16:30, 11 жовтня 2017 р.
Луценко в Ужгороді - про «непунктуального» Цапа, кришування «апараток» та Закон «Про освіту» (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Сьогодні, 11 жовтня, об 11:30 у великій залі прокуратури Закарпатської області відбулась прес-конференція Генпрокурора України Юрія Луценка.
Кореспондент 0312.ua відвідав цю подію.
На зустрічі із журналістами Юрій Віталійович розповів про «кришування» грального бізнесу у Тячеві, про справу Іштвана Цапа та відмовився від «прогулянки» із активістами.
Свій виступ Генпрокурор розпочав зі вчорашніх подій у Тячеві. Там було «накрито» 8 «апараток» і проведено обшуки у Тячівській місцевій прокуратурі щодо причетності керівника прокуратури до «кришування» грального бізнесу.
«Вчора керівник Тячівської місцевої прокуратури був затриманий і доставлений в Ужгород. Наразі проводяться невідкладні слідчі дії», - підсумував Луценко.
Розповів Юрій Віталійович також про справу екс-заступника мера Ужгорода Ішвана Цапа, якого підозрюють у хабарництві:
«Я так бачу, обвинувачувана сторона не дуже спішить ходити до суду. Я не можу вмішуватись у роботу суддів. Тільки можу порадити, що суддя має бути головним у процесі. І сторони мають це розуміти. За бажання суди можна проводити щотижня».
Генпрокурор підсумував, що хотів би, щоб вирок у цій справі був до кінця року.
Також з боку присутніх на прес-конференції пролунало питання щодо законності ремонтних робіт в ужгородській «Короні».
За словами Генпрокурора, наразі ця справа очікує на експертизу. У свою чергу, Луценко пообіцяв, що візьме справу під особистий контроль:
«Кримінальні провадження поновлені, але проблема з експертизою, тому так довго і триває справа».
Генпрокурор додав, що в Ужгороді схожі проблеми не лише з «Короною», а й з іншими пам’ятками культурної спадщини.
Після цього активісти, присутні у залі, повернулись до теми грального бізнесу і запропонували Юрій Віталійовичу прогулянку декількома, за їхніми словами, закладами, які займаються гральним бізнесом.
«Заклади, які мають угоду з агентською компанією, нехай працюють. Я не проти такого виду бізнесу. Але він має бути законним. Якщо вони подаватимуть звіти до Мінфіну – будь ласка. Неліцензовані ж повинні закритись», — зазначив генпрокурор. Я за легалізацію гральних закладів з видачею ліцензії в установленому порядку».
Генпрокурор дипломатично відреагував на питання активістів та відмовився від такої «прогулянки», зазначивши, що у нього на таке немає часу.
Насамкінець, Генпрокурор висловився щодо нового Закону «Про освіту».
За його словами, він цілком підтримує його і вважає, що кожен громадянин України повинен знати державну мову:
«Я підтримую закон «Про освіту», який повинен привести українську мову на новий рівень. Я однозначно «за» вивчення української мови у всіх школах та вишах. Але це має бути не в ультимативному порядку. З цього питання треба зняти ту істерію, яка навколо нього панує. Треба проводити бесіди та спілкуватись з людьми. Але я вважаю, що Україна на правильному шляху, але його потрібно підкріпити фінансово. Ми повинні реалізувати своє суверенне право».
«Вивчення української мови в Україні є обов’язковим. І це підтвердили міжнородні інституції. Жодна іноземна держава не дозволяє своїм громадянам не володіти державною мовою. Чому ми повинні?» - додав Луценко.
Урешті-решт Генпрокурор заявив про те, що щотижня у телефонному режимі цікавиться ситуацією на Закарпатті.
Нагадаємо, Луценко показав бурштин, через який відсторонили керівництво закарпатського митного посту "Тиса".
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...