Поліція проводить ретельні перевірки про можливі порушення виборчого законодавства на Закарпатті

За всiма заявами та повiдомленнями про можливi порушення виборчого законодавства полiцiя проводить ретельнi перевiрки. На винних осiб складено 17 адмiнпротоколiв

Полiцiя Закарпаття продовжує ретельно вiдслiдковувати ситуацiю в областi щодо дотримання виборчого законодавства. Так, станом на 28 березня до правоохоронцiв надiйшло 108 заяв i повiдомлень про можливi порушення виборчого законодавства. 

Найчастiше цi звернення стосуються вiдсутностi в агiтацiйних матерiалах вiдомостей про тираж та осiб, вiдповiдальних за їх випуск. Згiдно з виборчим законодавством, друкованi матерiали повиннi мiстити, зокрема, iнформацiю про замовника продукцiї та вiдомостi про установу, що здiйснила друк. iнакше це вважається адмiнiстративним правопорушенням, передбаченим статтею 212-13 КУпАП (Виготовлення або розповсюдження друкованих матерiалiв передвиборної агiтацiї, якi не мiстять вiдомостей про установу, що здiйснила друк, їх тираж, iнформацiю про осiб, вiдповiдальних за випуск). 

Усi звернення розглянутi та прийнято вiдповiднi рiшення. На правопорушникiв складено 17 адмiнпротоколiв. Цi матерiали скеровано до суду, частину з них уже розглянуто й прийнято рiшення.  

Також область вiдвiдали 7 кандидатiв у Президенти України. Пiд час їхнiх зустрiчей з виборцями близько 1600 полiцейських забезпечували охорону громадського порядку. Порушень пiд час таких зустрiчей кандидатiв не допущено. 

Полiцiя Закарпаття наголошує на необхiдностi дотримання вимог законодавства пiд час виборчого процесу. Нагадуємо, що за порушення виборчого законодавства передбачена як адмiнiстративна, так i кримiнальна вiдповiдальнiсть.

Зокрема, за пiдкуп виборцiв (ст.160 Кримiнального кодексу України), за перешкоджання здiйсненню виборчого права (ст.157 Кримiнального кодексу України), за неправомiрне використання виборчих бюлетенiв, фальсифiкацiї пiд час пiдрахунку голосiв (ст.158 ККУ), за порушення таємницi голосування (ст.159 ККУ) тощо. 

Полiцiя Закарпаття й надалi вiдслiдковуватиме передвиборну ситуацiю в краї й зробить все можливе i передбачене законом, аби вибори на Закарпаттi пройшли в правовому полi. Водночас правоохоронцi залишаються поза полiтикою i не втручатимуться у сам процес виборiв. 

Закликаємо громадян повiдомляти про всi можливi порушення виборчого законодавства на оперативну лiнiю «102».

Джерело

Читайте також: Остання соціологія перед першим туром: трійка і двійка лідерів стабільні

Закарпаття поліція вибори
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
48 переглядів в лютому
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі