• Головна
  • Ужгородський депутат Роланд Цебер продемонстрував кілька паспортів і назвав українське законодавство вибірковим
18:22, 15 листопада 2018 р.

Ужгородський депутат Роланд Цебер продемонстрував кілька паспортів і назвав українське законодавство вибірковим

Депутат Ужгородської районної ради, один із фігурантів скандального "угорського" списку сайту Миротворця Роланд Цебер заявив, що "де-факто сотні тисяч громадян України мають два або більше паспортів, але де-юре вони змушені це приховувати". 

Цю думку депутат висловив у нещодавньому пості у соцмережі ФБ, присвяченому темі подвійного громадянства в Україні.

"Від питань впорядкування законів України пов’язаних з громадянством нікуди не втекти. Бо існуюче законодавство ніби й проти подвійного громадянства, але санкцій за його порушення не передбачено, а значить за загальноприйнятими принципами права «що не заборонено законом – те дозволено», - написав Роланд Цебер.

Відтак депутат заявив, що "де-факто сотні тисяч громадян України мають два або більше паспортів, але де-юре вони змушені це приховувати. Така ситуація не додає авторитету державі, а закони, які не виконуються є за своєю суттю є нікчемними".

Ужгородський депутат Роланд Цебер продемонстрував кілька паспортів і назвав українське законодавство вибірковим, фото-1

​Цебер, поміж іншого, звертає увагу на той факт, що світова практика цивілізованих країн не має нічого проти мультигромадянства, хоча в багатьох державах є свої особливості. Пов’язані вони перш за все з історією та непростими стосунками з сусідами. Серед країн, які дуже ревниво ставляться до іншого громадянства лідирують, безперечно, колишні республіки СРСР, які остерігаються російської експансії.

"...у Прибалтиці застосовується навіть поняття дружні та недружні країни і цілком лояльне ставлення до громадянства західноєвропейського співіснує з набагато жорсткішими вимогами до тих, хто має громадянство Росії. Свою історію трансформації цього питання пройшла Молдова, однак отримання безвізового режиму значно зняло там напругу. Серед Західних країн найбільш суворе законодавство щодо подвійного громадянства в Австрії, що очевидно пов’язано з історією аншлюса, хоча й там воно повністю не заборонено", - наводить приклади Роланд Цебер.

Тому, на думку Роланда Цебера, свій шлях у цьому питанні має пройти й Україна.

"[...] слід зрозуміти, що повернутися до тоталітарної практики єдиного громадянства у сучасному світі вже неможливо. Інша справа, що подвійне громадянство може бути заборонено для тих, хто має доступ до державної таємниці, тобто державних службовців, військових, правоохоронців, депутатів. Можливі ще якісь нюанси на перехідний період. Але ховати голову в пісок, ніби у нас цієї проблеми не існує не вийде. Тим більше недопустимо, коли існуюче невизначене законодавство використовується вибірково, для боротьби з політичними або економічними конкурентами. Бо це не шлях до відкритого суспільства, а в постколоніальний глухий кут", - заявляє Роланд Цебер.

Як раніше повідомляло виданя 0312.ua, нещодавно на Закарпатті розгорівся скандал з оприлюдненням відео з консульства Угорщини, на якому зафіксована видача угорських паспортів закарпатцям і настанова - берегти це в таємниці від держави. 

Після оприлюднення відео Україна вислала з держави угорського консула, котрий, власне, і роздавав вказівки приховувати угорське громадянство. У відповідь Угорщина вислала з країни представника України.

Пізніше сайт "Миротворець" почав збирати у єдину базу посадовців, які начебто володіють подвійним громадянством, при чому в список потрапляли і ті, хто не підтвердив привселюдно цей факт.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#подвійне #громадянство #Угорщина #угорський #паспорт
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...