Роберт Горват: До вирішення проблеми "пересічників" треба підійти зі здоровим глуздом (ІНТЕРВ'Ю)

Наше інтерв'ю з ним, за дивним збігом обставин, відбувається, приблизно, раз у два роки. Кожне з них відрізняється, але ... не короткостроковим часом проведення - Горват завжди поспішає, чітко визначаючи "хронометраж" зустрічі,  не темами - як людина системна, повертається до проблем, над якими працює, і питань, які чіпляють його особисто ... З кожним разом у ньому - дедалі менше екзальтованості і дедалі більше стриманості: в словах, в емоціях і навіть жестах. Але залишається все та ж хитринка в примружених очах, широка посмішка і щире: "Про це поки не варто говорити, щоб не перешкодити справі ..." Саме ця фраза страшенно заважає викласти розмову з народним депутатом України Робертом Горватом максимально близько до контексту нашого діалогу, але тим не менш, залишає місце для роздумів про інформацію, залишену "між рядків"...

Роберт Горват: головна наша проблема в тому, що ми не вміємо домовлятися! Інтерв'ю з трьома крапками (466A5776)

- Отже, Роберте Івановичу! Чи не розчарувала вас робота в українському парламенті? Вдалося домогтися результатів, на які розраховували?

- Ні, не розчарувала, хоча і внесла деякі корективи в очікування. Дуже часто доводиться боротися з "вітряками" замість конструктивної роботи. Проте, можу з гордістю сказати, що за моєї безпосередньої участі було розроблено 5 законопроектів, плюс - 14 проектів в співавторстві. Ці 19 документів стали законами! А на підготовку кожного з них йде 1-1,5 року роботи багатьох фахівців! Це я говорю тільки про підготовку самого документа, не враховуючи його просування... Насправді за кожним з них криється, без перебільшення, титанічна робота.

Ну, а потім - не факт, що його приймуть, або що він принесе очікувані результати... Як, наприклад, спрощення ліцензування так званого малого виноробства... Кажуть, після прийняття змін черг із охочих перевести свою діяльність в легальне поле не вишикувалося...

- Ну, ось так, напевно, виникає помилкова думка (сміється)! Вони не могли виникнути, оскільки сама форма декларації, необхідної для заповнення бажаючим отримати ліцензію, була затверджена і опублікована лише 3-го жовтня (наша розмова відбувається 13-го жовтня - авт.). Що ж до "доцільності", судіть самі: попередні умови вимагали для ліцензування близько 140 документів, а на оформлення ліцензії йшло 2-3 роки. Зараз документація зведена до 3-м документам, а час її оформлення - 1 місяць. І хочу Вам нагадати, що ще в 2016 році, ми скасували ліцензію на оптову торгівлю вартістю в 500 тис. грн. за 1 рік, яка дуже істотно позначалася на ціні кінцевої продукції виноробів! З усією відповідальністю скажу вам так: це - справжній прорив у вітчизняному виноробстві, оскільки дає шанс нашим виробникам займатися реальною роботою з виготовлення якісного вина, а не продавати за безцінь виноград великим виробникам!

Роберт Горват: головна наша проблема в тому, що ми не вміємо домовлятися! Інтерв'ю з трьома крапками (466A5782)

У сфері ваших активних інтересів якось постійно перебувають дві теми: виноробство і старий транспорт. Невже за 4 роки депутатства не виникало інших тем?

- Так, звичайно, виникали і були! Але я - людина практична. І, скажу відверто, з особливою прискіпливістю розглядаю ті ідеї, які можуть принести користь закарпатцям, користуються тут особливим попитом, так би мовити. Я ж не відмовився від своєї ідеї "економічного патріотизму", пам'ятаєте, ми про це з вами неодноразово говорили (хитро посміхається Роберт Горват)?

- Тоді поговоримо про тему старих автомобілів, яку, якщо не помиляюся, саме ви так наполегливо проводили в українському парламенті...

