Платіжки за газ із "додатковим" коефіцієнтом – законні: «Закарпатгаз» судиться з НКРЕКП

На початку січня видання 0312.uaінформувало своїх читачів про те, що суми у платіжках на газ стали вищими. Додаткові суми зявилися через використання коефiцiєнту приведення до стандартних умов. Після повідомлення НКРЕКП про те, що такі підвищені платіжки – незаконні, серед людей здійнялася хвиля обурення. Журналісти 0312.uaвирішили розібратися в ситуації і зясувати, як же споживачам оплачувати свої рахунки.


Як повідомили кореспонденту 0312.uaу прес-службі ПАТ «Закарпатгаз», ще з жовтня 2018 року всі споживачі газу як в Закарпатській, так й інших областях України отримують рахунки за газ з приведенням спожитих обсягів до стандартних умов. Встановлення коефіцієнту залежить від кількох показників: пори року (тобто температури повітря), місця розташування лічильника та географічного розташування конкретного населеного пункту. Детально ознайомитися, що таке коефіцієнт та як він розраховується, можна тут.

У січні 2019 Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) звернулася до Державної регуляторної служби із проханням дати дозвіл на перевірку деяких облгазів (серед яких є і «Закарпатгаз») через появу таких дорахувань. Про це повідомила очільниця НКЕКП Оксана Кривенко на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

Такого листа НКРЕКП надіслала до Держрегуляторної служби ще 4 січня. Однак, як стало відомо із відповіді Нацкомісії на інформаційний запит журналіста 0312.ua, станом на 30 січня служба не надала НКРЕКП відповіді на цього листа.

Разом з тим, у НКРЕКП зазначили, що операторам ГРМ заборонено приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний побутовими споживачами газ. Ознайомитися з такою забороною для «Закарпатгазу» можна тут.

У «Закарпатгазі» ж кажуть, що облгазами, в тому числі і ПАТ «Закарпатгаз», оскаржено цю постанову в суді, який остаточно визначить правомірність (законність) цього нормативного акту. До вирішення питання у судовому порядку норми, що застосовуються з 1.10.2018 р, вважаються чинними. А тому квитанції підлягають оплаті у повному обсязі відповідно до показників лічильника з урахуванням коефіцієнта. В залежності від рішення суду ці норми або залишаться, або у майбутньому коригуватимуться.

Важливо: борги минулих періодів (до жовтня 2018 року), які пов’язані з приведенням обсягів газу до стандартних не стягуються. У рахунках вони зазначаються виключно з інформаційною метою, і не включені в суму до сплати рахунку.

Таким чином, зараз закарпатцям залишається лише оплачувати рахунки за газ такими, як вони є. Поки суд не визначить, хто правий – «Закарпатгаз» чи НКРЕКП – суми, які виставляє обласна ГРМ за надані послуги, потрібно сплачувати в повному обсязі.

закарпатгаз платіжки газ комуналка нкрекп
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(3 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Корисність
1818 переглядів в листопаді
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі