• Головна
  • ТОП-7 ідей, як відпочити на Закарпатті під час новорічно-різдвяних свят (ФОТО)
20:28, 25 грудня 2018 р.

ТОП-7 ідей, як відпочити на Закарпатті під час новорічно-різдвяних свят (ФОТО)

Період святкування Нового року та Різдва Христова справедливо вважати канікулами не лише для школярів, а й для дорослих – настільки масштабно святкують закарпатці. Провести час із сімєю, безумовно, можна і вдома, а можна влаштувати родинний відпочинок у якихось цікавих місцях. Для цього не обовязково їздити далеко – на Закарпатті таких місць достатньо. Журналісти 0312.uaпідібрали для вас кілька таких ідей.

Оленяча ферма на Хустщині

Це – справді унікальний об’єкт, адже ця оленяча ферма – єдина в Україні, де розводять плямистих північних оленів. Розташована вона у селі Іза Хустського району. На оленів та овець, які теж живуть на фермі, можна не тільки подивитися, але й підготувати їх. Однак не спішіть привозити свої смаколики – на фермі ви зможете придбати спеціальні сухарі, які не нанесуть їм шкоди. Втім, варто бути обережними: тварини усе ж дикі, і не люблять зайвих ласощів. За те, що ви погладите оленя, можете отримати добрячого копняка.

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÑеÑма оленÑв закаÑпаÑÑÑ

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÑеÑма оленÑв закаÑпаÑÑÑ

Дістатися до оленячої ферми можна автобусом чи на власному автомобілі. Якщо ви обираєте перший варіант, то спершу потрібно доїхати до Хуста, звідки прямують рейсові автобуси до Ізи – вони зупиняються поблизу ферми. Якщо ви їдете на своїй машині, то з обїздної траси Хуста добираєте до Ізи – дорогою ви побачите великий вказівник «Оленяча ферма»

Буйволині ферми на Хустщині та Виноградівщині

Якщо вже їхати дивитися на оленів, то гріх не заглянути на буйволину ферму, яка знаходиться зовсім недалеко – у селі Горінчово Хустського району. Тут живуть понад 15 видів диких і свійських тварин та екзотичних птахів: овець і буйволів, косуль, коней, зайців, диких кабанів, диких та свійських качок і курей, фазанів, павлінів та страусів.

ТОП-7 ідей, як відпочити на Закарпатті під час новорічно-різдвяних свят (ФОТО), фото-2

Однак першою фермою, де розводили буйволів, був «Карпатський буйвіл» у селі Олешник Виноградівського району. Взагалі прижилися буйволи лише у місцевих кліматичних умовах – їх пробували розводити у різних регіонах України, однак комфортно цим тваринам лише на Закарпатті. На цій фермі, крім власне буйволиного прихистку, розташований і невеличкий цех, на якому переробляють унікальне і дуже корисне буйволине молоко у різні екопродукти – зокрема, сири.

Дістатися буйволиної ферми в Олешнику можна автобусом або машиною. Ферма знаходиться у майже 100 км від Ужгорода, 30 км від міста Хуст, 40 км від міста Берегове і 70 км від міста Мукачево.

Термальні води Закарпаття

Вибір на Закарпатті насправді великий – усе залежить від того, наскільки далеко ви хочете поїхати та якого сервісу очікуєте. Найпопулярнішими є термальні води Берегівщини – наприклад, оздоровчо-рекреаційний комплекс «Косино» у селі Косонь. Втім, не менш цікавими для відпочинку є теплі води у Велятині (Хустський район), а також у Барвінку та Нижньому Солотвині (Ужгородський район).

Також погрітися можна і в чанах. Найближчий для ужгородців варіант – село Лумшори у Перечинському районі.

Реабілітаційний центр бурих ведмедів та озеро «Синевир» на Міжгірщині

Якщо вже їхати у ті краї, то варто одразу подивитися обидві ці принади. У зимовий період, як відомо, ведмеді впадають у сплячку, однак у реабілітаційному центрі доглядають за ведмедями, які зазнали жорстокого поводження, потерпіли від стихійного лиха; тут утримують конфіскованих тварин, подальша доля яких вирішується в судовому порядку тощо. З огляду на це деякі клишоногі досі перебувають у значному стресі, через що впасти у сплячку ще не можуть.

ÐоÑожее изобÑажение

ÐоÑожее изобÑажение

Національний природний парк «Синевир» обрано місцем для реабілітаційного центру не випадково - ця територія за ландшафтними та кліматичними умовами відповідає природному середовищу їх існування.

