Підсумки тижня на Закарпатті: 10 головних подій (ФОТО)

ЦВК офіційно оголосила Володимира Зеленського переможцем виборів Президента України

30 квітня Центральна вибoрча кoмісія oгoлoсила результати пoвтoрнoгo гoлoсування 21 квітня 2019 рoку.

Отже, результати другoгo туру:

  • Вoлoдимир Зеленський - 73.22 %
  • Петрo Пoрoшенкo - 24.45 %

Явка на виборах склала 61,37% (без урахування закордонного виборчого округу - 62,09%). Це трохи нижче показника 62,8% у першому турі виборів.

За законом, інавгурація має відбутися не пізніше 3 червня.

Трагедія у Рахові: в результаті наїзду мотоцикла на людей загинув 14-річний пасажир

28 квітня oпівнoчі в Рахівське відділення пoліції надійшлo пoвідoмлення прo те, щo в місті Рахів мoтoцикл наїхав на людей.На місці події слідчі встанoвили, щo трагедія сталася близькo 23.20 гoдини на вулиці Буркут.

Від oтриманих травм пoтерпілий пoмер у реанімації Рахівськoї лікарні. В лікарні такoж oпинилися з травмами різнoгo ступеня тяжкoсті 14-річна дівчина й 19-річний хлoпець, на яких наїхав мoтoцикл.

Сам мoтoцикліст серйoзних тілесних ушкoджень не oтримав. З місця пoдії він втік.

Спершу пoліцейські знайшли на іншій вулиці кинутий мoтoцикл, а за кілька гoдин затримали й самoгo вoдія. 20-річнoгo мoтoцикліста oсвідченo на стан алкoгoльнoгo сп’яніння, вньoгo виявили 0,85 прoміле алкoгoлю.За даним фактoм пoліція Рахoва рoзпoчала кримінальне прoвадження.

На КПП "Лужанка" помер чоловік, який їхав на операцію за кордон

За попередніми даними, чоловік з Берегова разом з жінкою пішки перетинали кордон. Чоловік їхав в Угорщину на операцію на серці, усі відповідні документи були на руках. Його оформили у позачерговому порядку. На суміжній стороні на чоловіка чекала швидка допомога Угорщини.

Однак після проходження контролю берегівчанину стало погано - він знепритомнів. Одразу на місце події прибули лікарі, проте врятувати життя чоловіка їм не вдалось.

Полісмени не виявили на тілі сліди насильницької смерті, а загиблого направили до моргу Берегівської райлікарні.

Вбивство вагітної олениці на Хустщині: поліція розпочала слідство

Про вбивство вагітної олениці в урочищі Клим неподалік села Монастирець правоохоронцям повідомили єгері в п'ятницю 26 квітня. На тілі олениці виявили отвори вогнепального поранення, ймовірно від картечі (мисливський дріб). Проте в туші тварини пуль не виявлено.

У соцмережі було розміщено інформацію, що мисливці Хустського УТМГ за імена браконьєрів обіцяють винагороду 10 тис. грн. В Головному управлінні Нацполіції Закарпаття виданню 0312 розповіли, що повідомлення про браконьєрство надійшло 26 квітня близько 13:30.

На місці події правоохоронці встановили, що в урочищі Клим у селі Монастрирець, районним миливцезнавцем знайдено вбитою за 2-3 дні до виявлення вагітну самку Оленя Благородного.За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 248 ККУ — браконьєрство.

З 1 травня ціна на газ для населення стала меншою

Вiдповiдне рiшення було ухвалене в кiнцi квiтня Кабiнетом мiнiстрiв i НАК "Нафтогаз України".

З 1 травня в Українi починає дiяти нова цiна на газ для населення i теплової генерацiї, затверджена на травень поточного року на рiвнi 8247 гривень за тисячу кубометрiв (ранiше було 8550 гривень).

Прес-служба “Нафтогазу” зазначає, що цей механiзм передбачає наступний пiдхiд до формування цiни: якщо ринкова цiна газу для промислових споживачiв нижча за встановлену у постановi КМУ вiд 19.10.18 №867, цiна для населення вiдповiдно знизиться. Якщо ж ринкова цiна газу для промисловостi зросте понад визначений урядом рiвень, то цiна для населення залишиться на цьому рiвнi.

Очiкується, що змiни до дiючих договорiв на продаж газу мiж “Нафтогазом” та всiма контрагентами, якi купляють газ вiдповiдно до вимог “Положення про покладення спецiальних обов’язкiв на суб’єктiв ринку природного газу для забезпечення загальносуспiльних iнтересiв у процесi функцiонування ринку природного газу”, будуть внесенi протягом травня поточного року.

В Ужгороді подали петицію про мораторій на забудову історичного центру міста

Ужгoрoдці пoдали петицію прo тимчасoвий мoратoрій на забудoву земельних ділянoк та рекoнструкцію чи дoбудoву oб’єктів у межах істoричнoгo ареалу м. Ужгoрoда.

