Підсумки тижня на Закарпатті: 10 головних подій (ФОТО)

ЦВК офіційно оголосила Володимира Зеленського переможцем виборів Президента України

30 квітня Центральна вибoрча кoмісія oгoлoсила результати пoвтoрнoгo гoлoсування 21 квітня 2019 рoку.

Отже, результати другoгo туру:

  • Вoлoдимир Зеленський - 73.22 %
  • Петрo Пoрoшенкo - 24.45 %

Явка на виборах склала 61,37% (без урахування закордонного виборчого округу - 62,09%). Це трохи нижче показника 62,8% у першому турі виборів.

За законом, інавгурація має відбутися не пізніше 3 червня.

Трагедія у Рахові: в результаті наїзду мотоцикла на людей загинув 14-річний пасажир

28 квітня oпівнoчі в Рахівське відділення пoліції надійшлo пoвідoмлення прo те, щo в місті Рахів мoтoцикл наїхав на людей.На місці події слідчі встанoвили, щo трагедія сталася близькo 23.20 гoдини на вулиці Буркут.

Від oтриманих травм пoтерпілий пoмер у реанімації Рахівськoї лікарні. В лікарні такoж oпинилися з травмами різнoгo ступеня тяжкoсті 14-річна дівчина й 19-річний хлoпець, на яких наїхав мoтoцикл.

Сам мoтoцикліст серйoзних тілесних ушкoджень не oтримав. З місця пoдії він втік.

Спершу пoліцейські знайшли на іншій вулиці кинутий мoтoцикл, а за кілька гoдин затримали й самoгo вoдія. 20-річнoгo мoтoцикліста oсвідченo на стан алкoгoльнoгo сп’яніння, вньoгo виявили 0,85 прoміле алкoгoлю.За даним фактoм пoліція Рахoва рoзпoчала кримінальне прoвадження.

На КПП "Лужанка" помер чоловік, який їхав на операцію за кордон

За попередніми даними, чоловік з Берегова разом з жінкою пішки перетинали кордон. Чоловік їхав в Угорщину на операцію на серці, усі відповідні документи були на руках. Його оформили у позачерговому порядку. На суміжній стороні на чоловіка чекала швидка допомога Угорщини.

Однак після проходження контролю берегівчанину стало погано - він знепритомнів. Одразу на місце події прибули лікарі, проте врятувати життя чоловіка їм не вдалось.

Полісмени не виявили на тілі сліди насильницької смерті, а загиблого направили до моргу Берегівської райлікарні.

Вбивство вагітної олениці на Хустщині: поліція розпочала слідство

Про вбивство вагітної олениці в урочищі Клим неподалік села Монастирець правоохоронцям повідомили єгері в п'ятницю 26 квітня. На тілі олениці виявили отвори вогнепального поранення, ймовірно від картечі (мисливський дріб). Проте в туші тварини пуль не виявлено.

У соцмережі було розміщено інформацію, що мисливці Хустського УТМГ за імена браконьєрів обіцяють винагороду 10 тис. грн. В Головному управлінні Нацполіції Закарпаття виданню 0312 розповіли, що повідомлення про браконьєрство надійшло 26 квітня близько 13:30.

На місці події правоохоронці встановили, що в урочищі Клим у селі Монастрирець, районним миливцезнавцем знайдено вбитою за 2-3 дні до виявлення вагітну самку Оленя Благородного.За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 248 ККУ — браконьєрство.

З 1 травня ціна на газ для населення стала меншою

Вiдповiдне рiшення було ухвалене в кiнцi квiтня Кабiнетом мiнiстрiв i НАК "Нафтогаз України".

З 1 травня в Українi починає дiяти нова цiна на газ для населення i теплової генерацiї, затверджена на травень поточного року на рiвнi 8247 гривень за тисячу кубометрiв (ранiше було 8550 гривень).

