• Головна
  • Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ)
10:35, 27 липня 2018 р.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ)

26 липня відбулося перше пленарне засідання 12 сесії облради, яке провів її голова Михайло Рівіс.

Найперше головуючий закликав усіх присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять Героїв Революції Гідності та загиблих у війні на Сході країни та, віддавши шану полеглим, озвучив низку повідомлень. Серед них - привітання з днем народження колег - депутатів. Цього разу Подякою облради та цінним подарунком нагороджено чотирьох ювілярів: Туріс Інгрід Юріївну, Мацепуру Ірину Олександрівну, Кураха Івана Ілліча та Савка Івана Івановича, інформує прес-служба закарпатської облради.

Привітав головуючий також із призначенням на посаду заступника голови облдержадміністрації, який куруватиме гуманітарний блок питань, Ярослава Васильовича Галаса та керівника Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Олега Анатолійовича Кисіля.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-1

На прохання окремих депутатів було включено до розгляду нинішнього засідання і низку питань - як невідкладні: Василя Скрипа - «Про надання згоди Закарпатській обласній станції переливання крові на реалізацію замороженої плазми», Петра Грицик - «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо виділення додаткових коштів з метою придбання шкільних автобусів для гірської місцевості», Андрія Андріїва – «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо установлення «зелених» тарифів на електричну енергію, вироблену з твердих побутових відходів».

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-2

Геннадій Москаль порушив також актуальні питання сьогодення, які потребують депутатської ініціативи та підтримки.

Митниця та "євробляхи"

Одне з них - про Звернення облради щодо спрямування 50 % надходжень від митних платежів на дороги Закарпатської області, оскільки майже 2,7 млрд грн спрямувала до бюджету Закарпатська митниця за І півріччя 2018 року. Інше питання губернатор озвучив на підставі звернення громадських активістів, які взяли участь у сесії, - про невідкладне внесення змін до законопроектів України, якими регулюється розмитнення автомобілів, придбаних за кордоном. Пропонується як загальноприйнятна та адекватна вартість розмитнення для населення - це 10% від вартості такого автомобіля.

Були й інші слушні пропозиції, що лунали із залу.

У підсумку порядок денний першого засідання 12 сесії склало 37 питань.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-3

Як відомо, обласні обранці використовують практичний інструмент у своїй роботі –депутатські запити. Так, цього разу Валерій Мурга у своєму запиті просив виділити кошти для благоустрою території ЗОШ І-ІІІ ступенів в с. Вишоватий Тячівського району у сумі 50 000 грн, а Роман Фурман - внести зміни до Заходів з регулювання водних відносин при проведенні робіт із розчистки русел річок в басейні р. Тиса у Закарпатській області. Петро Грицик просив передбачити фінансування у 2019 – 2020 роках для 5 соціальних проектів Перечинського району.

Директор Закарпатського облмуздрамтеатру

На сесії було розглянуто та підтримано запити й інших депутатів: від фракцій КМКС та ВО «Батьківщина», Інгрід Туріс, Василя Дем’янчука, Михайла Софілканича та ін.

Відтак депутати схвалили нов і обласн і програм та План діяльності Закарпатської обласної ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2018 рік.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-4

Ухвалили рішення про внесення змін до обласного бюджету та до низки діючих програм у сфері соцзахисту громадян, питної води, розвитку освіти, культури, традицій нацменшин області та ін.

Затвердили директора – художнього керівника комунального закладу «Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Юрія – Августина та Євгена Шерегіїв» Закарпатської обласної ради, яким повторно став Марюхнич Василь Васильович, що переміг у відповідному конкурсі.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-5

Та, враховуючи позитивні висновки профільних комісій, далі обласні обранці блочним голосування схвалили ще 4 питання стосовно затвердження звітів про результати виконання програм, а саме: з розвитку дошкільної освіти у Закарпатській області на період до 2017 року; з реформування системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на 2012 – 2017 роки; діяльності Закарпатського регіонального відділення Пошуково-видавничого агентства «Книга Пам’яті України», редакційно-видавничої групи обласної книги «Реабілітовані історією» і редколегії з підготовки та випуску «Зводу пам’яток історії та культури Закарпатської області» на 2017 рік; з фінансової підтримки комунально-експлуатаційного, автотранспортного господарств облдержадміністрації та збереження будинку обласної ради і облдержадміністрації як пам’ятки архітектури на 2017 рік.

Звернення до Києва

Уважно підійшли до проектів рішень про надра. Після гарячої дискусії , в якій взяли найактивнішу участь Геннадій Москаль, Йосип Борто, Василь Якубець, Мирослав Білецький, Василь Губаль, Андрій Шекета та ін., депутати вирішили погодити надання спецдозволу на користування надрами Акціонерному товариству «Укргазвидобування» щодо Лютнянського родовища та Товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробничій фірмі «ОРУС» для видобування мінеральних природних столових вод ділянки «Шутин» Менчул Верхньобистрянського родовища (джерело №2). Через відсутність необхідних погоджень по окремим користувачам було вирішено направити матеріали на довивчення, після чого розглянути на наступному пленарному засіданні сесії.

Підтримали низку майнових питань та низку невідкладних.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-6

На завершення блочним голосуванням схвалили ряд рішень про звернення до вищих органів державної влади. Серед них - щодо вирішення на законодавчому рівні питання заборони ввезення в Україну окремих видів полімерів та продажу поліетиленових пакетів; щодо необхідності внесення змін до Загальнодержавної цільової програми «Питна вода України» на 2011 – 2020 роки; щодо перевезення до області щебеневої продукції залізничним транспортом; щодо зміни статусу автомобільних доріг області; щодо облаштування комерційних вузлів обліку природного газу засобами дистанційної передачі даних; щодо врегулювання деяких питань експорту деревини паливної; щодо негайного фінансування пошкоджених дамб; щодо можливості передачі із державної власності мостових ферм, які перебувають у сфері управління Міністерства оборони України; щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень ; щодо виділення додаткових коштів з метою придбання шкільних автобусів для гірської місцевості;щодо установлення «зелених» тарифів на електричну енергію, вироблену з твердих побутових відходів.

Закарпатська облрада пропонує розмитнювати автомобілі за 10% від їх вартості (ФОТОРЕПОРТАЖ), фото-7

Михайло Рівіс насамкінець подякував присутнім депутатам за активну роботу на комісіях і пленарному засіданні, повідомив, що орієнтовна дата проведення другого пленарного засідання 12-ї сесії – 27 вересня.

Читайте також: на сесії закарпатської обласної ради говорили про зрив будівельних робіт на кордоні (ФОТО).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...