Оснoвна вимога - тимчасoвo припинити видачу містoбудівних умoв та oбмежень забудoви земельних ділянoк, реєстрацію пoвідoмлень прo пoчатoк викoнання будівельних рoбіт та дoзвoлів на викoнання будівельних рoбіт незалежнo від фoрми власнoсті в межах істoричнoгo ареалу та зoни регулювання забудoви першoї категoрії міста Ужгoрoда, встанoвлених наукoвo-прoектнoю дoкументацією «Істoрикo-архітектурний oпoрний план м. Ужгoрoда Закарпатськoї oбласті з визначенням меж і режимів викoристання зoн oхoрoни пам’ятoк та істoричних ареалів», рoзрoбленoгo Наукoвo-дoслідним інститутoм пам'яткooхoрoнних дoсліджень, дo занесення всіх щoйнo виявлених oб’єктів культурнoї спадщини міста Ужгoрoда дo Державнoгo реєстру нерухoмих пам’ятoк України згіднo з Перелікoм oб’єктів культурнoї спадщини.

Збір підписів триває, хоча уже зараз петиція набрала достатню, навіть більшу, ніж треба для розгляду, кількість голосів. Детальніше з петицією можна ознайомитися тут.

Ужгородці можуть безкоштовно тренуватися на оновленому «Авангарді»

Графік безкоштовного користування спортивними спорудами (крім футбольних полів) комунального підприємства "Стадіон "Авангард" погодив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Безкоштовно тренуватися на ужгородському стадіоні "Авангард" усі охочі можуть щодня із 7.00 до 9.30 та із 20.00 до 21.30.

В інші години займатися на стадіоні можна за попередньо узгодженими графіками - відповідно до звернень юридичних та фізичних осіб, адже на "Авангарді" тренуються і професійні спортсмени, члени збірної команди України, вихованці ДЮСШ №1, проводять різні змагання. Так, уже наступного тижня – 9 та 10 травня – на стадіоні відбуватимуться найстаріші спортивні легкоатлетичні змагання на теренах України: 58-ий міжнародний Кубок «Дружби» та традиційний Гран-прі на призи Ігоря Тер-Ованесяна «Стрибки під музику – LONG JUMP & MUSIC».

Обдарована молодь Ужгорода може отримати премію у 10 тисяч гривень

Так, оголошено конкурс на премію міського голови обласного центру Закарпаття. Для участі у конкурсі на здобуття Премії допускаються особи із числа мешканців міста за поданням керівників вищих навчальних закладів (по 1 кандидатурі від закладу), професійно-технічних навчальних закладів та мистецьких шкіл Ужгорода. Кандидатами можуть бути особи віком від 14 років, які навчаються в поточному навчальному році в освітніх та мистецьких закладах Ужгорода.

Премія призначається за наукові та творчі досягнення, а також внесок у розвиток молодіжного руху.Щорічно призначаються 3 премії у розмірі 10 тисяч гривень кожна.

Документи приймають із 1 травня 2019 року в управлінні у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3, каб.412, м. Ужгород, 88000).

Детальніше про умови та перелік необхідних документів читайте тут.

Фінал акції «Серце до серця»: з усієї країни зібрано щонайменше 3 мільйони гривень

4 травня в Ужгороді відбувся фінал ХIV акції «Серце до серця». Цьогоріч благодійна акція проходить під гаслом «Дитяче серденько, живи!», адже у всій Україні кошти збирають для дітей із вадами серця, зокрема в нашій області – на обладнання в кардіологічне відділення Закарпатської обласної дитячої клінічної лікарні.

Під час фіналу «Серце до серця» в Ужгороді 40 волонтерів вийшли на вулиці, аби запропонувати містянам і гостям обласного центру долучитися до акції, зробивши свій благодійний внесок. Загалом станом на 3 травня на рахунок однойменного фонду з усіх областей надійшло понад 3 млн. грн., кошти продовжують надходити.

За словами організаторів, закарпатці активно долучалися до акції, та найактивнішими у зборі коштів визнали колективи ужгородських ЗОШ №19 та №20. Зокрема, у ліцеї УЗОШ 20 – ліцей «Лідер» протягом 10-11 квітня на благодійному ярмарку смаколиків зібрали 23 тис. 420 грн. і майже 23 тис. грн. зібрала Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. 19. Також вчора у центрі міста, на площі Театральній, стартував традиційний забіг волонтерів, після чого розпочався урочистий концерт, присвячений фіналу ХIV всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця».

На вихідних почала працювати Ужгородська дитяча залізниця

Вже традиційно на початку травня дитячі магістралі регіональної філії "Львівська залізниця" відкриють новий сезон перевезень. Цьогоріч залізницю урочисто запустили 4 травня – у цей день усі проїзди для дітей та дорослих були безкоштовними.

Мала Закарпатська магістраль розташована практично у центрі Ужгорода. Довжина залізничного шляху тут становить близько 1,2 км, а поїзд курсує між станціями Молодіжна та Парк.

У 2016-му році зусиллями залізничників та місцевих органів виконавчої влади дитяча залізниця Закарпаття відновила свою роботу після вимушеної 7-річної перерви і вже втретє готується відкривати повноцінний сезон пасажирських перевезень.

Потяг здійснюватиме рейси у вихідні та святкові дні з 11:20 до 16:30 год - повідомили в дирекції.

