Підсумки тижня: 10 головних подій Закарпаття (ФОТО)

Тиждень, що добiгає кiнця, на Закарпаттi був насиченим та сповненим цiкавих подiй. Видання 0312 пiдготувало для вас огляд основних новин краю з 5 по 11 листопада – як тих, що вiдбулися безпосередньо тут, так i тих, що стосуються закарпатцiв.

Верховна Рада ухвалила закон про розмитнення «євроблях»

8 листопада Верховна Рада України ухвалила законопроект, що передбачає зменшення вартостi розмитнення в Українi автомобiлiв з європейською реєстрацiєю. Цей документ передбачає нову модель оподаткування легкових автiвок: базовi ставки акцизного податку на Рiвнi 50 EUR для авто на бензинових двигуна з об'ємом до 3 тис. см куб. Для автомобiлiв з великим об'ємом двигуна - 100 EUR. Для автомобiлiв на дизельних двигунах до 3,5 тис. куб. см - 75 EUR и 150 EUR - для авто на бiльш потужних двигунах.

До цих базових ставок застосовуються коефiцiєнти. Сам розмiр акцизного податку, який пiдлягатиме сплатi, буде дорiвнювати базовiй ставцi, помноженiй на коефiцiєнт двигуна та вiк машини.

Закон вступить в дiю з наступного дня пiсля його опублiкування в офiцiйних друкованих виданннях, але не ранiше, нiж чинностi набуде Закон України «Про внесення змiн до Митного кодексу України та деяких законодавчих актiв України щодо ввезення транспортних засобiв на митну територiю України», оскiльки цi два закони системно взаємопов’язанi.

Володимира Гласнера екстрадують в Україну

6 листопада Мiнiстр юстицiї Словацької Республiки Габор Гал пiдписав рiшення про дозвiл на екстрадицiю Володимира Гласнера, якого в Українi пiдозрюють в тероризмi та iнших важких злочинах.

Нагадаємо, дозвiл на арешт екс-керiвника закарпатського осередку «Правого сектору» Володимира Гласнера український суд надав за пiдозрою у скоєннi рiзних важких злочинiв, серед яких – умисне нанесення тiлесних ушкоджень, погрози вбивства, незаконне захоплення та утримання в заручниках, бандитизм, тероризм та напади на державних посадових осiб.

Володимир Гласнер  був заарештований словацькою полiцiєю на прохання українського вiддiлення iнтерполу. Знаходився пiд вартою з 18 червня 2018 року. 20 липня Україна заявила вимогу про його видачу та екстрадицiю.

Черговий суд проти мiського голови Ужгорода Богдана Андрiїва

6 листопада Закарпатський апеляцiйний суд розглянув апеляцiйну скаргу прокуратури на ухвалу слiдчого суддi Ужгородського мiськрайонного суду вiд 19 вересня 2018 року про вiдмову у задоволеннi клопотання про вiдсторонення мiського голови Ужгорода вiд займаної посади. За результатами апеляцiйного розгляду ухвалу слiдчого суддi Ужгородського мiськрайонного суду залишено без змiн.

Нагадаємо, 29 серпня мiському головi Ужгорода Богдану Андрiїву вручено пiдозру про злочинну дiяльнiсть. Як повiдомляло видання 0312, 6 вересня слiдчий суддя Ужгородського мiськрайонного суду призначив для голови Ужгородської мiської ради запобiжний захiд – тримання пiд вартою iз визначенням застави у 440 тисяч гривень. Заставу внесли у той же день.

Вбивцю мукачiвця Михайла Глеби засудили до довiчного ув’язнення

9 листопада Мукaчiвський мiськрaйонний суд винiс остаточне рiшення у справi про вбивство 27-рiчного закарпатця Михайла Глеби.  Пiдозрюваний Едгар Бiшко визнаний винним у вбивствi. Вiн отримав довiчне ув’язення.

Нагадаємо, 6 сiчня у Мукачевi у пiд'їздi власного будинку зарiзали 27-рiчного хлопця. На сходинковiй клiтцi другого поверху будинку полiцейськi виявили тiло молодого чоловiка з явними ознаками насильницької смертi. Потерпiлим виявився 27-рiчний мешканець цього ж будинку. Молодий чоловiк помер на мiсцi вiд численних колото-рiзаних ран. Як з`ясували полiцейськi, на ґрунтi ревнощiв хлопець нанiс смертельнi ножовi поранення потерпiлому в область життєво важливих органiв.

