державним ЗОШ. Попит на такі школи тим вище, чим сильніше проявляються проблеми в українській системі освіти.

До виховання та навчання школярів такі заклади можуть підходити з абсолютно різних, навіть протилежних позицій. Деякі з них орієнтовані на популярні гуманістичні підходи, де обмеження і заборони практично відсутні, поступаючись місцем мотивації і тонкому напрямку допитливості молодої людини вчителем. Інші, в свою чергу, спираються на іноземні напрацювання і класичні підходи, намагаючись збалансувати навчальну програму під сучасні реалії. В цілому можна виділити наступні напрямки альтернативних навчальних закладів:

  • Приватні та «вдосконалені» школи

Сюди відносяться ті навчальні заклади, які повністю не відкидають вітчизняну програму і систему, намагаючись зберегти та розвинути її перспективні напрацювання. Крім приватних, тут також зустрічаються державні експериментальні проекти, в яких відбувається апробація новітніх методик та походів. Типовими представниками такого напрямку зазвичай є ліцеї, гімназії та НВК.

  • Міжнародні школи та іноземні філії

Тут знаходяться ті освітні проекти, які намагаються адаптувати зарубіжний досвід у вітчизняних реаліях. Це можуть бути як повноправні представники міжнародних або іноземних навчальних закладів, так і вітчизняні проекти, які використовують закордонний досвід для досягнення високих результатів.

  • Навчальні заклади з альтернативним підходом

Тут представлені проекти, які на практиці прагнуть реалізувати різні педагогічні підходи, концепції та напрацювання. Коли мова йде про школу, яка абсолютно не схожа на традиційні ЗОШ, де немає звичних дзвінків, уроків, домашніх завдань, частіше за все мається на увазі саме цей напрямок. Найбільш відомі представники - це школи Монтессорі, Діксі, Хеппі і ін. Важливо відзначити, що не всі такі заклади мають власну ліцензію, багато спираються на співпраці з екстернату і дистанційними школами для забезпечення випускників документом про освіту.

  • Дистанційне навчання

Дистанційне навчання в сучасному вигляді стало можливими завдяки розвитку мультимедійних та інформаційно-комунікаційних технологій. Всі «уроки» тут відбуваються віддалено, через інтернет в формі індивідуальних і колективних занять. Заздалегідь сформована база навчальних матеріалів, мультимедійних аудіо-відео лекцій та інтерактивних вправ, дозволяє зосередити роботу викладача на допомогу учням в освоєнні матеріалу. Таким чином, завдяки глибокому індивідуальному опрацюванню, гнучкій програмі та високому рівню навчальних матеріалів нерідко вдається досягти результатів, які раніше були недоступні багатьом очним школам.

Альтернативні школи в Ужгороді, фото-2

Альтернативні школи Ужгорода

Альтернативні навчальні заклади - досить новий напрямок для України, але, незважаючи на це, в нашій країні вже є перспективні і багатообіцяючі приклади. На жаль, вони здебільшого розташовані в столиці, далеко не в кожному обласному центрі можна знайти необхідну школу або гімназію.

В Ужгороді є державні або комунальні навчальні заклади, які змогли створити непогані умови для дітей (наприклад, БПЛ "Інтелект" і НВК «Престиж»), різні позашкільні курси та студії. Однак, коли справа стосується комплексного альтернативного навчання, то перспективних варіантів, крім дистанційних шкіл, не так багато. Ми спробували сформувати список варіантів, які зацікавлять наших школярів і їх батьків:

Дистанційна школа «Оптіма»

«Оптіма» - це відмінний приклад дистанційної школи міжнародного рівня в Україні. Тут учні можуть здобути першокласну освіту незалежно від місця проживання, з будь-якої точки світу. Для цього «Оптіма» сформувала кращу в країні, передову навчальну базу, мультимедійні лекції і вправи за міжнародними стандартами. Освоєння програми проходить під наглядом і допомогою талановитих педагогів.

У «Оптіма» найкраще реалізована дистанційна модель, тут не потрібна особиста присутність учня на поточних контрольних роботах та ДПА. Підсумкові атестації іногородні вихованці можуть скласти віддалено, через спеціальний сервіс. ЗНО випускники також складають за місцем проживання.

Форма навчання: дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 1500-3000 грн./ міс.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: https://optima.school/

Приватний ліцей "Гірчичне зерно"

Ліцей «Гірчічне зерно» - це один з небагатьох представників приватних шкіл Ужгорода, який пропонує не тільки глибоку і фундаментальну освіту, а й розкриття особистості, талантів і можливостей кожного учня.

Девіз школи - «Розуміння краще за знання!», Він втілює бажання педагогів дати кожному випускнику такий інструментарій, який допоможе їм зрозуміти навколишній світ і події, що відбуваються в ньому. Поки багато шкіл намагаються зосередити свої сильні сторони на кількох профільних предметах, «Гірчічне зерно» вважає за необхідне сформувати широкий світогляд та глибокі знання з усіх шкільних дисциплінах.

Форма навчання: денна

Програма: з 1 по 11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Олександа Хіри, б. 1

Приватна школа «Афіни»

«Афіни» - є однією з передових денних та дистанційних шкіл країни, яка поєднує кращі напрацювання вітчизняних та зарубіжних систем, відмінну навчальну базу та першокласних викладачів. І хоча вартість навчання тут досить висока, це стане хорошим варіантом для батьків, які бажають надати своїй дитині максимум.

На відміну від «Оптима» тут необхідно особисто відвідувати навчальний заклад в Києві три рази на рік, а також для складання ДПА. Крім занять, в "Афінах" передбачена позакласна активність, змагання та олімпіади, можливість участі в міжнародних освітніх проектах.

Форма навчання: денна, дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 90 000 грн. / Рік.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: вул. Солом'янська, 35 А; вул. А. Головко 13/1

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...