Про озеро Синевир, гадаємо, не варто багато розповідати. Взимку воно по-особливому красиве: озеро вкривається легкою кригою, смереки навколо присипані снігом – справжнісінька зимова казка!

Щоб дістатися до Синевирської Поляни потягом, потрібно доїхати до станції Воловець, а звідти на таксі або рейсовому автобусі рухатися до Міжгір’я і Синевирської Поляни. Автомобілем – рухаючись трасою Київ-Чоп, повернути на Воловець у селі Нижні Ворота, далі рухатися за вказівником. З Ужгорода також регулярно ходять автобуси до Міжгіря.

Село 10 музеїв – Колочава на Міжгірщині

Ще одна цікава місцина для відвідування у Міжгірському районі – це село Колочава, розташоване неподалік згадуваного озера Синевир, в долині між полонинами Стримба, Дарвайка, Ружа та Красна. Це – єдине село в Україні, де працює така кількість музеїв.

ТОП-7 ідей, як відпочити на Закарпатті під час новорічно-різдвяних свят (ФОТО), фото-4


Одним з найпопулярніших музеїв є музей-скансен «Старе село», але також у Колочаві ви зможете побачити місцеву вузькоколійку, музеї «Колочавський бокораш», «Бункер Штаєра», «Лінія Арпада», музеї радянської та чеської школи, музей-пам’ятка дерев’яної сакральної архітектури 1795 року «Церква Святого Духа» та багато іншого. Також для туристів тут часто організовують театралізовані дійства на місцеву тематику – дуже вражаюче видовище!

Між іншим, у Колочаві також є форелеве господарство – тут щодня ловлять 40 кілограмів форелі. Влітку тут – великі черги з туристів: аби наловити рибки, люди записуються за 2-3 дні уперед.

Доїхати до Колочави можна так само, як і до Синевиру: просто потрібно буде проїхати трохи далі за Синевирську Поляну (близько 26 км).

Винний туризм – Берегівщина, Виноградівщина та Хустщина

Туристи з усієї країни та з-за її меж часто приїздять до Закарпаття, аби скуштувати місцевих вин. А самі ж краяни дуже рідко відвідують дегустаційні зали.

За даними Турінформу Закарпаття, сьогодні в нашій області є близько 100 місць дегустації вина. Вони розташовані на території Виноградівського, Берегівського, Мукачівського та Ужгородського районів. Цікавими для відвідування можуть бути дегустаційні зали у селі Шаланки (Виноградівщина) та у самій Чорній Горі у Виноградові, а також винзавод «Леанка» (Ужгородський р-н, село Середнє).

Дегустація сирів і… равликів!

Що найкраще пасує до вина? Правильно – сир! Під час дегустації у винних залах вам, звісно, запропонують сири, але можна влаштувати собі окрему «сирну подорож». Наприклад, до села Нижнє Селище на Хустщині - якщо ви не бували на Селиській сироварні, однозначно варто її відвідати. Селиська сироварня – це соціальний проект, започаткований жителями Нижнього Селища та Європейським кооперативом Лонго Май. Вона переробляє молоко від сільського населення, яке проживає неподалік від відомої Долини нарцисів. Тут можна замовити екскурсію для групи від 8 осіб щодня, крім неділі.

У цьому ж селі, буквально за кілька десятків метрів від сироварні, є і равликова ферма: тут вирощують равликів виноградних, один із найвідоміших і найбільших видів наземних молюсків у Європі, що традиційно застосовується в їжу.

Сироварні є також і в селі Іза Хустського району, у селі Шом Берегівського району, монастирська сироварня у Ракошині Мукачівського району, сирна мануфактура у Перечині, у селі Ізки на Міжгірщині та багато інших – обрати можна те, що більше підходитиме саме вам.

Любителі більш активного відпочинку можуть обрати один із гірськолижних курортів Закарпаття – нагадаємо, ми робили короткий огляд найпопулярніших із них. Ну і, звісно ж, у вас завжди є можливість залишитися на свята в Ужгороді і відвідати місцеві виставки, театральні постановки, концерти тощо.

Читайте також: Закарпаття готується до зимового туристичного сезону: факти, цифри, цікаві місця для відпочинку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#сироварня #винний туризм #вино #закарпаття #термальні води #курорти #ужгород #буйволи #олені #равлики #колочава #синевир
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...