• Головна
  • Няні в Ужгороді: скільки коштують послуги і хто ними користується?
20:06, 28 листопада 2018 р.

Няні в Ужгороді: скільки коштують послуги і хто ними користується?

Цій професії не навчають у вишах, не складають з неї державних іспитів, однак вона є і стає серед закарпатців дедалі затребуванішою. Видання 0312.ua дізналося, скільки коштують послуги няні в Ужгороді, де їх шукати та що говорять про нянь ті, хто безпосередньо користується їхніми послугами.

Де шукати няню?

Найпоширеніший спосіб для пошуку бейбісіттера (і не лише в Ужгороді) – це пошук через знайомих. Такий спосіб батьки обирають тому, що це дає можливість отримати реальні відгуки від людей і дізнатися про роботу майбутньої няні, так би мовити, з перших вуст – як ставиться до дитини, які методи виховання практикує, чи дослухається до зауважень батьків, чи може знайти підхід до активних і особливих дітей тощо. Але крім цього існує і кілька сервісів, де можна підшукати таку помічницю:

1.Спеціалізований сервіс – http://www.nashanyanya.com.ua/. Тут є відомості про нянь з усієї України та з Ужгорода зокрема.

2.Сайт для пошуку роботи - Work.ua, Rabota.ua, Kabanchik.ua і подібні.

3.Майданчик безкоштовних оголошень Olx.ua

Цікаво те, що найбільше пропозицій – від молодих дівчат, віком 17-25 років. Переважно це дівчата, які мають досвід догляду за своїми молодшими братами та сестрами, племінниками або дітьми друзів чи сусідів.Старші жінки зазвичай мають більший досвід і готові залишатися з дітьми абсолютно різних вікових категорій: починаючи від 6 місяців і аж до повноліття, якщо є така потреба; готові працювати також із двійнями та трійнями. Чоловіків серед бейбісіттерів в Ужгороді майже немає.

Скільки коштує няня в Ужгороді?

Є два способи оплати: погодинна чи щомісячна. За аналізом оголошень, що є на різних ресурсах в Інтернеті, видання 0312 зясувало, що в середньому такі помічниці хочуть за свою роботу 50 грн/год., або 7-8 тис. грн. на місяць. Погодинну оплату найчастіше обирають ті, в кого няня працює не щодня і не увесь день – приходить, наприклад, тричі на тиждень на кілька годин, аби мама у цей час могла займатися своїми справами. Щомісячна заробітна плата зручна для тих, кому няня потрібна щодня і надовго.

В анкетах няні також вказують супутню роботу, яку можуть виконувати: наприклад, готувати їсти, купувати продукти та інші речі для дому, прасувати дитячу білизну, доглядати за домашніми тваринами, допомагати з виконанням домашніх завдань тощо. Звісно, в залежності кількості та складності таких завдань буде змінюватися і оплата послуг няні.

Хто користується послугами няні?

Поширеною є думка, що послугами няні користуються мами, які не хочуть чи не можуть з певних причин залишити роботу, тому шукають людину, яка б побула з їхньою дитиною. Та не лише це є причиною. Якщо фінансовий стан родини дозволяє, мами користуються послугами няні не щодня з ранку до вечора, а періодично – на кілька годин раз на декілька днів, аби цей час присвятити собі. Материнство – робота складна і виснажлива, і для того, щоб була щаслива дитина, щасливою має бути в першу чергу мама. Тому у час, коли няня сидить з дитиною, деякі мами відпочивають: читають книги, ходять в салони краси, займаються хобі, відвідують різні заходи тощо.

Лікар-косметолог Іринакористується послугами няні уже 6 років (від раннього дитинства старшої дочки), оскільки із народженням дитини продовжувала працювати. «Як правило, я все роблю разом з дітьми, окрім роботи. Тобто няня приходить до нас тоді, коли мама на роботі. Обираючи няню для своїх донечок, враховувала одразу кілька критеріїв: рекомендації, досвід роботи, охайність, поведінка, і – найважливіше – ставлення до дитини. Наша няня працює у нас уже 6 років. До того ми «перебрали» трьох. Перші місяці, коли почали працювати з нашою нянею, ми уважно придивлялися до її роботи: то раптово і несподівано поверталися додому, то оглядали дитину на наявність якихось нюансів як на тілі, так і на одязі. Дивилися також на настрій і поведінку дитини, на те, як вона спить, який має апетит тощо. Навіть «пробивали» няню по різних державних структурах – ми пройшли все. Це насправді дуже непросто. Для мене віддати дитину було стресом. І навіть при тому, що з першою дитиною ця ж няня працювала уже два роки, другу дитину я віддавала їй теж не легко. Але якщо знайдеш саме ту – людина справді стає незамінною. На мою няню уже є черга – навіть мої знайомі, коли мають якісь справи на вечір, а дитину нема з ким залишити – вони просять її прийти».

