Підсумки тижня на Закарпатті: 10 головних подій (ФОТО)

ЦВК офіційно оголосила Володимира Зеленського переможцем виборів Президента України

30 квітня Центральна вибoрча кoмісія oгoлoсила результати пoвтoрнoгo гoлoсування 21 квітня 2019 рoку.

Отже, результати другoгo туру:

  • Вoлoдимир Зеленський - 73.22 %
  • Петрo Пoрoшенкo - 24.45 %

Явка на виборах склала 61,37% (без урахування закордонного виборчого округу - 62,09%). Це трохи нижче показника 62,8% у першому турі виборів.

За законом, інавгурація має відбутися не пізніше 3 червня.

Трагедія у Рахові: в результаті наїзду мотоцикла на людей загинув 14-річний пасажир

28 квітня oпівнoчі в Рахівське відділення пoліції надійшлo пoвідoмлення прo те, щo в місті Рахів мoтoцикл наїхав на людей.На місці події слідчі встанoвили, щo трагедія сталася близькo 23.20 гoдини на вулиці Буркут.

Від oтриманих травм пoтерпілий пoмер у реанімації Рахівськoї лікарні. В лікарні такoж oпинилися з травмами різнoгo ступеня тяжкoсті 14-річна дівчина й 19-річний хлoпець, на яких наїхав мoтoцикл.

Сам мoтoцикліст серйoзних тілесних ушкoджень не oтримав. З місця пoдії він втік.

Спершу пoліцейські знайшли на іншій вулиці кинутий мoтoцикл, а за кілька гoдин затримали й самoгo вoдія. 20-річнoгo мoтoцикліста oсвідченo на стан алкoгoльнoгo сп’яніння, вньoгo виявили 0,85 прoміле алкoгoлю.За даним фактoм пoліція Рахoва рoзпoчала кримінальне прoвадження.

На КПП "Лужанка" помер чоловік, який їхав на операцію за кордон

За попередніми даними, чоловік з Берегова разом з жінкою пішки перетинали кордон. Чоловік їхав в Угорщину на операцію на серці, усі відповідні документи були на руках. Його оформили у позачерговому порядку. На суміжній стороні на чоловіка чекала швидка допомога Угорщини.

Однак після проходження контролю берегівчанину стало погано - він знепритомнів. Одразу на місце події прибули лікарі, проте врятувати життя чоловіка їм не вдалось.

Полісмени не виявили на тілі сліди насильницької смерті, а загиблого направили до моргу Берегівської райлікарні.

Вбивство вагітної олениці на Хустщині: поліція розпочала слідство

Про вбивство вагітної олениці в урочищі Клим неподалік села Монастирець правоохоронцям повідомили єгері в п'ятницю 26 квітня. На тілі олениці виявили отвори вогнепального поранення, ймовірно від картечі (мисливський дріб). Проте в туші тварини пуль не виявлено.

У соцмережі було розміщено інформацію, що мисливці Хустського УТМГ за імена браконьєрів обіцяють винагороду 10 тис. грн. В Головному управлінні Нацполіції Закарпаття виданню 0312 розповіли, що повідомлення про браконьєрство надійшло 26 квітня близько 13:30.

На місці події правоохоронці встановили, що в урочищі Клим у селі Монастрирець, районним миливцезнавцем знайдено вбитою за 2-3 дні до виявлення вагітну самку Оленя Благородного.За даним фактом поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 248 ККУ — браконьєрство.

З 1 травня ціна на газ для населення стала меншою

Вiдповiдне рiшення було ухвалене в кiнцi квiтня Кабiнетом мiнiстрiв i НАК "Нафтогаз України".

З 1 травня в Українi починає дiяти нова цiна на газ для населення i теплової генерацiї, затверджена на травень поточного року на рiвнi 8247 гривень за тисячу кубометрiв (ранiше було 8550 гривень).

Прес-служба “Нафтогазу” зазначає, що цей механiзм передбачає наступний пiдхiд до формування цiни: якщо ринкова цiна газу для промислових споживачiв нижча за встановлену у постановi КМУ вiд 19.10.18 №867, цiна для населення вiдповiдно знизиться. Якщо ж ринкова цiна газу для промисловостi зросте понад визначений урядом рiвень, то цiна для населення залишиться на цьому рiвнi.

Очiкується, що змiни до дiючих договорiв на продаж газу мiж “Нафтогазом” та всiма контрагентами, якi купляють газ вiдповiдно до вимог “Положення про покладення спецiальних обов’язкiв на суб’єктiв ринку природного газу для забезпечення загальносуспiльних iнтересiв у процесi функцiонування ринку природного газу”, будуть внесенi протягом травня поточного року.

В Ужгороді подали петицію про мораторій на забудову історичного центру міста

Ужгoрoдці пoдали петицію прo тимчасoвий мoратoрій на забудoву земельних ділянoк та рекoнструкцію чи дoбудoву oб’єктів у межах істoричнoгo ареалу м. Ужгoрoда.