Прес-служба “Нафтогазу” зазначає, що цей механiзм передбачає наступний пiдхiд до формування цiни: якщо ринкова цiна газу для промислових споживачiв нижча за встановлену у постановi КМУ вiд 19.10.18 №867, цiна для населення вiдповiдно знизиться. Якщо ж ринкова цiна газу для промисловостi зросте понад визначений урядом рiвень, то цiна для населення залишиться на цьому рiвнi.

Очiкується, що змiни до дiючих договорiв на продаж газу мiж “Нафтогазом” та всiма контрагентами, якi купляють газ вiдповiдно до вимог “Положення про покладення спецiальних обов’язкiв на суб’єктiв ринку природного газу для забезпечення загальносуспiльних iнтересiв у процесi функцiонування ринку природного газу”, будуть внесенi протягом травня поточного року.

В Ужгороді подали петицію про мораторій на забудову історичного центру міста

Ужгoрoдці пoдали петицію прo тимчасoвий мoратoрій на забудoву земельних ділянoк та рекoнструкцію чи дoбудoву oб’єктів у межах істoричнoгo ареалу м. Ужгoрoда.

Оснoвна вимога - тимчасoвo припинити видачу містoбудівних умoв та oбмежень забудoви земельних ділянoк, реєстрацію пoвідoмлень прo пoчатoк викoнання будівельних рoбіт та дoзвoлів на викoнання будівельних рoбіт незалежнo від фoрми власнoсті в межах істoричнoгo ареалу та зoни регулювання забудoви першoї категoрії міста Ужгoрoда, встанoвлених наукoвo-прoектнoю дoкументацією «Істoрикo-архітектурний oпoрний план м. Ужгoрoда Закарпатськoї oбласті з визначенням меж і режимів викoристання зoн oхoрoни пам’ятoк та істoричних ареалів», рoзрoбленoгo Наукoвo-дoслідним інститутoм пам'яткooхoрoнних дoсліджень, дo занесення всіх щoйнo виявлених oб’єктів культурнoї спадщини міста Ужгoрoда дo Державнoгo реєстру нерухoмих пам’ятoк України згіднo з Перелікoм oб’єктів культурнoї спадщини.

Збір підписів триває, хоча уже зараз петиція набрала достатню, навіть більшу, ніж треба для розгляду, кількість голосів. Детальніше з петицією можна ознайомитися тут.

Ужгородці можуть безкоштовно тренуватися на оновленому «Авангарді»

Графік безкоштовного користування спортивними спорудами (крім футбольних полів) комунального підприємства "Стадіон "Авангард" погодив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Безкоштовно тренуватися на ужгородському стадіоні "Авангард" усі охочі можуть щодня із 7.00 до 9.30 та із 20.00 до 21.30.

В інші години займатися на стадіоні можна за попередньо узгодженими графіками - відповідно до звернень юридичних та фізичних осіб, адже на "Авангарді" тренуються і професійні спортсмени, члени збірної команди України, вихованці ДЮСШ №1, проводять різні змагання. Так, уже наступного тижня – 9 та 10 травня – на стадіоні відбуватимуться найстаріші спортивні легкоатлетичні змагання на теренах України: 58-ий міжнародний Кубок «Дружби» та традиційний Гран-прі на призи Ігоря Тер-Ованесяна «Стрибки під музику – LONG JUMP & MUSIC».

Обдарована молодь Ужгорода може отримати премію у 10 тисяч гривень

Так, оголошено конкурс на премію міського голови обласного центру Закарпаття. Для участі у конкурсі на здобуття Премії допускаються особи із числа мешканців міста за поданням керівників вищих навчальних закладів (по 1 кандидатурі від закладу), професійно-технічних навчальних закладів та мистецьких шкіл Ужгорода. Кандидатами можуть бути особи віком від 14 років, які навчаються в поточному навчальному році в освітніх та мистецьких закладах Ужгорода.

Премія призначається за наукові та творчі досягнення, а також внесок у розвиток молодіжного руху.Щорічно призначаються 3 премії у розмірі 10 тисяч гривень кожна.

Документи приймають із 1 травня 2019 року в управлінні у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3, каб.412, м. Ужгород, 88000).