Ірина каже, що пропозицій від нянь багато, але знайти хорошу, ту, яка підійде конкретній родині – не так просто. Їй довелося попрацювати з кількома різними, перш ніж знайшла вдалий варіант. «Мають збігатися ваші погляди на виховання дитини, у вас має бути хороший контакт із цією людиною. Взяти няню - це насправді дуже шокова перевірка для батьків. Я особисто перед першою нянею не спала кілька ночей – настільки сильно переживала».

Кому ужгородці довіряють своїх дітей?

Цікаво поглянути на ситуацію з іншого боку: самі няні кажуть, що це радше не робота, а образ життя чи стан душі. Любити свою дитину, коли вона вередує, не слухається, робить все наперекір – непросто, а що вже казати про чужих дітей? Для того, аби бути хорошею нянею, треба мати неабиякий внутрішній ресурс. На цій роботі ти не можеш просто прийти, «відсидіти» свій час і піти. Важливо зрозуміти дитину і встановити з нею контакт – і не лише з нею, а й з батьками.

Ужгородка Аліна Карчевська працювала нянею, і згадує цей досвід, як один із дуже позитивних у своєму житті. Їй вдалося налагодити хороші стосунки з батьками і дітками, бо навіть після того, як вона перестала у них працювати, вони продовжують дружити і зустрічатися: «Я виросла в багатодітній сім’ї, і маю досвід роботи з дітками різними за характером, можливостями та розумовими здібностями, оскільки у вільний час намагаюся їздити у дитячі будинки і дарувати увагу і тепло тим діткам, котрі не мають батьків. Але я була впевнена, що цього недостатньо, аби піти на роботу нянею. Я не мріяла про цю роботу, але обставини склалися так, що я вирішила спробувати.Одразу скажу: мені дуже пощастило з сім’ями, в яких я працювала! Батьки з перших хвилин довірили мені своїхпрекрасних малюків. Ми гулялиразом, їли, катались на самокатах, готували, вкладалися спати, вчилися, міняли підгузки, співали, малювали, танцювали разом з малечею -нам було добре. І хоч у мене немає спеціальної освіти, це не заважало сім’ям прийняти мене на роботу. З дітками в нас була любов з першого погляду! От уже майже 2 роки як я залишила цю справу і пішла на роботу за покликанням, а ми з цими родинами все дружимо, запрошуємо один одного на каву, на дні народженння і гуляємо разом, коли є час!».

Муніципальна няня: нова послуга від держави з 1 січня 2019

У липні 2018 Кабінет Міністрів України анонсував запуск нового проекту «Муніципальна няня» - ним передбачається, що з 1 січня наступного року батькам виплачуватимуть часткову компенсацію коштів, витрачених на послуги бейбісіттера. Планується, що батьки самі обиратимуть няню для своїх дітей і укладатимуть із нею трудовий договір. Наприкінці року батькам потрібно буде подати податкову декларацію та копію угоди з нянею, і отримати компенсацію – 1 500 грн за кожен місяць. Повернути частину коштів зможуть усі сім’ї з дітьми віком до 3-х років – як ті, де обоє батьків працюють, так і ті, де мама чи тато перебувають у декретній відпустці.

Втім, механізм компенсації вимагає від няні офіційного оформлення, що передбачатиме сплату податку - 18% на доходи фізичних осіб. А це значить, що вартість послуг няні зросте. Платитимуть такожі батьки - 22% податок (єдиний соціальний внесок). Виходить, що обіцяна урядом сума у 1,5 тис.грн. є занадто малою, аби стимулювати батьків і нянь користуватися цією програмою, адже виходить, що робота без «Муніципальної няні» є фінансово вигіднішою, ніж з нею. Оскільки наразі ще немає чіткої розробленої схеми, як саме діятиме цей механізм, спрогнозувати його реальну користь для населення неможливо.

Читайте також: Керамістка з Ужгорода Олеся Возницька: Керамікою розказую про красу речей, яку не всі бачать

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#няня #ужгород #батьки #муніципальна няня #знайти няню
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...