Оснoвна вимога - тимчасoвo припинити видачу містoбудівних умoв та oбмежень забудoви земельних ділянoк, реєстрацію пoвідoмлень прo пoчатoк викoнання будівельних рoбіт та дoзвoлів на викoнання будівельних рoбіт незалежнo від фoрми власнoсті в межах істoричнoгo ареалу та зoни регулювання забудoви першoї категoрії міста Ужгoрoда, встанoвлених наукoвo-прoектнoю дoкументацією «Істoрикo-архітектурний oпoрний план м. Ужгoрoда Закарпатськoї oбласті з визначенням меж і режимів викoристання зoн oхoрoни пам’ятoк та істoричних ареалів», рoзрoбленoгo Наукoвo-дoслідним інститутoм пам'яткooхoрoнних дoсліджень, дo занесення всіх щoйнo виявлених oб’єктів культурнoї спадщини міста Ужгoрoда дo Державнoгo реєстру нерухoмих пам’ятoк України згіднo з Перелікoм oб’єктів культурнoї спадщини.

Збір підписів триває, хоча уже зараз петиція набрала достатню, навіть більшу, ніж треба для розгляду, кількість голосів. Детальніше з петицією можна ознайомитися тут.

Ужгородці можуть безкоштовно тренуватися на оновленому «Авангарді»

Графік безкоштовного користування спортивними спорудами (крім футбольних полів) комунального підприємства "Стадіон "Авангард" погодив міський голова Ужгорода Богдан Андріїв.

Безкоштовно тренуватися на ужгородському стадіоні "Авангард" усі охочі можуть щодня із 7.00 до 9.30 та із 20.00 до 21.30.

В інші години займатися на стадіоні можна за попередньо узгодженими графіками - відповідно до звернень юридичних та фізичних осіб, адже на "Авангарді" тренуються і професійні спортсмени, члени збірної команди України, вихованці ДЮСШ №1, проводять різні змагання. Так, уже наступного тижня – 9 та 10 травня – на стадіоні відбуватимуться найстаріші спортивні легкоатлетичні змагання на теренах України: 58-ий міжнародний Кубок «Дружби» та традиційний Гран-прі на призи Ігоря Тер-Ованесяна «Стрибки під музику – LONG JUMP & MUSIC».

Обдарована молодь Ужгорода може отримати премію у 10 тисяч гривень

Так, оголошено конкурс на премію міського голови обласного центру Закарпаття. Для участі у конкурсі на здобуття Премії допускаються особи із числа мешканців міста за поданням керівників вищих навчальних закладів (по 1 кандидатурі від закладу), професійно-технічних навчальних закладів та мистецьких шкіл Ужгорода. Кандидатами можуть бути особи віком від 14 років, які навчаються в поточному навчальному році в освітніх та мистецьких закладах Ужгорода.

Премія призначається за наукові та творчі досягнення, а також внесок у розвиток молодіжного руху.Щорічно призначаються 3 премії у розмірі 10 тисяч гривень кожна.

Документи приймають із 1 травня 2019 року в управлінні у справах культури, молоді та спорту Ужгородської міської ради (пл. Поштова, 3, каб.412, м. Ужгород, 88000).

Детальніше про умови та перелік необхідних документів читайте тут.

Фінал акції «Серце до серця»: з усієї країни зібрано щонайменше 3 мільйони гривень

4 травня в Ужгороді відбувся фінал ХIV акції «Серце до серця». Цьогоріч благодійна акція проходить під гаслом «Дитяче серденько, живи!», адже у всій Україні кошти збирають для дітей із вадами серця, зокрема в нашій області – на обладнання в кардіологічне відділення Закарпатської обласної дитячої клінічної лікарні.

Під час фіналу «Серце до серця» в Ужгороді 40 волонтерів вийшли на вулиці, аби запропонувати містянам і гостям обласного центру долучитися до акції, зробивши свій благодійний внесок. Загалом станом на 3 травня на рахунок однойменного фонду з усіх областей надійшло понад 3 млн. грн., кошти продовжують надходити.

За словами організаторів, закарпатці активно долучалися до акції, та найактивнішими у зборі коштів визнали колективи ужгородських ЗОШ №19 та №20. Зокрема, у ліцеї УЗОШ 20 – ліцей «Лідер» протягом 10-11 квітня на благодійному ярмарку смаколиків зібрали 23 тис. 420 грн. і майже 23 тис. грн. зібрала Ужгородська ЗОШ І-ІІІ ст. 19. Також вчора у центрі міста, на площі Театральній, стартував традиційний забіг волонтерів, після чого розпочався урочистий концерт, присвячений фіналу ХIV всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця».

На вихідних почала працювати Ужгородська дитяча залізниця

Вже традиційно на початку травня дитячі магістралі регіональної філії "Львівська залізниця" відкриють новий сезон перевезень. Цьогоріч залізницю урочисто запустили 4 травня – у цей день усі проїзди для дітей та дорослих були безкоштовними.

Мала Закарпатська магістраль розташована практично у центрі Ужгорода. Довжина залізничного шляху тут становить близько 1,2 км, а поїзд курсує між станціями Молодіжна та Парк.