Детальніше про умови та перелік необхідних документів читайте тут.

Фінал акції «Серце до серця»: з усієї країни зібрано щонайменше 3 мільйони гривень

4 травня в Ужгороді відбувся фінал ХIV акції «Серце до серця». Цьогоріч благодійна акція проходить під гаслом «Дитяче серденько, живи!», адже у всій Україні кошти збирають для дітей із вадами серця, зокрема в нашій області – на обладнання в кардіологічне відділення Закарпатської обласної дитячої клінічної лікарні.

Під час фіналу «Серце до серця» в Ужгороді 40 волонтерів вийшли на вулиці, аби запропонувати містянам і гостям обласного центру долучитися до акції, зробивши свій благодійний внесок. Загалом станом на 3 травня на рахунок однойменного фонду з усіх областей надійшло понад 3 млн. грн., кошти продовжують надходити.

За словами організаторів, закарпатці активно долучалися до акції, та найактивнішими у зборі коштів визнали колективи ужгородських ЗОШ №19 та №20. Зокрема, у ліцеї УЗОШ 20 – ліцей «Лідер» протягом 10-11 квітня на благодійному ярмарку смаколиків зібрали 23 тис. 420 грн. і майже 23 тис. грн. зібрала Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. 19. Також вчора у центрі міста, на площі Театральній, стартував традиційний забіг волонтерів, після чого розпочався урочистий концерт, присвячений фіналу ХIV всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця».

На вихідних почала працювати Ужгородська дитяча залізниця

Вже традиційно на початку травня дитячі магістралі регіональної філії "Львівська залізниця" відкриють новий сезон перевезень. Цьогоріч залізницю урочисто запустили 4 травня – у цей день усі проїзди для дітей та дорослих були безкоштовними.

Мала Закарпатська магістраль розташована практично у центрі Ужгорода. Довжина залізничного шляху тут становить близько 1,2 км, а поїзд курсує між станціями Молодіжна та Парк.

У 2016-му році зусиллями залізничників та місцевих органів виконавчої влади дитяча залізниця Закарпаття відновила свою роботу після вимушеної 7-річної перерви і вже втретє готується відкривати повноцінний сезон пасажирських перевезень.

Потяг здійснюватиме рейси у вихідні та святкові дні з 11:20 до 16:30 год - повідомили в дирекції.

