• Головна
  • На Закарпатті може падати червоний сніг - метеорологи
14:28, 2 лютого 2019 р.

На Закарпатті може падати червоний сніг - метеорологи

3 лютого, в недiлю, у країнах Карпатського басейну очiкуються опади з червонуватим кольором. Це може бути снiг або дощ, — повiдомляє Державна метеорологiчна служба Угорщини.

Червонi опади — найбiльш неприємнi на вигляд для людей, бо нагадують кров. У стародавньому свiтi червоний дощ був символом наближення Апокалiпсису та лякав людей не менше, нiж сонячне затемнення. Про червонi (або кривавi) дощi писали такi авторитетнi стародавнi хронiсти, як Гомер i Плутарх. У XIX столiттi вони були вже бiльш строго задокументованi, i їх спостерiгали в iталiї, Грецiї та пiвденних областях iспанiї.

Мiж тим, причина цього явища — всього лише домiшування до звичайного дощу червоного пилу, який складається з найдрiбнiших органiзмiв червоного кольору. Утворюється такий пил в Африцi, пiсля чого переноситься пасатами в Європу.

У квiтнi 2005 року протягом декiлькох днiв помаранчевi дощi пройшли в Україну - у Миколаївськiй областi та в Криму. Кольоровi опади спостерiгали також в Донецькiй, Днiпропетровськiй, Запорiзькiй, Херсонськiй областях. Українськi синоптики заявили, що помаранчевий колiр дощ отримав внаслiдок урагану - вiтер принiс частинки пилу з Пiвнiчної Африки.

У травнi 2013 року на Закарпаттi випав червонуватий дощ з пiском. Люди, якi потрапили пiд нього, вiдзначали, що краплi мають дивний буро-коричневий колiр, що чiтко видно на одязi та автомобiлях. Подiбне сталося у краї в 2005 роцi на Великоберезнянщинi, коли тут випав жовтий снiг. За словами експертiв, його принiс сильний вiтер з Європи, найiмовiрнiше — з боку Угорщини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сніг #опади #червоні
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Стало відомим ім’я кримінального авторитета, якому сьогодні вручили підозру. Це – Євген Дребітко
Організовували сходки та поширювали злочинний вплив: на Закарпатті викрили утриманців виправної установи на чолі з «кримінальним авторитетом»
Понад 20 травмованих, одна людина загинула: автобус "Мукачево-Коломия" зіштовхнувся з автобусом «Ланчин - Коломия»
Закарпатські прикордонники виявили молодика, який вдавав із себе багатодітного батька
Оголошення
live comments feed...