Через кiр 4 навчальнi заклади Закарпаття закрили на карантин

Спалах кору цього разу торкнувся села Великi Лучки Мукачiвського району. Через це з 6 листопада на карантин закрили 2 мiсцевi школи та 1 дитячи садочок. Ще в одному дошкiльному навчальному закладi навчання призупинили ще 30 жовтня. Поки невiдомо, скiльки точно триватиме карантин: навчання вiдновиться пiсля стабiлiзацiї епiдемiологiчної ситуацiї.

Угорщина подарувала Закарпаттю понад 10 тисяч доз вакцин

7 листопада Закарпаття отримало вiд Угорщини черговий гуманiтарний вантаж iз вакциною «Тетраксим» - це полiкомпонентне щеплення вiд дифтерiї, кашлюку, правця та полiомiєлiту. За словами очiльника Закарпатської ОДА Геннадiя Москаля, на Закарпаттi кожен мiсяць народжується близько 1200 немовлят. Цiєї партiї вистачить на 5 мiсяцiв. Закарпатська обласна органiзацiя Червоного Хреста України отримала 10 тисяч 376 доз цiєї вакцини. Також тривають перемовини про те, що Угорщина допоможе закарпатцям ще з препаратами iнсулiну.

На Набережнiй Незалежностi в Ужгородi почали замiнювати брукiвку

Пiдготовчi роботи до замiни брукiвки у пiшохiднiй частинi Набережної Незалежностi розпочали 7 листопада. 9 листопада у  мiськрадi вiдбулося засiдання членiв мiстобудiвної ради, де обговорили, зокрема, вибiр матерiалу мощення на пiшохiднiй частинi набережної.

Члени мiстобудiвної ради, крiм Петра Сарваша, який вiдмовився йти, провели обговорення безпосередньо на мiсцi i дiйшли згоди, що доцiльно викладати гранiтною плиткою (розмiр 30х60х5) у поєднаннi з новими бордюрами i брукiвкою, аналогiчною тiй, яка використовувалася в Ужгородi у мiжвоєнний перiод минулого столiття.

Ужгородцi можуть голосувати за проекти Бюджету громадської iнiцiативи

5 листопада стартувало голосування за проекти бюджету громадської iнiцiативи Ужгорода. Вiддати свiй голос за проект, який найбiльше подобається, можна упродовж двох тижнiв – до 18 листопада. Голосувати може особа, що досягла повнолiття, а також народилася чи прописана в Ужгородi, або офiцiйно працевлаштована чи навчається в мiстi, або володiє нерухомiстю в Ужгородi. Громадський бюджет був запроваджений 3 роки тому, i за цей час вдалося реалiзувати кiлька з них – здебiльшого, тих, що стосуються будiвництва спортивних та дитячих майданчикiв, облаштування прибудинкової територiї тощо.

Цьогорiч на голосування виставлено 13 проектiв. ТОП-5 найцiкавiших iз них можна переглянути тут.

На Закарпаття приїхав Василь Шкляр – один iз найвiдомiших сучасних письменникiв

8 листопaдa у Зaкaрпaтськiй облaснiй унiверсaльнiй нaуковiй бiблiотецi iм. Ф.Потушнякa в рaмкaх проведення урочистостей до Дня укрaїнської писемностi вiдбулaся творчa зустрiч з вiдомим письменником сучaсностi, громaдським дiячем тa лaуреaтом Нaцiонaльної премiї iменi Тaрaсa Шевченкa Вaсилем Шклярем.

Пiд чaс зустрiчi Вaсиль Шкляр розповiв неймовiрну iсторiю з елементaми мiстики про вiдомого бiйця бaтaльйону «Азов» Сергiя Амбросa. iсторiю письменнику розповiли бойовi побрaтими Сергiя. Детальнiше про цю зустрiч можна прочитати тут.

Стартувала закарпатська благодiйна акцiя «Купи зустрiч – подаруй дитинi свято»

5 листопада акцiя «Купи зустрiч – подаруй дитинi свято» стартувала вже вдесяте. Зiбранi кошти спрямовують на допомогу сиротинцям та iнтернатам, на пiдтримку дiтей, якi найбiльше цього потребують, i це не лише подарунки, але i те, що змiнює на краще побут.

На офiцiйнiй сторiнцi аукцiону опублiкували iнфографiку, на якiй сказано, що за перший тиждень загальна сума зроблених ставок (найбiльших iз запропонованих пiд кожним лотом) сягнула 86 770 грн. До участi в акцiї зареєструвалось 335 учасникiв, пiд чиїми фото наразi вже є близько 2000 коментарiв.

Про iсторiю розвитку акцiї, найцiкавiшi факти та вражаючi ставки читайте в ексклюзивному iнтерв’ю з лiдерами руху, яке пiдготувало для вас видання 0312.

