• Головна
  • Життя закарпатців без поліетилену: альтернативні ідеї для заміни пакетів при покупках (ФОТО)
18:30, 27 червня 2018 р.

Життя закарпатців без поліетилену: альтернативні ідеї для заміни пакетів при покупках (ФОТО)

Поліетиленові пакети, як і раніше, залишаються фаворитами за своєю практичністю та простотою використання. Але поряд із цими безперечними перевагами вони мають істотний недолік — поліетилен погано розкладається в ґрунті, а під час згоряння виділяє токсичні речовини. А ще не менш важливою причиною їхнього використання є те, що вони БЕЗКОШТОВНІ! Та чи відмовились б від них, якщо б вам повідомили, що через кілька десятків років людство через забрудненість планети поліетиленом просто вимре? 

Життя закарпатців без поліетилену: альтернативні ідеї для заміни пакетів при покупках (ФОТО), фото-1

Кожного дня, кожен з вас приносить додому близько десятка пакетів різних розмірів. Частина пакетів викидається відразу, решта — через деякий час. Кожного дня середньостатистична родина викидає близко 2-х кілограмів сміття, менше половини це відходи продуктів, які ми споживаємо, решта - папір, пластик і поліетилен. Але саме останній наносить непоправиму шкоду екогології та людству.

Покупки в супермаркеті, в аптеці, на ринку, в іграшковому та взуттєвому магазині, будь-де... Покупка складається в поліетиленовий пакет і несеться додому, де він чекає на своє майбутнє життя на смітнику. 

Життя закарпатців без поліетилену: альтернативні ідеї для заміни пакетів при покупках (ФОТО), фото-2

Звісно, відмовитись від використання поліетилену взагалі в нашому житті неможливо. Та обмежити його використання - це має стати нашим завданням №1 для збереження екології для нашого майбутнього покоління.

Сайт міста Ужгорода зібрав ідеї, чим в побуті можна частково замінити поліетиленові пакети. І, навіть, якщо ви скористаєтесь тільки однією із них - це вже буде маленький успіх у великій справі! 

Чим замінити основний пакет для покупок?

Є 3 альтернативи:

  • Екосумки — зручні та практичні. Їх виробляють з натуральних або синтетичних матеріалів із використанням відходів виробництва або вторинного сировинного матеріалу. Вони дуже міцні, їх можна легко прати й використовувати багаторазово. Завдяки цьому, в порівнянні з поліетиленовими пакетами, екосумки викидають рідше. А під час їх утилізації виділяється набагато менше шкідливих речовин, ніж під час утилізації поліетилену.
  • Плетені сумки-сіточки знову стають популярними, завдяки тому, що відмінно підходять для перенесення продуктів і товарів. Сьогодні сіточка — не тільки екологічна альтернатива пакетам, але й модний тренд: різнокольорові, капронові або бавовняні, довгі або маленькі — у продажу є великий вибір сіточок.
  • Паперові пакети, пакети з крафт-паперу — найпростіший варіант упаковування. Це екологічно чистий і безпечний продукт, він швидко перегниває на звалищі й не завдає шкоди природі. Зараз існують паперові пакети, розраховані на велику вагу, і в цьому плані вони анітрохи не гірші за поліетиленові пакети. Зрозуміло, вартість такого пакета буде виправдана тільки в тому випадку, якщо він використовується багаторазово.

Чим замінити пакет для покупки м'яса та м'ясних продуктів, риби, тощо?

Є 3 альтернативи:

1. Крафтовий обгортковий папір - чудова альтернатива поліетилену, щоб запакувати м'ясо чи рибу, ковбаси, сири.

2. Пластикові контейнери - звісно, щоб робити покупки декількох видів м'яса чи риби, потрібно носити з собою і декілька контейнерів, що зазвичай може "обтяжити" вашу загальну покупку. Тому старайтесь виділяти окремий час на такі покупки. Сьогодні існують пластикові контейнери і для заморозки. І в тому, і в тому випадку у вас буде наведений порядок і на полицях холодильника, і у морозилці.

3. Скляні банки - у випадку якщо вам не вистачає контейнерів, можна використати і банку з кришкою. 

Чим замінити пакети для хліба, овочів, фруктів, круп, солодощів тощо?

Є 1 чудова альтернатива:

1. Тканинні (полотняні) мішечки - чудово підійдуть для сипучих продуктів (борошно, крупи, цукор) та для фруктів і овочів, солодощів. Все, що можливо зважити без мішечка, спочатку важиться і потім пакується в нього, та наклеюється наліпка з ціною. У випадку круп, цукру та борошна, можна одразу важити вже у мішечку. Повірте, це більш важливо, ніж дорожче! Такі мішечки набагато міцніші та надійніші за поліетиленові пакети та прослужать дуже довго. Щоб у них не заводилися жучки при зберіганні, радять прокип'ятити мішечок у насиченому розчині кухонної солі. Або вдома пересипати у скляні або пластикові контейнери. 

Читайте також: відома ужгородська акторка Римма Зюбіна створила соцільний проект для дітей-сиріт

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#поліетиленові #пакети #заміна #альтернатива
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...