- До вирішення питання з так званими "пересічниками" потрібно підійти зі здоровим глуздом. У чому полягає сама ідея? Потрібно надати доступні правила розмитнення для всіх. Дуже важливо, щоб власники авто, які купили автомобілі і оплатили всі податки, не залишилися дискримінованими стосовно тих, хто завозить "євробляхи". Наша логіка така: чим старіша машина, чим більше вона забруднює навколишнє середовище - тим більший акциз повинен бути сплачений під час реєстрації, але загальна вартість постановки машини на українські номери при цьому повинна бути доступною і, що важливо, справедливою. У законі необхідно чітко прописати правила користування автомобілями з іноземною реєстрацією на території України. З одного боку - необхідно зрозуміти, яким чином вирішити проблему з уже завезеним транспортом, з іншого - просто необхідно думати про майбутнє. Тому, скажу вам, ми вже активно працюємо над документом, який буде стимулювати виробництво на території нашої країни електромобілів... Але це - тема майбутніх бесід!

Роберт Горват: головна наша проблема в тому, що ми не вміємо домовлятися! Інтерв'ю з трьома крапками (466A5792)

Серед тем, які "спливають" в зв'язку з вашому ім'ям, є ще одна, постійна, на жаль, - тема звільнення Едварда Чікоша з єгипетської в'язниці...

– Знаєте ... Я вам казав, що є людиною, налаштованою на результат... Коли вже берешся за щось, то роби все, щоб він був. Але тут, навіть не це головне для мене... За звільнення Едварда ми боремося не перший рік. Випробували практично всі доступні нам методи і інструменти. А зараз під питанням знаходиться вже його життя. Його треба терміново рятувати. Ми не так давно бачилися з Едвардом... Звичайно, 7 років, проведених у в'язниці, - не найкращий час його життя, що зрозуміло. Але на цьому етапі вирішення питання про його звільнення - це вже рівень домовленості президентів. Це - все, що я можу сказати, і не втрачаю оптимізму!

- Ну, оптимізм знадобиться і при вирішенні питання з капітальним ремонтом набережній в Ужгороді...

- А він цілком придався, смію вас запевнити! Одна з найбільших проблем і в Києві, і тут, на місці - невміння домовлятися! Слухати, чути, врешті-решт! Ми провели багато зустрічей з активістами, міською владою, підрядниками. З багатьох питань знайшли точки дотику. Наприклад, підключили до обговорення авторитетного дендролога Фелікса Гербута для вирішення найбільш дратівливих моментів... Він, зокрема, запевнив, що реконструкція сама по собі не несе ніякої небезпеки липам. Вдалося знайти і спільну мову з активістами. Кожен взяв на себе певні зобов'язання: робимо, контролюємо, не брешемо і не крадемо! Все, і робота буде зроблена!

Роберт Горват: головна наша проблема в тому, що ми не вміємо домовлятися! Інтерв'ю з трьома крапками (466A5796)

- Якби це вдавалося з "дратівливих" питань і в столиці...

- Ось я і кажу: вміння домовлятися! Зверніть увагу - у Верховній Раді закарпатських депутатів, здавалося б, чимало... Але коли справа доходить до конкретної роботи з просування важливих законопроектів, то за фактом ми маємо конкретне закарпатське "лобі": Петьовка, Лунченко і Горват! Так, ми представляємо різні ідеологічні напрямки, різні фракції, але в питанні "економічного патріотизму" ми - єдині! І якщо ви порушите теми, вирішення яких стало можливим завдяки роботі народних депутатів-закарпатців, то зустрінете ці три прізвища. Це - не про популізм - нестачі в ньому ніколи не було, а - про конкретну роботу, про яку виборцю знати необхідно!

- Якщо говорити про теми, що найбільше розбурхують наш край, то незмінно виникне питання українсько-угорських відносин...

