"Закарпатгаз" оскаржуватиме в суді штраф у майже 900 тисяч, накладений через "накручені" платіжки

ПАТ "Закарпатгаз" готує адмiнiстративний позов до Окружного адмiнiстративного суду м.Києва, в якому обґрунтує незаконнiсть Постанови комiсiї та вимагатиме її скасування. Як повідомляло видання 0312, Закарпатгаз оштрафували на 850 тисяч за "накручені" показники у платіжках.

В актi перевiрки ПАТ "Закарпатгаз" не зазначено, яку саме норму законодавства було порушено Оператором ГРМ. Пiдприємство не погоджується з даним рiшенням комiсiї. ПАТ "Закарпатгаз"  дiяло виключно в межах чинного законодавства, а саме Закону про Ринок ПГ, Кодексу ГРМ, типового договору на розподiл ПГ.

"Таке рiшення комiсiї не має об’єктивних пiдстав та є полiтично вмотивованим. Станом на 27 березня проведено перевiрку та прийнято рiшення стосовно семи компанiй, в тому числi i ПАТ "Закарпатгаз". Абсолютно всi вони винесенi за єдиним шаблоном на основнi iдентичних актiв i без достатнiх юридичних обґрунтувань", – зазначив технiчний директор ПАТ "Закарпатгаз" Олександр Голуб.  

У своїй дiяльностi пiдприємство керується рядом нормативних актiв, у тому числi законом України "Про ринок природного газу" та положенням Кодексу ГРМ. Цi документи надають правовi та регламентнi пiдстави для здiйснення таких донарахувань.

"Кодекс газорозподiльних мереж прийнятий комiсiєю. В ньому мiститься посилання на методику, яку використовували Оператори для приведення обсягiв газу до стандартних умов. І якщо Комiсiя вважає що це неправильно, то саме вона має всi повноваження врегулювати це питання на законодавчому рiвнi. Бо зараз виходить, що штрафують Операторiв ГРМ за те, що вони виконують положення цього нормативного документу. Інакше як полiтичним таке рiшення не назвеш", – наголосив Олександр Голуб.

Неприведення газу до стандартних умов створює дискримiнацiю одних споживачiв за рахунок iнших, адже розрахунок обсягiв спожитого ними газу здiйснюється в рiзних умовах. Виходом з цiєї ситуацiї є перехiд на розрахунки за газ в енергетичних одиницях. Накладення штрафiв на Операторiв ГРМ не вирiшить питання по сутi.

Джерело

Закарпатгаз штраф оскарження постанови
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
350 переглядів в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі