• Головна
  • Будьте обережні біля річки: в Ужгороді вже є перші жертви отруйного борщівника (ФОТО, ВІДЕО)
12:00, 7 червня 2018 р.

Будьте обережні біля річки: в Ужгороді вже є перші жертви отруйного борщівника (ФОТО, ВІДЕО)

Набережні в Ужгороді, мікрорайон "Радванка" у полоні триметрового отруйного борщівника. Через некошені бур'яни є перші жертви. В лікарні попадають і дорослі, і діти. 

Так, ужгородець відпочивав біля водойми неподалік підвісного мосту, де і обпікся. На лікуванні вже тиждень: обпік спину, живіт, руки та ноги. В траві не помітив отруйну рослину.

Дівчинка в мікрорайоні "Радванка" потрапила в листя борщівника. В неї набрякло лице. Дитину відвезли до міської дитячої лікарні.

Лікарі просять не чекати при появі опіків та не займатись самолікуванням і звертатись за медичною допомогою якнайшвидше, адже процес лікування може бути тривалим, у поодиноких випадках, отруєння та опіки призводять до летальних випадків.

Що потрібно знати про борщівник?

  • Борщівник є реальною загрозою здоров'ю, а часом і життя людини. Небезпеку представляє не тільки сік рослини, але і його пилок, аромат (запах) і навіть роса.
  • Сік борщівника, потрапляючи на шкіру, завдяки речовинам в своєму складі, підвищує її чутливість до ультрафіолетового випромінювання. І як наслідок протягом дуже короткого проміжку часу можна отримати важкий сонячний опік з численними пухирями аж до III ступеня. Спостерігалися випадки летального результату у дітей з численними опіками.
  • Небезпеку представляє не тільки сік борщівника, але і його роса. Навіть простий дотик до трави біля борщівника може викликати сильний опік. Такі пошкодження дуже довго заживають і можуть залишити після себе шрами і рубці.
  • Іноді опіки від контакту з рослиною проявляються не відразу, а через якийсь час, тому виїжджаючи на природу, особливо з дітьми, огляньте уважно місце, де ви плануєте зупинитися, чи немає там небезпечної рослини.
  • Викликає важкі наслідки для організму і пилок борщівника, який здатний проникати навіть крізь одяг. Сік або пилок при попаданні в око може призвести до сліпоти.
  • Вдихання пилку борщівника або ефірних масел здатне значно нашкодити дихальній системі і навіть привести до летального результату. Наслідками такого токсичного впливу є: розпухання гортані і задуху.
  • Ознаками інтоксикації (отруєння) борщівник є такі симптоми: головний біль, запаморочення, нудота, блювота, підвищення температури тіла аж до 40 С. Надмірний вплив в перспективі може загрожувати хворобою Вітіліго.

За інформацією опублікованою у соцмережі, борщівник на набережній недалеко від пішоходного мосту скосили (Фото до і після). 

Проте, як зазначають ужгородці не належним чином. Поодинокі бур'яни все ж залишились.

До сих пір в області ще не прийняли комплексну програму для боротьби з бур'яном. Вона на затвердженні вже 5 місяців. Детальніше у сюжеті ТК Сіріус:

#борщівник #симптоми #опіку
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...