- Не було б українсько-угорських розбіжностей, були б українсько-польські, румунські... Вибори - на носі! Треба ж про щось говорити. На чомусь будувати піар. Найближчими роками наша країна змушена виплатити десятки мільярдів доларів боргів, "напрацьованих" попередньою владою. Тільки з 2005 по 2013 роки Україна позичила понад 1 трильйон 300 мільярдів гривень зовнішніх кредитів! І ось зараз борги треба повертати. З урахуванням того, що позаду у нас чотири роки війни, втрата величезних промислових територій і глибока економічна криза, з якої країна змогла вибратися. Тільки в 2019 році Україні доведеться виплатити 427 мільярдів гривень саме за старими зовнішніми кредитами. Це третина всього бюджету. Замість того, щоб інвестувати ці гроші в майбутнє країни, в інфраструктуру, в бізнес-привабливість, в нові лікарні і школи, нам треба розраховуватися з боргами, натягнутими в країну політиками-популістами, які зараз знову намагаються здобути владу в свої руки. Вдумайтеся: це ж колосальні суми! А ті люди, які брали ті кредити, все ще рвуться до влади, віщають з екранів, обіцяють українцям ледве не золоті гори! Головне - не дати себе заморочити, не вестися на провокації. Звичайно, є інтереси і у сусідів... Але ж і там чимало розсудливих людей, які розуміють, що популізм, особливо перед виборами - тема відома. Переживали не таке і це переживемо!

Роберт Горват: головна наша проблема в тому, що ми не вміємо домовлятися! Інтерв'ю з трьома крапками (466A5858)

- Вашого оптимізму багатьом бракує... Так, і нинішня влада, схоже не домоглася всього, що декларувала на старті!

- Безумовно! Популярно говорити про негатив, але давайте не забувати і про позитив! За ці роки нам вдалося "почистити" банківську сферу - максимально вивести її "на світло", прибравши ручне управління олігархів. Крім того - їх відсторонили від бюджетного корита! Так, не все ідеально, не все так, як того хотілося б або планувалося б, але бюджет країни поповнюється! Я не буду повторювати відомі і повторювані нині слогани про те, що вдалося зробити, але ж вдалося! І багатьом, давайте будемо відверті, ще 4 роки тому не вірилося, що вдасться просто зберегти країну, а не те, що говорити про позитивні тенденції... Тож давайте вірити в краще! І, головне, робити так, щоб воно відбулося!

Роберт Горват: головна наша проблема в тому, що ми не вміємо домовлятися! Інтерв'ю з трьома крапками (466A5859)

Він, попросивши дозволу, відповідає на телефонний дзвінок і запитально дивиться: ми закінчили? Тут же діловито відповідає в трубку: буду за 15 хвилин - і стрімко виходить, кидаючи майже на ходу: до зустрічі! Як і очікувалося, в цьому інтерв'ю досить крапок, які обіцяють чергове продовження розмови. До слова, одну з крапок попередніх інтерв'ю, думаю, можна вже розшифрувати. Вперше фразу "про це поки не варто говорити ..." я почула в 2014-му, коли він вів активні переговори щодо повернення закарпатських бійців, що опинилися в полоні бойовиків на Сході. Ці переговори закінчилися успіхом. Тому, що, напевно, вміє домовлятися і діяти. Заради результату!

