09:00, 10 серпня 2017 р.

Цей день - 10 серпня

Доброго ранку, друзі!

Сьогодні на календарі 10 серпня.

День ангела

Свій день ангела відзначають Прохор та Юліан.

Вітаємо!

Головні події 10 серпня:

Верденський договір, 843

Цей день - 10 серпня, фото-1

10 серпня 843 року у Вердені підписано договір між синами франкського імператора Людовика I Благочестивого про розділення імперії Карла Великого. Таким чином утворилось три держави - Серединне королівство на чолі з Лотарем, якому відійшов імператорський титул батька, Західне Франкське королівство на чолі з Карлом Лисим та Східне Франкське королівство на чолі з Людовиком II Німецьким, праобрази майбутніх Франції, Італії та Німеччини, які більше ніколи (за виключенням короткого періоду за Карла Товстого), не об'єднувались під однією владою.

Відкриття Смітсонівського інституту, 1846

10 серпня 1846 року, після десяти років дебатів з приводу того, як краще використати 500 тисяч доларів, котрі заповів США англійський хімік Джеймс Смітсон, Конгрес США прийняв рішення відкрити Смітсонівський інститут, перший заклад із системи наукових і музейних центрів.

Створення аспірину, 1897

10 серпня 1897 року співробіник дослідницької лабораторії фірми «Bayer AG» Фелікс Гоффманн вперше отримав ацетилсаліцилову кислоту у формі, придатній для медичного застосування. Через два роки на її основі компанія зареєструвала ліки під торговою маркою "Аспірин".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#цейдень #10серпня
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...