вибори дтп кордон серце до серця ужгород газ дитяча залізниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
164 перегляди в червні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Пригоди
ДТП трапилась на Хустщині. Автомобіль Форд Фокус виїхав на зустрічну смугу. Ухиляючись від зустрічної машини КІА, врізався у шкільний автобус. Наразі працівники поліції з'ясовують усі обставини ДТП. Серед дітей, які знаходилися в автобусі потерпілих немає. Водії автомобілів теж не постраждали. Джерело
Кримінал
«Невідома особа здійснила кілька пострілів по припаркованим автомобілям» - такий виклик отримали ужгородські патрульні вчора, близько 17-ої години - повідомляє патрульна поліція Закарпаття. Прибувши на вулицю Українську, поліцейські отримали попереднє орієнтування правопорушника та вирушили на його пошук. Спільно з іншим екіпажем, імовірно причетного до інциденту громадянина було виявлено на вулиці Василя Комендаря. Побачивши патрульних, особа почала поміт...
Суспільство
Працівники відділу безпеки дорожнього руху управління поліції, разом із представниками Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради та комунального підприємства КШЕП сьогодні провели обстеження вищевказаної вулиці.  Основу увагу спрямували на ділянку дороги, де 15 червня трапилася ДТП з вини 21-річної студентки зі Сваляви Яни Костраби, внаслідок якої ужгородець Олександр Костюк із важкими травмами потрапив до лікарні, а винуватицю автоаварі...
Суспільство
Слідчі Головного управління Нацполіції в Закарпатській області, у ході з’ясування обставин аварії, що трапилася в Ужгороді, виявили підстави для додаткової кваліфікації у справі. Стосується це власника авто, на якому пересувалася підозрювана 21-річна свалявчанка. Наразі його попросили прийти до поліції, щоб дати покази щодо передачі керування авто особі без прав. "У рамках окремого кримінального провадження правоохоронці перевірять факт надання 21-річній у...
Суспільство
За попередніми прогнозами Міністерства аграрної політики та продовольства, вартість посівної кампанії у 2019 році складає орієнтовно 134,2 млрд грн, з яких 120 млрд забезпечується власними коштами агровиробничих підприємств, а ще близько 15 млрд мали б бути залучені з зовнішніх джерел. За перші 5 місяців 2019 року, за допомогою аграрних розписок фермери залучили більше 6,5 млрд грн, більша частина з яких була витрачена якраз на проведення весняно-польових...
Суспільство
Слідчі чекають для показів власника Porsche, на якому 21-річна студентка без водійського посвідчення скоїла серйозну ДТП в Ужгороді. Люксова автівка належить жителю Тячівщині. Правоохоронці з ним ще не спілкувались, чекаючи, що на прохання поліції він з'явиться добровільно. Як зазначила Інеса Манзулич-Іванова, спеціаліст відділу комунікації ГУ національної поліції Закарпаття: "Наразі він ще до поліції не звернувся, тому ми чекаємо поки він звернеться, для...
Суспільство
Як правильно піготуватися до підкорення гірської вершини та що необхідно обов'язково взяти з собою, збираючись у похід, розповіли в Управлінні ДСНС України у Закарпатській області. На Закарпатті літній відпочинок у горах не менш популярний, аніж зимовий. Тисячі людей пробують власні сили, підкорюючи гірські схили. Однак при цьому нерідко громадяни забувають про елементарні заходи безпеки, що призводить до неприємних наслідків. Нехтуючи правилами, людина мо...
Суспільство
Міський голова Золтан Бабяк почув слова дідуся і запевнив, що питання вирішиться на найближчій сесії. Зокрема Берегівська міська рада готова повернути земельну ділянку пану Івану Продану, який відучора оголосив голодування після програного суду. Земельні ділянки у міськраді обіцяють виділити на найближчій сесії дітям дідуся Івана. Джерело Нагадаємо, що у Берегові дідусь оголосив голодування вчора біля міської ради.
Суспільство
Водоканал Ужгорода повідомляє, що на середу (19 червня) планується проведення робіт по підключенню ділянки новозбудованої мережі до існуючих мереж по вулиці Берчені. Орієнтовний термін проведення робіт – з 12:00 по 18:00. В зв’язку з цим, буде відсутнє водопостачання в районах вулиць Шумна (від Другетів до ФМК), Добрянського, Електрозаводська, Панькевича, Айвазовького, Насипна, Сільвая, Фогорашія, Берчені, Бачинського, Другетів, Кармелюка, Добрянського, Ос...
Новини по темі
В Ужгороді на Слов'янській набережній проведено обстеження вулиці - які пропозиції подано комісією (ФОТО)
Поліція відкрила кримінальну справу проти власника Porsche, який допустив за кермо дівчину без прав
Завдяки аграрним розпискам закарпатські фермери залучили більше 80 млн грн (ФОТО)
У поліції чекають добровільного звернення та показів власника Porsche, на якому свалявчанка здійснила ДТП (ВІДЕО)
Рятувальники нагадують закарпатцям про основні правила безпеки під час походів у гори
На Закарпатті міський голова пішов на зустріч дідусеві-мітингувальнику (ФОТО)
19 червня частина Ужгорода на половину дня залишиться без води (ПЕРЕЛІК ВУЛИЦЬ)
Вже наприкінці червня на авіарейс «Ужгород–Київ» можуть призначити літак більшої пасажиромісткості (ЕКСКЛЮЗИВ)
З 1 липня закарпатці платитимуть податок за посилку із-за кордону (ВІДЕО)
Патрульні зафіксували 15 п'яних водіїв за добу на Закарпатті