18:12, 28 жовтня 2018 р.
Надійне джерело
Ужгород увійшов до ТОП-10 найдемократичніших міст України
Експерти Українського незалежного центру політичних досліджень, в рамках проекту USAID «Громадяни в дії», оцінили демократичність процедур місцевих рад, у яких прописані можливості жителів впливати на процес ухвалення рішень.
Лідерами демократичності у 2018 році стали: Чернівці – 90%, Київ – 76%, Хмельницький – 75%, Львів – 70%, Краматорськ – 66%. Найнижчі показники демократичності виявились у Харкова (38%) та Житомира (29%).
Ужгород увійшов до Топ-10, зайнявши в ній останню позицію. Показник міста складає 58%, це на 3% вище середньої якості місцевої демократії в 2018 році в обласних центрах (55 %).
Найкраще спрацьовують в Ужгороді - місцеві ініціативи, електронні петиції та громадські слухання. Плачевна ситуація у місті з громадськими експертизами. Де у нас "покращення", порівняно з 2016 роком? Так це, - бюджет участі, а також звітах міського голови та депутатів.
Аби місто стало ще демократичнішим експерти рекомендують ухвалити нові положення про постійні депутатські комісії, загальні збори, місцеві ініціативи, громадське експертизу, а також внести зміни в регламент виконавчого комітету та міської ради.
Загалом же по Україні експерти відмітили, що за останні два роки значна кількість міських рад розширила можливості для жителів управляти своїми містами. Покращення ситуації досягнуто за рахунок запуску в містах нових інструментів місцевої демократії – бюджетів участі та електронних петицій. Також відмічається загальний тренд на підвищення прозорості та підзвітності місцевого самоврядування громаді.
Довідково:
У процесі підготовки дослідження «Індекс демократичності міст – 2018» було проаналізовано 12 рішень міських рад, які регулюють механізми залучення громадян в управлінні своїм містом під час прийняття рішення, а також забезпечення прозорості, відкритості та підзвітності органів місцевого самоврядування: статут територіальної громади, місцеві ініціативи, громадські слухання, громадська експертиза, звітування міських голів та депутатів міських рад, загальні збори громадян за місцем проживання, електронні петиції, консультації з громадськістю, громадський бюджет, регламенти виконавчих комітетів міських рад, регламенти міських рад та положення про постійні депутатські комісії.
Дослідження проводилось в травні-серпень 2018 року.
Експерти проекту: Максим Лукінюк, Тарас Случик, Іванна Фединчик, Микола Яцков та Максим Лациба.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:22
Вчора
Оголошення
10:19, 12 грудня
14
09:16, 11 грудня
live comments feed...