• Головна
  • На Закарпатті за цей рік промаркували майже сотню туристичних маршрутів (ФОТО)
21:27, 4 грудня 2018 р.

На Закарпатті за цей рік промаркували майже сотню туристичних маршрутів (ФОТО)

 3 грудня в Закарпатській ОДА відбулось підсумкове засідання обласної комісії з маркування/знакування туристичних маршрутів Закарпатської області, на якому учасниками обговорено підсумки  проведених робіт за 2018 рік.

Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій, гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення управління ДСНС України у Закарпатській області, фахівці піших та велосипедних маршрутів у гори, активісти, науковці, експерти зі знакувальних/маркувальних робіт, представники бізнесу, екскурсоводи.

За 2018 рік було промарковано 98,3 км, а саме туристичні маршрути:

Ново-Стужицького відділення УНПП на території Великоберезнянського району – 18,3 км;

с. Стужиця – Праліси – Кременець №2105, протяжність – 7,8 км в одну сторону;

ур.Бистрий – лісовий будинок – Стела на кордоні №2106, протяжність – 7,2 км в одну сторону;

Ново-Стужицьке ПНДВ – печера Дмитрова № 2107, протяжність – 2 км в одну сторону Праліси – лісовий будинок №2108, протяжність 1,3 км в одну сторону. Частина Закарпатського туристичного шляху (№211) від с. Колочава до с.Усть-Чорна (хребет полонина Красна, 36 км) і далі від с. Усть-Чорна до с. Кваси (Свидовецький хребет, 44км) – 80 на території Міжгірського, Тячівського і Рахівського районів.

Протягом засідання учасникам презентували вищезазначені маршрути, обговорили пропозиції щодо проведення дослідження з моніторингу туристичних маршрутів області та концепції їх розвитку. Внесли пропозиції проведення маркування/знакування активних та тематичних маршрутів протягом 2019 року, зокрема запропоновано продовжити оновлення маркування Закарпатського Туристичного Шляху в ділянках полонини Боржава, Вододільного хребта, масиву Чорногора та Мармароси на території Закарпатської області. Підняли проблему швидкого «зношення» фарби міток на маршрутах.

Представники управління ДСНС України у Закарпатській області ознайомили присутніх зі статистичними даними проведених порятункових виїздів та результатами робіт щодо встановлення точок порятунку туристів. Попередньо їх визначено 150 таких точок, зараз ведуться роботи щодо виготовлення спеціалізованих табличок, а роботи по їх встановленню заплановані на квітень – травень 2019 року.

Зазначили необхідність реєстрації в гірських пошуково-рятувальних частинах та утримуватись від походів у гори без супроводу досвідчених провідників, а також протягом 3-х днів після великих снігопадів; в сильний туман, дощ; при дуже низьких температурах. Не перетворюйте гори – ,,туристичну Мекку” Закарпаття в ,,туристичне кладовище”!

Президентом РТО було запропоновано залучати екскурсоводів як волонтерів до пошуково – рятувальних робіт ДСНС та провести їм навчання з метою покращення безпеки перебування туриста в горах. Черговий раз зазначено необхідність затвердження вимог щодо навчання провідників у гори.

Представниками бізнесу у зв’язку з вітровалами на наступний рік запропоновано своїми силами прочистити «Шлях Пинті» та розробити його продовження.

За результатами засідання, в ході проведення маркетингового дослідження щодо моніторингу туристичних маршрутів та напрацювання концепції їх розвитку вирішено визначити пріоритетні напрямки маркування туристичних шляхів області, продовжити дотримуватись рекомендацій щодо встановлення на початкових та оглядових точках маршруту двомовних інформаційних та проміжкових стендів європейського зразка.

Наступне засідання щодо визначення плану робіт обласної косімії з маркування маршрутів планується провести в першому півріччі 2019 року, але вже опираючись на результати вищезазначеного дослідження.  

Нагадуємо, стартувала реалізація проекту ,,Розвиток туристичної інфраструктури Закарпатської області через покращення навігаційних елементів та встановлення туристичних стоянок”, де передбачено встановлення 7 туристичних стоянок вздовж автомобільних доріг та їх облаштування; виготовлення 50 дорожніх знаків типу 5.53; виконання робіт щодо виготовлення та встановлення картосхем на в’їзді в область і облаштування чотирьох майданчиків та інформаційних схем на них. Загальний бюджет проекту за рахунок державного та обласного бюджетів складає 4, 78 млн гривень.  Терміни реалізації проекту – 22 місяці.

Джерело

 Читайте також: Закарпаття готується до зимового туристичного сезону: факти, цифри, цікаві місця для відпочинку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Туристичні маршрути #гори #маркування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...