У 2016-му році зусиллями залізничників та місцевих органів виконавчої влади дитяча залізниця Закарпаття відновила свою роботу після вимушеної 7-річної перерви і вже втретє готується відкривати повноцінний сезон пасажирських перевезень.

Потяг здійснюватиме рейси у вихідні та святкові дні з 11:20 до 16:30 год - повідомили в дирекції.

вибори дтп кордон серце до серця ужгород газ дитяча залізниця
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
168 переглядів в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Центр надання адміністративних послуг Ужгородської міської ради сьогодні, 5 червня, не працює у зв’язку з проведенням протиепідемічних заходів для протидії поширенню захворюваності на коронавірус. Готові документи ЦНАПу та реєстраційних служб видаються. Центр надання адміністративних послуг продовжить роботу за звичним графіком у вівторок, 9 червня. Усіх, хто був записаний на отримання послуг сьогодні, першочергово приймуть у вівторок. Читайте також: Для з...
Суспільство
Для зручності громадян та запобігання утворенню черг митний пост «Тиса» обладнали 5 платіжними POS-терміналами Укргазбанку. Відсьогодні усі громадяни, що перетинають кордон і мають сплачувати митні платежі, можуть здійснювати це через POS-термінали, встановлені безпосередньо у місцях проведення митних процедур. «Відтепер водії мікроавтобусів, вантажних автомобілів, громадяни, що сплачують митні платежі, значно оперативніше проходитимуть митний контроль. Ад...
Кримінал
Слідчі закінчили слідство стосовно молодика, який на Перечинщині підпалив ліс 22-річний мешканець села Турички виключно з хуліганських мотивів підпалив сухостій біля лісу. Через вітер вогонь швидко перекинувся на ліс. Вигоріло пів гектара лісу. Підпалювача було знайдено і затримано. Як повідомили в прокуратурі Закарпатської області, збитки завдані вогнем оцінюються в 110 тисяч гривень. Наразі слідчі закінчили розслідування цієї справи і обвинувальний акт п...
Суспільство
Господарський суд Закарпатської області задовільнив позовну заяву Ужгородської місцевої прокуратури про визнання недійсним договору про вирощування сільськогосподарської продукції на умовах підряду та звільнення земельної ділянки площею 172 га. Вартість вказаних земель складає 55 млн. грн. Про це повідомляє пресслужба прокуратури Закарпатської області. Так, у судовому засіданні прокурором доведено, що через укладення оспореного договору, сторонами було пор...
Суспільство
Після трирічної тяганини з дозвільними документами почалось будівництво в’їзної арки в с. Невицке по вулиці Головній. Про це повідомила Невицька сільська рада у мережі Фейсбук. "Ще у 2017 році виникла така ідея встановити в’їзну арку стилізовану під башти Невицького замку, пам’ятки ахітектури ХІІІ століття, запроектовану у виді двох веж, розміщених симетрично по обидві сторони автодороги національного значення з встановленням в одній із башт інформаційного...
Кримінал
Ужгородські патрульні виявили осіб, які, ймовірно, викрали 15 мішків цементу з будівництва. Як повідомляє Патрульна поліція Закарпатської області, сьогодні, близько 2-ї години ночі, екіпаж патрульних зупинив гужовий транспорт за порушення ПДР. Сталося це на вулиці Тельмана в Ужгороді. Під час спілкування з поліцейськими, особи помітно нервували, тому інспектори вирішили провести поверхневу перевірку гужового транспорту. У підсумку, під брезентом патрульні...
Пригоди
Дорожньо-транспортна пригода трапилась сьогодні вночі близько 3 години у Виноградові. Як видно на записі камер спостереження, авто рухалось по вулиці Копанській. Водій не впорався із керуванням та вилетів у кювет, після чого автівка кілька разів перекинулась. Інформації про постраждалих наразі немає. Офіційні подробиці - на нашому сайті вже незабаром.  Підписуйтеся на наш Telegram-канал та отримуйте новини ще оперативніше!
Суспільство
Чималий трофей вдалось зловити закарпатцю на одній із заплав річки Тиса. Відео вилову було опубліковано у мережі ще 28 травня. Як зазначає хлопець, вага його трофею склала 5,344 кг. "Усім привіт, покажу вам друзі найкращу рибалку на спіннінг, яка була у мене. Рибалка на щуку азартна, дуже цікава у плані приманок та експериментів з приманками. Ловля щуки у нас на Тисі є специфічною, тому що ріка більш гірська. Але зловив трофей на 5 .344 кг, шикарна щука, м...
Кримінал
Господарським судом Закарпатської області задоволено позовну заяву Ужгородської місцевої прокуратури про визнання недійсним договору про вирощування сільськогосподарської продукції на умовах підряду та звільнення земельної ділянки площею 172 га. Вартість вказаних земель складає 55 млн. грн. Так, у судовому засіданні прокурором доведено, що через укладення оспореного договору, сторонами було порушено інтереси держави в особі Головного управління Держгеокада...