• Головна
  • В Ужгороді розпочалось засідання Мiжнародного консорцiуму унiверситетiв (ФОТО)
18:42, 11 квітня 2019 р.

В Ужгороді розпочалось засідання Мiжнародного консорцiуму унiверситетiв (ФОТО)

У ректоратi Ужгородського нацiонального унiверситету триває четверте розширене засiдання Мiжнародного консорцiуму унiверситетiв спiльно з представниками органiв мiсцевого самоврядування, iнформує прес-служба мiськради.

СÑÐ¾Ð³Ð¾Ð´Ð½Ñ Ñа завÑÑа в УжгоÑÐ¾Ð´Ñ Ð¿ÑаÑÑÑ ÐÑжнаÑодний конÑоÑÑÑÑм ÑнÑвеÑÑиÑеÑÑв

СÑÐ¾Ð³Ð¾Ð´Ð½Ñ Ñа завÑÑа в УжгоÑÐ¾Ð´Ñ Ð¿ÑаÑÑÑ ÐÑжнаÑодний конÑоÑÑÑÑм ÑнÑвеÑÑиÑеÑÑв

Цьогорiч участь у засiданнi на тему "Спiвпраця унiверситетiв та мiсцевих громад у реалiзацiї спiльних проектiв й iнiцiатив" взяли близько пiвсотнi закордонних гостей – ректори i проректори шести європейських країн (наразi членами консорцiуму є 18 унiверситетiв), представники органiв мiсцевого самоврядування.

За словами органiзаторiв, основною метою консорцiуму є налагодження i координацiя спiвпрацi у сферах академiчної мобiльностi, наукових дослiджень, технологiчних розробок та iнновацiй, пiдвищення конкурентоспроможностi у нацiональному та мiжнародному масштабах.

Ректор УжНУ Володимир Смоланка привiтав i представив гостей, зазначив, що саме УжНУ у 2015 роцi став iнiцiатором створення Мiжнародного консорцiуму унiверситетiв, який є зручним iнструментом спiвпрацi, залучення партнерiв до спiльних освiтнiх i наукових проектiв, налагодження програм академiчної мобiльностi мiж вишами рiзних країн. "Актуальним є не тiльки розширення, а й поглиблення зв'язкiв для пiдготовки ґрантiв, зокрема в рамках транскордонного спiвробiтництва. Збiльшилося залучення iноземних викладачiв у нашому унiверситетi. Сьогоднi обговорюємо актуальну спiвпрацю вишiв i мiсцевих громад, реалiзацiю спiльних iнiцiатив, дiлимося досвiдом щодо налагодження спiвпрацi з Ужгородською мiською радою. Очiкуємо почути й про досвiд наших закордонних гостей", – зазначив Володимир iванович.

У своєму вiтальному словi Ужгородський мiський голова Богдан Андрiїв, зокрема, вiдзначив: "Вважаю, Ужгородська мiська рада та УжНУ є прикладом ефективної спiвпрацi: у 2017 роцi ми пiдписали меморандум про спiвробiтництво i вже маємо першi результати – проходить стажування студентiв вишу у мiськрадi з можливiстю рекомендацiй до подальшого працевлаштування, представники унiверситету долучалися до розробки Стратегiї розвитку мiста Ужгорода 2019 – 2030 року. Також у рамках спiвробiтництва i Днiв України в Словаччинi та, зокрема, Днiв Ужгорода в Кошице, представники УжНУ на запрошення мiськради презентували свої досягнення у Словаччинi". Також Богдан Євстафiйович розповiв, що Ужгород має партнерськi вiдносини з 22 мiстами-побратимами, напрацювання щодо ґрантових проектiв у галузi освiти, медицини, вiдбудови iсторичних пам'яток.

Виступили на вiдкриттi консорцiуму й перший заступник Генерального консула Угорщини у м. Ужгород Ласло Кутi, Консул Генерального консульства Словацької Республiки в Ужгородi Яна Дворецька, ректор Нацiональної школи суддiв України Микола Онiщук, заступник декана гуситського теологiчного факультету, член Колегiуму ректора Карлового унiверситету у Празi (Чеська Республiка) Ян Благослав Лашек, ректор Карпатського унiверситету iменi Августина Волошина Вiктор Бедь.

Далi перейшли до доповiдей на загальну тему "Спiвпраця унiверситетiв з органами мiсцевого самоврядування, молодiжними органiзацiями, бiзнесом". Першим iз учасникiв консорцiуму виступив Державний адмiнiстратор департаменту соцiальної та громадської освiти, мiської ради м. Нiредьгаза (Угорщина) Золтан Сенеш, який розповiв про спiвпрацю з унiверситетами з точки зору мiських органiв влади Нiредьгази. Наступною слухали доповiдь на тему "Екосистема трансферу технологiй в Кошицькому технiчному унiверситетi" вiд ректора Станiслава Кметя. Говорили й про досвiд Донецького нацiонального унiверситету iм. Василя Стуса, Унiверситету ветеринарної медицини та фармацiї в м. Кошице, Житомирського державного унiверситету iменi iвана Франка тощо.

Про досвiд спiвпрацi Ужгородського нацiонального унiверситету з органами мiсцевого самоврядування та реалiзованi спiльнi проекти за участi мiст-побратимiв Дармштадта та Кошице, студентський простiр та пiдтримку молодiжних iнiцiатив розповiли заступник Ужгородського мiського голови Олександр Бiлак та проректор УжНУ Мирослава Лендьел.Пiдсумували потребу подальшої спiвпрацi щодо органiзацiї спiльних конференцiй, симпозiумiв, семiнарiв, iнших наукових форумiв; розробки спiльних освiтнiх та освiтньо-наукових програм; налагодження взаємовигiдного спiвробiтництва з органами влади, бiзнесом; розробки та просування задля реалiзацiї спiльних проектiв до нацiональних та мiжнародних донорiв.

Уже завтра учасники консорцiуму прогуляються сакуровими алеями з мiським головою Богданом Андрiївим, побувають в Ужгородському замку, вiзьмуть участь у трацiйному "Сакура Фестi", продегустують вина у рамках "Sakura Wine Fest".

Читайте також: В УжНУ на базi юридичного факультету з'явиться нова спецiальність

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ужгород #засідання #університет
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...