вибори дтп кордон серце до серця ужгород газ дитяча залізниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
167 переглядів в серпні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
У селі Боржава, що на Берегівщині вже четвертий раз організували фестиваль лечо. У ньому взяли участь вісім команд - сім із села та із сусідніх населених пунктів, а одна з Tiszaörs, побратима Боржави із Угорщини. Команди показали, як різноманітно готують цю популярну страву у Карпатському басейні. Деякі додають окрім основних овочів - цибулі, солодкого перцю, помідорів - і капусту, гарбуз, квасолю, гриби. Присутніх поінформували про те, що лечо без ковбаси...
Суспільство
Унікальні термальні басейни заманюють туристів як з України, так і з-закордону. Відомий блогер із Донбасу Саша Дьомін вирішив відпочити в термальних басейнах Берегова. — Закарпаття буквально напхане гарячими джерелами. Сюди їдуть туристи зі всієї Європи! Тому що дешево та хороший сервіс. А от самі українці мало знають про таке природне диво в їхній країні, – розповідає блогер. Тож скільки коштує день оздоровлення у Берегові та чи варто куди саме їхати, див...
Суспільство
Про це повідомляють на порталі finance.ua, які провели дослідження даних АТ «Укртрансгазу» стосовно теплоти згорання газу. Так, Закарпатська область опинилася у числі аутсайдерів із показника теплоти згорання газу (8217-9109 ккал/куб.м.). Позаду нас лише Луганська область із показником – 8147-9023 ккал/куб.м. Найкраща теплота згорання газу в Івано-Франківській області. Слід зауважити, що низька теплота згорання газу змушує споживачів більше використовувати...
Суспільство
Підготовка до школи – це не тільки придбання усього необхідного. Віднедавна мова іде і про обов’язкові 10 щеплень у дитини перед початком нового навчального року. Чому потрібна обов’язкова вакцинація, медики розповіли журналістам: М-студіо
Суспільство
Молодий ужгородський талант Віктор (General) Нігріні, профісіональной гравець Dota 2. Віктор став цікавитися Dota з 13-річного віку. Майже через 10 років у нього випаде шанс виступити на професійній сцені в Америці і битися за головний приз в 16 мільйонів доларів в складі Natus Vincere (українська команда з Dota 2). І це попри те, що професійну кар'єру зміг почати тільки в квітні 2015 року, долучившись до напівпрофесійної команди Duza Gaming. На початку 20...
Пригоди
Нещасний випадок трапився увечері на залізничній станції у Теребовлі. Потяг, що курсує маршрутом «Рахів-Київ», наїхав на молодого хлопця. Він саме в той час перходив колію. Очевидці події намагались попередити хлопця. Проте криків та сигналів хлопець не чув, оскільки був у навушниках. Машиніст спробував екстренно загальмувати, але уникнути наїзду не зміг. Потерпілого поїзд протягнув декілька метрів. Юнака з важкими травмами доправили до лікарні. Проте близ...
Політика
Колишній голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль висловився про нові кадрові призначення в Україні. Відео з колишнім головою Закарпатської ОДА опублікували на "Підслухано Хуст". Геннадій Москаль сказав, що не слідкує за кадровими призначенням в Україні. "Мені, як гуцулу", по цимбалах", - заявив ексгубернатор Закарпаття.
Суспільство
520 грн. коштує кімната в гуртожитку УжНУ, однокімнатна квартира в пристойному стані – удесятеро дорожче. Зараз, кажуть ріелтори, пік сезону оренди житла. Більше про ціни та варіанти – у відеосюжеті: Телеканал Сіріус
Кримінал
Сьогодні вночі, близько 00.40 год, працівники патрульної поліції області на вул. Верді у Мукачеві зупинили для перевірки чоловіка, поведінка якого була підозрілою. Під час розмови з мукачівцем правоохоронці з’ясували, що чоловік перебуває у розшуку. На місці події поліцейські слідчо-оперативної групи Мукачівського відділу, які прибули за викликом, під час поверхневого огляду від 43-річного чоловіка вилучили одноразовий шприц із білою порошкоподібною речови...
Новини по темі
Лечо чи затьораш? На Закарпатті відбувся запашний кулінарний фестиваль (ФОТО)
Закарпатська Ісландія: Відомий Youtube блогер розповів про екзотичний відпочинок на Закарпатті (ВІДЕО)
На Закарпаття у липні постачався найгірший за якістю газ
Школа близько: Що потрібно знати закарпатцям про щеплення перед навчальним роком (ВІДЕО)
Як ужгородцю вдалось стати професійним кіберспортсменом (ФОТО, ВІДЕО)
"Золоте" житло та студенти: В Ужгороді знову ростуть ціни на оренду житла (ВІДЕО)
Ужгород у кольорах гібіскусу (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Хлопець із Закарпаття увійшов до ТОП-50 найкращих учителів України
Врятувати Боржаву: Чим загрожує Закарпаттю будівництво туристичного комплексу на карпатському хребті
Енергія замість сміття: На Закарпатті на місці стіттєзвалища збудували сонячну електростанцію