Розмовляла Тетяна Вашаргелі, фото - Наталії Боднар

Оригінал

Закарпаття Роберт Горват пересічники Едвард Чікош виноробство
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
691 перегляд в червні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Колоритне дійство відбудеться в ужгородському скансені вже цими днями. 29 червня 2019 року у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відбудеться День села Вишково, що приурочений до 140-річчя хати із села Вишково, що експонується в музеї. У рамках заходу «Вишківській хижі - 140»: 1. Круглий стіл «З історії та традиційної народної культури угорців Закарпаття». Поч. о 12.00 год. На території музею (поч. 14.00 год.) 2. Культурна програма від фольк...
Суспільство
Блогерка Крістіна Третяк опублікувала чергове кумедне відео про закарпатські "свальби". Літо - сезон весіль. А закарпатці, напевно, люблять ці святкові весільні дні найбільше. Де, як не тут, купа традицій, весела шоу-програма та позитивні емоції. Ужгородська блогерка Крістіна Третяк сьогодні порівняла дві "свальби" - мажорну і просту. Треба ще подумати, що цікавіше: Винник чи "уйко", який грає і на різних інструментах, і на нервах своєї жони. Та що красиві...
Суспільство
База відпочинку в Ужгороді стала фатальним місцем для 6-ти річного хлопчика. Смерть хлопчика набула неабиякого резонансу – ужгородці запевняють, це вже другий смертельний випадок за 2 роки у цьому ж аквапарку. Свідки трагедії кажуть, що дитину, яка потонула, виявили не відразу, адже у басейні було дуже багато людей. Як згодом з’ясували правоохоронці, хлопчик відпочивав у аквапарку без батьків, а наглядала за ним лише його тітка. У ході розслідування правоо...
Суспільство
До восьми років позбавлення волі засуджено ужгородця, який відбуваючи покарання за попередній злочин, незаконно зберігав у тюремній камері канабіс. Наркотичну речовину в’язень отримав від знайомого, який перекинув пакунок з марихуаною через паркан установи виконання покарань. Судом прийнято до уваги, що особа неодноразово притягалася до кримінальної відповідальності за злочини у сфері незаконного обігу наркотиків. Вчинення кримінального правопорушення повт...
Суспільство
В Ужгороді 30 червня до дня молоді пройде фестиваль НOLI Festival of colors. Початок : 18:00 Площа Народна. У програмі: • битви фарбами • конкурси та розваги • гурт Korzo (Ужгород) • гурт Dagger Blade (Ужгород) • DJ Cosmic Rain • фініш велозаїзду Big City Ride • яскравий HOLI-настрій. Організатори: Студентська республіка, Закарпатська ліга КВН, Національна Молодіжна Рада України за підтримки Закарпатської ОДА та Ужгородської міської ради. До уваги: фарби Х...
Суспільство
Представники аквапарку, де вчора втопився 6-річний хлопчик – переконані – їхньої провини в тому, що сталося нема. "Рятувальник якраз обходив територію під час фактично закриття басейну. На крики та вигуки вони одразу з медиком прибігли" - розповідає представник.  Кажуть, правилами закладу, оприлюдненими при вході, встановлено, що за своє життя і безпеку, як і за свої речі – відпочивальники несуть відповідальність самі. Відпочиваючі не бачили як хлопчик то...
Суспільство
Сьогодні, 26 червня, Міжнародний день боротьби із вживанням наркотиків та їх незаконним обігом. Зі свого боку ми докладаємо максимум зусиль, щоб зменшити показник вживання і розповсюдження наркотичних речовин. Навіть профілактичні бесіди з дітьми у навчальних закладах — один із методів застереження підлітків від вчинення непоправної помилки в їх житті. Але тільки завдяки спільним зусиллям можна досягти позитивних результатів у вирішенні глобальної проблеми...
Суспільство
З жовтня 2018 року Закарпатська угорська туристична рада організувала оцінювання сільських садиб. Сьогодні у Берегові та Виноградові відбулось вручення грамот на двох мовах для тих, які проходили оцінювання. Воно проходило на прикладі Угорщини. Сільські садиби отримали категорії I, II, III, IV Соняшники. На урочистостях виступаючі - Грежа Іштван уповноважений міністра, Брензович Ласло, голова КМКС, нардеп України, Мештер Ондраш, голова Закарпатської угорсь...
Пригоди
В Ужгороді на вулиці Заньковецької сталася ДТП. Про це повідомляє власкор 0312 з місця події. На місці автопригоди слідчо-оперативна група з'ясовує всі обставини аварії. Попередньо відомо, що зіткнулись Volkswagen Tiguan та Chevrolet. Постраждав водій Chevrolet, якого доставлено до лікарні. Офіційні подробиці згодом.
Новини по темі
На посаду голови Закарпатської ОДА пропонують призначити Ігора Бондаренка (ФОТО)
Об’єдналися заради Закарпаття. Роберт Горват та Володимир Чубірко погодили спільні політичні позиції (ФОТО)
Роберт Горват та Віктор Щадей оголосили про об’єднання демократичних сил в Ужгороді (ФОТО)
КСУ визнав конституційним указ Президента про розпуск Ради (ФОТО)
Брат мера Ужгорода Андрій Андріїв в переліку кандидатів у депутати ВРУ (ФОТО)
Хто зірвав децентралізацію на Закарпатті?
Москаль вирішив самовисунутись у нардепи в мажоритарному окрузі на Луганщині
Зеленський звільнив Геннадія Москаля із посади голови ОДА та призначив Івана Дурана в.о. голови
Мер Ужгорода Богдан Андріїв увійшов до першої 10-ки в списку партії "Опозиційний блок" (ФОТО)
Кандидат від партії Зеленського по округу в Ужгороді відмовився від участі у виборах