В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ)

Про знахідку у мережі повідомив журналіст Віталій Глагола. Та додав світлини зсередини.

"При земляних роботах на площі Поштовій в Ужгороді знайшли старовинний і невідомий досі підвал" - йдеться в дописі.

В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-1 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-2 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-3 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-4 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-5 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-6 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-7 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-8 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-9 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-10 В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-11

А почалось все з відритого під час земляних робіт в котловані входу до підземелля. Будівництво проводиться в ареалі історичної забудови.

В Ужгороді на Поштовій під час земляних робіт натрапили на ймовірно старовинний підвал (ФОТОФАКТ), фото-12

Костянтин Куцов, провідний інспектор відділу охорони культурної спадщини департаменту культури Закарпатської ОДА, який прибув на місце розповів, прокоментував, що це підвальне приміщення у формі склепіння. Десь 60 квадратів. Кам’яне, але частина підмурована цеглою.

Вже є припущення, що це пивні підвали, віком орієнтовно з XVIII століття.

Довідково від групи Save Uzhhorod

Відомо, що неподалік як мінімум з початку XVIII століття знаходилась броварня під назвою Пивний дім (нім. Herrschaftliches Brauhaus). В інвентарних записах казенної домінії Унґвар за 1728 та 1763 роки є детальні описи цього об'єкту. Броварнею володіла казенна домінія, яка здавала її в оренду поміщикам. В документах латиною вона фігурувала як Braxatorium, себто броварня.

Назва цього будинку визначила і назву вулиці на століття вперед. Протягом XIX століття теперішня вулиця Довженка, на якій розміщувалась будівля, також носила назву Пивний дім (угор. Sörház utca).

Вже станом 1763 рік в описах майна домінії міститься інформація про те, що стара броварня згоріла дотла під час великої пожежі, і поміщику довелось відбудувати заново Пивний дім. Об'єкт втратив своє значення з побудовою у 1781 році великого винного льоху та шпихліру, нині знаного як Совине Гніздо.

пивний дім старовинний підвал Поштова Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
12276 переглядів у квітні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі