• Головна
  • ПАТ «Закарпатгаз» отримає понад 800 млн грн збитку через тариф на розподіл газу (ФОТО)
19:11, 3 квітня 2019 р.

ПАТ «Закарпатгаз» отримає понад 800 млн грн збитку через тариф на розподіл газу (ФОТО)

Основним джерелом збиткiв для компанiї є виробничо-технологiчнi втрати. Тариф на розподiл газу ПАТ «Закарпатгаз» є планово збитковим. За пiдсумками минулого року збиток компанiї вiд розподiлу газу становив понад 380 млн грн. В поточному роцi ПАТ «Закарпатгаз» отримає ще понад 804 млн грн збиткiв.

ÐиÑекÑÐ¾Ñ ÐÐТ «ÐакаÑпаÑгаз» ÐлекÑÐ°Ð½Ð´Ñ ÐолÑб - ЧеÑез ÑаÑÐ¸Ñ Ð½Ð° ÑозподÑл Ð³Ð°Ð·Ñ Â«ÐакаÑпаÑгазÂ...

ÐиÑекÑÐ¾Ñ ÐÐТ «ÐакаÑпаÑгаз» ÐлекÑÐ°Ð½Ð´Ñ ÐолÑб - ЧеÑез ÑаÑÐ¸Ñ Ð½Ð° ÑозподÑл Ð³Ð°Ð·Ñ Â«ÐакаÑпаÑгаз» оÑÑÐ¸Ð¼Ð°Ñ Ñ 2019 ÑоÑÑ 804 млн гÑн збиÑкÑ

Про це пiд час прес-конференцiї повiдомив технiчний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб. За його словами, основним джерелом збиткiв для компанiї є виробничо-технологiчнi втрати (ВТВ). Тобто це той газ, який втрачається пiд час транспортування через мережi. Труби, якими закарпатцям надходить газ, встановленi понад 40 рокiв тому. i щороку їх стан погiршується. Специфiка Закарпаття як сейсмiчної зони вiдiграє в цьому додаткову роль.

Вiдповiдно до чинного законодавства, обсяги виробничо-технологiчних втрат затверджуються Мiненерговугiллям. У 2016 роцi при затвердженi обсягiв газу для ВТВ Мiненерговугiлля занизило на 36% реальнi потреби газорозподiльних компанiй. На 2018 рiк для ПАТ «Закарпатгаз» було затверджено трохи бiльше 42 млн куб. м, але придбати компанiя змогла тiльки 16,7 млн куб. м. 

«Внаслiдок заниження обсягiв газу для ВТВ та їх вартостi наша компанiя з року в рiк накопичує борги. Це, у свою чергу, призводить до того, що споживач не зможе розраховувати на покращення сервiсу i отримання послуг, передбачених тарифом, в повному обсязi», – пояснив технiчний директор ПАТ «Закарпатгаз» Олександр Голуб.

Востаннє тариф на розподiл газу переглядався Держрегулятором у 2016 роцi. З того часу суттєво збiльшилися й iншi статтi витрат ПАТ «Закарпатгаз». Наприклад, у 2016 роцi мiнiмальна заробiтна плата становила 1600 грн, а тепер – 4173 грн. Так само зросла вартiсть дизельного пального на АЗС з 16,82 грн до 28 грн за лiтр.

Індекс iнфляцiї за цей перiод склав 40%, а iндекс цiн виробникiв промислової продукцiї зрiс на 81%. Цi складовi також впливають на накопичення боргiв пiдприємством.«На даний момент при цiнi 8,55 грн за кубометр газу, якi сплачує споживач, 87% (або 7,48 грн) одразу йдуть на рахунки НАК «Нафтогаз», а ПАТ «Закарпатгаз» – лише 0,85 грн. Саме з цих 85 копiйок обслуговуються мережi, забезпечується робота аварiйно-диспетчерської служби, виплачується зарплатня, сплачуються податки тощо. За таких умов дiяльнiсть пiдприємства – завiдомо збиткова.

Виходить, що Нафтогаз отримує мiльярднi прибутки, а ПАТ «Закарпатгаз» при цьому – планово збитковий i накопичує борги», – наголосив Олександр Голуб.  

Читайте також: "Закарпатгаз" оскаржуватиме в суді штраф у майже 900 тисяч, накладений через "накручені" платіжки

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #газ #тарифи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...