• Головна
  • Тарифна сітка і скільки можна заробити на «Зеленому» тарифі за допомогою сонячних панелей?
Новини компаній
11:07, 5 вересня 2018 р.

Тарифна сітка і скільки можна заробити на «Зеленому» тарифі за допомогою сонячних панелей?

Новини компаній
Тарифна сітка і скільки можна заробити на «Зеленому» тарифі за допомогою сонячних панелей?

В засобах масової інформації, особливо на тлі підвищення цін за комунальні, все частіше трапляються історії про «Зелений» тариф, як засіб економії при оплаті за електроенергію, або ж як самостійний спосіб пасивного заробітку. Проте, досі не всі розуміють, що таке той «Зелений» тариф і які ж гроші на ньому можна заробляти.

Для початку з’ясуємо, що «Зелений» тариф – це особлива тарифна сітка, яка зобов’язує державу, а точніше державну компанію «Енергоринок», викуповувати, як у приватних домогосподарств так і у комерційних організацій електроенергію, яка вироблена з альтернативних джерел – води, сонця, вітру, біопалива.

Тарифна сітка дозволяє домогосподарствам, які виробляють більше електроенергії ніж споживають, отримувати гроші від держави за надлишок. Однак, не все так просто, адже сама вартість установки доволі значна, але спеціальні тарифи за вироблену електроенергію, дозволяють досить швидко окупити установку електростанції.

Найкраще зобразити це у вигляді цифрового значення. Так, ваш будинок споживає в середньому в місяць цифру приблизно 400 КВт*год, якщо брати річне споживання, то отримуємо 400 КВт*год ×12 місяців = 4800 КВт*год.

Для того, щоб зовсім не оплачувати електроенергію, вам потрібна електростанція потужністю не менше 4800 КВт*год. Якщо ваша електростанція виробляє більше, то весь відданий обсяг оплачується державою за «Зеленим» тарифом.

Ціна для приватного домогосподарства та комерційної електростанції відрізняється.

Так, для приватного домогосподарства тарифна сітка буде становити:

1 січня 2017 - 31 грудня 2019 0.18 Євро

1 січня 2020 - 31 грудня 2024 0.16 Євро

1 січня 2025 - 31 грудня 2030 0.14 Євро.

А для комерційних установ ця цифра буде становити: з 1 січня 2017 до 31 грудня 2019-0.15 Євро.

Отже, повернемося до нашого прикладу. Домогосподарство споживає 400 КВт в місяць. Для того, щоб йому окупити себе необхідна приватна електростанція з потужністю 4-5 КВт. Щоб електростанція почала приносити доходи, для такого дому необхідна потужність 8-10 КВт. Так, сонячна електростанція потужністю 8-10 КВт здатна генерувати 11000 КВт*год електрики. Розраховуємо: 11000 – 4800 = 6200 КВт*год надлишку, якщо перевести в грошовий еквівалент, то отримаємо 6200×0.18=1116 євро на рік, без потреби оплачувати спожиту електроенергію.

З часом можна буде наростити потужність, що дозволить швидше окупити проект та отримувати суттєвий прибуток впродовж року. Отже, ці цифри підтверджують, що можливість заробляти на сонячній енергетиці реальна і не потребує великих капіталовкладень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...