09:00, 14 жовтня 2017 р.

Цей день - 14 жовтня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні на календарі 14 жовтня!

День ангела

Свій день ангела відзначають Богдан, Марія, Михайло, Рома та Савва.

Вітаємо!

Професійні свята

День українського козацтва

Зародження і формування української народності відбулося в XII-XV ст. на основі південно-західної частини східнослов'янського населення, яке раніше входило до складу Київської Русі (IX-XII ст.).

День захисника України

Президент України скасував День захисника Вітчизни, яке щороку відзначали 23 лютого, натомість установив інше свято—День захисника України.

Головні події 14 жовтня:

Створення Української Повстанської Армії, 1942

Прийнято вважати, що УПА створена 14 жовтня 1942 року. Ця дата була закріплена постановою Української Головної Визвольної Ради від 30 червня 1947 року і її прив'язка до свята Покрови, покровительки козацького війська, мала на меті показати тяглість історії українського війська від доби Гетьманщини.

Подолання звукового бар'єру, 1947

14 жовтня 1947 року 24-річний американський льотчик Чарльз Єґер на експериментальному літаку X-1 компанії Bell Aircraft першим у світі подолав звуковий бар'єр, досягнувши на висоті 13 кілометрів швидкості 1130 км/год.

Карибська криза, 1962

14 жовтня 1962 року почалась Карибська криза, котра поставила Радянський Союз і США на межу виникнення ядерної війни. Приводом до загострення стосунків між двома державами стало виявлення американським розвідувальним літаком U-2 доказів розміщення на Кубі радянських ракет середньої дальності, здатних нести ядерні боєзаряди.

Усунення Микити Хрущова, 1964

Цей день - 14 жовтня, фото-1

14 жовтня 1964 року пленум ЦК КПРС затвердив відставку Микити Хрущова з посади Першого секретаря ЦК КПРС і Голови Ради міністрів СРСР, у яку він був змушений подати в результаті змови найближчого оточення, невдоволеного стилем його керівництва і прийнятими рішеннями з внутрішньо- та зовнішньополітичних питань. Цього ж дня новим главою Компартії став Леонід Брежнєв, а головою уряду був рекомендований Олексій Косигін.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #деньзахисникавітчизни #деньукраїнськогокозацтва
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...