купи зустріч євробляхи вбивство ужгород закарпаття мукачево кір вакцини андріїв набка шкляр гласнер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
186 переглядів у травні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
Із понеділка, 1 червня, нагадуємо, в Ужгороді дещо послаблюються карантинні заходи і почнуть їздити міські автобуси. Про це повідомляють в Ужгородській міській раді. Нагадаємо, у п'ятницю Закарпатська ОДА прийняла рішення про перехід регіону на другий етап пом'якшення карантину. Відтак у області відновлює роботу громадський транспорт. З понеділка міськими комунальними автобусами вже зможуть користуватися ужгородці. Графік руху на маршрутах №№ 18,20 та 24,...
Суспільство
Президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про доходи за 2019 рік. Він і його сім'я заробили за рік 26,6 млн гривень, його зарплата на посаді склала 208 тисяч гривень. Про це пише nv.ua. Відповідна декларація опублікована в електронному реєстрі НАЗК.Зеленський задекларував майже 4,5 млн гривень від продажу нерухомості в Києві, зареєстрованої на дружину Олену Зеленську. Президент залишається власником кількох торгових марок. Так, вартість...
Суспільство
Про відкриття продажу квитків на залізничний рейс до Ужгорода повідомив в.о. голови правління АТ "Укрзалізниця" Іван Юрик. Загалом Укрзалізниця запускає на Західну Україну 6 залізничних рейсів, один з яких в закарпатському напрямку. Так, перший рейс щоденний потяг №29/30 Київ-Ужгород із столиці на Закарпаття здійснить 4 червня. Із Ужгорода до Києва можна буде почати їздити залізницею вже з 5 червня. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №392 п...
Суспільство
В одній роботі ужгородки може бути використано до 400 цвяхів, що робить творчий процес не легким. Як розповідають журналісти "21 channel", унікальні картини-столики з оригінальними символами виготовляє жителька Ужгорода Леся Поліха. Жінка самостійно підбирає орнамент та кольори картин, а її роботи можна як повісити на стіну так і використати як оригінальний столик. Кожна з робіт має свою історію та значення. Презентувати унікальні картини-столики допомагає...
Суспільство
У селі Липча, що у Хустському районі наразі справжній спалах коронавірусу. На встановлених блокпостах наразі перевіряють температуру у всіх, хто приїжджає у село або їде з нього. Працівники лабораторного центру навіть проводять дезінфекцію машин, які виїжджають з населеного пункту.Якщо на блок-посту виявляють тривожні ознаки, тобто підвищення температури, або ж дізнаються. Що людина контактувала з хворими на ковід 19 діють за чітким алгоритмом.Відомо, що д...
Пригоди
Близько 1-шої години ночі прикордонний наряд відділення «Вилок» спостерігав рух однієї особи у бік водного каналу Ботар, через який проходить українсько-угорський кордон. За 5 метрів до кордону правопорушника затримали. Ним виявився 19-річний громадянин України, мешканець селища Баркасово, інформує прес-служба Мукачівського прикордонного загону. Хлопець зізнався, що намагався перетнути кордон в одному з міжнародних пунктів пропуску, проте, через карантинні...
Суспільство
У Закарпатській ОДА анонсували відкриття КПП зі Словаччиною У Чопському прикордонному загоні повідомили, що з 1 червня 1 год 01 хв ночі київського часу( 00.01 середньоєвропейського) починають працювати такі КПП:   Ужгород- Вишнє Нємецке - відкрито для легкового та вантажного автомобільного сполучення, перетин пішоходів і велосипедистів не дозволено Малий Березний –Убля – у повному обсязі Малі Селменці –Великі Селменці – у повному обсязі із 9.00 до 21.00 ки...
Суспільство
На українсько-угорському кордоні на КПП «Тиса» загострилася ситуація – люди 35 годин не можуть потрапити на Україну,- повідомляє m-studio.net.ua По той бік кордону вже черга з понад 300 мікропвтобусів, які продовжують прибувати. Водіі обурені- не пропускають передачі, які раніше перевозили, а тут без попередження заборонили. В.о очільника Закарпатської митниці пояснив, ніяких змін у законодавстві не має, просто вирішили навести порядок, аби водії не спекул...
Суспільство
За інформацією Закарпатського обласного центру з гідрометеорології в другій половині дня та ввечері 30 травня по Закарпатській області та по м. Ужгород очікується посилення північно-західного та північного вітру до 15-20 м/с. Протягом доби 31 травня, на більшій частині території області, з переходом в ніч 1 червня (переважно на сході області), очікуються значні дощі, на високогір'ї та перевалах з мокрим снігом, місцями грози, в окремих пунктах град. На вис...