• Головна
  • На Закарпатті суддю відсторонили від роботи через підозру у корупції (ФОТО)
17:41, 18 квітня 2019 р.

На Закарпатті суддю відсторонили від роботи через підозру у корупції (ФОТО)

Суддю Рахiвського районного суду Закарпатської областi Івана Тулика, якого Спецiалiзована антикорупцiйна прокуратура пiдозрює в одержаннi неправомiрної вигоди, до 25 травня вiдсторонили вiд здiйснення правосуддя.

84135-1_large

Таке рiшення сьогоднi, 2 квiтня, ухвалила Вища рада правосуддя, повiдомляє «Слово i Дiло».

Доповiдач з цього питання-голова ВРП iгор Бенедисюк розповiв, що Тулика пiдозрюють в отриманнi хабара, тобто у вчиненнi злочину, передбаченого частиною 3 статтi 368 Кримiнального кодексу України. Як вiн вказав, суддя в серединi грудня 2018 року розмовляв зi своїм знайомим щодо вирiшення в судовому порядку спору про стягнення з iншої особи боргу в сумi 130 тисяч гривень на пiдставi письмової розписки. Реалiзуючи умисел в отриманнi хабара, вiн висловив своєму знайомому прохання надати йому неправомiрну вигоду в розмiрi 15-20% вiд суми боргу.

Пiзнiше, 22 лютого 2019 року, цей знайомий знову зустрiвся з Туликом бiля будiвлi суду, де той йому повiдомив, що призначив вказану справу до розгляду. Вже 20 березня суддя отримав вiд цiєї особи 10 тис. грн неправомiрної вигоди за ухвалення рiшення на його користь про стягнення з iншої особи 130 тис. грн. 25 березня суддi Тулику повiдомили про пiдозру.

У зв’язку з цим заступник генерального прокурора-керiвником САП Назар Холодницький подав до ВРП клопотання про тимчасове вiдсторонення суддi Тулика. У документi вказується, що пiдозрюваний може вжити заходiв для знищення або спотворення речових доказiв у справi, а саме: оригiналiв документiв у цивiльнiй справi через своїх знайомих суддiв. Також вiн може впливати на свiдкiв у справi з числа працiвникiв суду.

Своєю чергою прокурор САП Наталiя Висоцька просила ВРП долучити до клопотання ухвалу суду про обрання запобiжного заходу суддi Тулику у виглядi 153,7 тис. грн застави. Вона повiдомила, що його адвокат уже її внiс. Також прокурор пiдтримала клопотання.

«Вища рада правосуддя ухвалила: клопотання заступника генпрокурора-керiвника САП Назара Холодницького задовольнити частково. Тимчасово до 25 травня вiдсторонити суддю Рахiвського райсуду Закарпатської областi iвана Тулика вiд здiйснення правосуддя в зв’язку з притягненням до кримiнальної вiдповiдальностi», – оголосив рiшення голова ВРП.

Джерело

Читайте також: На Закарпатті 18 службовців місцевого лісгоспу притягнуто до дисциплінарної відповідальності за корупцію

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #корупція #суддя
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...