21:03, 16 січня 2019 р.
На людину впала бурулька: хто винен і на яку компенсацію очікувати ужгородцям?
Зима у самому розпалі, і на дахах Ужгорода уже кілька днів можна помітити великі бурульки, які можуть впасти будь-якої миті просто на вашу голову. Сайт міста Ужгорода 0312.uaдізнавався, як діяти у випадку, якщо з вами чи з вашими знайомими трапиться така пригода.
Чи передбачена відповідальність за падіння бурульки?
Як розповів кореспонденту 0312.uaадвокат ЮК "Колегіум" Крістіан Фекийшгазі за падіння бурульки передбачена відповідальність, але тут багато нюансів: «Відповідальність за нанесення особі тілесних ушкоджень передбачена відповідними статтями кримінального кодексу України, а суворість покарання залежить від тяжкості ушкоджень та інших обставин. Окрім того, за безгосподарне утримання будівель і споруд передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу.
Однак, кримінальна і адміністративна відповідальність є тільки способом покарання винуватців, а відшкодування ними завданої потерпілій особі шкоди відбувається вже на підставі норм цивільного кодексу в судовому порядку. Так, звернувшись з позовом до суду, потерпілий має право на отримання від винуватця відшкодування матеріальних витрат на лікування, а також на компенсацію моральної шкоди», - зазначає юрист.
Хто відповідатиме за такий випадок?
За загальним правилом, відповідальність несе власник будівлі або особа чи орган, в користуванні чи на утриманні якого перебуває ця будівля.
Щодо багатоквартирних будинків, то відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», утримання та благоустрій прибудинкової території багатоквартирного житлового будинку, належних до нього будівель, споруд проводиться балансоутримувачем цього будинку або підприємством, установою, організацією, з якими балансоутримувачем укладено відповідний договір на утримання та благоустрій прибудинкової території.
Таким чином, відповідальність за належний і безпечний для оточуючих стан будинку несе ОСББ, житлово-експлуатаційна організація або підрядна організація, з якою заключено відповідний договір.
Інформацію про те, хто є балансоутримувачем будинку або яка ЖЕО його обслуговує, можна отримати у міській раді в порядку доступу до публічної інформації.
Фактично, те саме стосується й офісних будівель. Залежно від того, на чиєму балансі перебуває така будівля, той і нестиме відповідальність за її неналежне утримання. Варто зазначити, що у разі оренди декількох приміщень у будівлі різними орендарями, кожен із них зобов’язаних належним чином утримувати належну їм частину будівлі, і може бути притягнутий до відповідальності за завдану шкоду.
Впала бурулька: що робити і куди звертатися?
За словами Крістіана Фекийшгазі, для того, щоб довести своє право на відшкодування заданої шкоди, перш за все, необхідно правильно зафіксувати саму подію та її наслідки:
1) викликати патрульну поліцію, дати пояснення та зробити детальну фото- чи відеозйомку місця події, записати контактні дані очевидців;
2) викликати "швидку" або самостійно звернутися до лікарні. При заповненні облікового журналу у травмпункті чітко вказати, де і за яких обставин була отримана травма. У процесі лікування зберігати всі чеки та квитанції, взяти довідку, історію хвороби, виписку – будь-який документ, де буде вказано причину травми, діагноз та отримане лікування.
3) звернутися до міської ради із запитом про балансоутримувача будинку, з якого впала бурулька.
4) звернутися до суду з позовом до винуватця про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
Сайт міста Ужгорода 0312.uaщиро сподівається, що ця інформація вам знадобиться лише для ознайомлення - краще обережно обходьте стороною дахи і бурульки, що звисають з них.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
09:39, 29 вересня
21:43, 26 вересня
09:39, 29 вересня
12:38, 1 жовтня
09:39, 29 вересня
live comments feed...