• Головна
  • До уваги закарпатців: Відтепер продукти в Україні маркуватимуть по-новому
17:15, 6 грудня 2018 р.

До уваги закарпатців: Відтепер продукти в Україні маркуватимуть по-новому

Верховна Рада прийняла в другому читаннi i в цiлому законопроект №8450"Про iнформацiю для споживачiв харчових продуктiв".

За вiдповiдне рiшення проголосував 231 народний депутат.

Законопроектом вводиться заборона на використання iнформацiї, яка може ввести споживача в оману, особливо в частинi властивостей i характеристик харчових продуктiв i наслiдкiв їх споживання.

Крiм цього, законопроект зобов'язує виробникiв робити написи на упаковках читабельними. Також визначається, що обов'язкова iнформацiя про харчовi продукти не повинна ховатися або спотворюватися iншою текстовою або графiчною iнформацiєю.

Згiдно з пояснювальною запискою до документа, законопроект розроблений з метою приведення українського законодавства у вiдповiднiсть до положень регламенту ЄС про надання споживачам iнформацiї про харчовi продукти.

Законопроектом передбачено надання споживачам iнформацiї про вмiст у харчових продуктах харчових добавок i допомiжних речовин, якi, як свiдчать данi проведених наукових дослiджень, викликають алергiчнi реакцiї або непереносимiсть. Також законопроектом встановлюється вимога щодо надання споживачевi iнформацiї про те, чи пiддавався харчовий продукт розморожування.

У той же час передбачений вiдхiд вiд вимоги про обов'язкове надання iнформацiї про поживну цiннiсть щодо певних категорiй харчових продуктiв, якi не пiддавалися переробцi або щодо яких iнформацiя про поживну цiннiсть не є визначальним фактором прийняття споживачами рiшень про їх купiвлю, пише Економiчна правда.

Джерело

Читайте також: Кількість авто, розмитнених на Закарпатті за новими законами, уже перевищила дві сотні

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Закарпаття #Верховна рада #продукти #нове маркування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...