• Головна
  • Мер Ужгорода Богдан Андріїв: 1 рік
Інтерв’ю
16:50, 23 листопада 2016 р.

Мер Ужгорода Богдан Андріїв: 1 рік

Інтерв’ю

«Слава Богу, погода на Закарпатті хороша», -  Богдан Андріїв зустрічає журналіста 0312.ua у приймальні і запрошує до кабінету. Міський голова щойно повернувся з вулиці Закарпатської:

«Сьогодні ми закінчуємо ділянку від площі Лаборця у напрямку вулиці Франка і вся Закарпатська капітально відремонтована».

З вікна на мера Ужгорода лягає сонячне світло. Андріїву, дійсно, щастить із погодою. 21 листопада, у  місті тривають поточні та капітальні ремонти вулиць. Саме на ці роботи (окрім фінансування захищених статей) у 2016 році пішло чи не найбільше видатків бюджету обласного центру – майже 46 мільйонів гривень.

unnamed (2)

-         Де зробили хороші дороги в Ужгороді цього року?

-         Вулиця Баб’яка – капітальний ремонт. Лодія, Сидоряка, Жатковича, Барвінкова, ділянка Підгірної. Зроблено першу ділянку Собранецької (від Митної до Гойди). «Водоканал» займається встановленням на вулиці каналізаційної мережі, щоб ми почали асфальтувати і в цьому році змогли завершити капітальний ремонт дорожнього покриття Собранецької. Якщо дозволить погода, встановлюватимемо нову бруківку на тротуарах з обох боків вулиці. 

Та показовою вулицею, яку вдалося зробити в Ужгороді цього року, для Андріїва є Перемоги (Капушанська) – на ділянці від Проспекту Свободи до площі Петефі. 

«Гарна вулиця, гарна бруківка, посаджені дерева», - відзначає мер Ужгорода, порівнюючи Перемоги з відремонтованою Швабською. – Окрім покриття, замінено систему водовідведення, встановлено бруківку. У майбутньому маємо робити так усі вулиці. До речі, такий підхід використали вже і на Підгірній та Собранецькій».

-         Чому так затягнувся ремонт Підгірної? Ви задоволені його якістю?

-         Щоб розуміли ужгородці, підрядній організації найлегше робити вулицю, на якій нема люків, мереж. Тобто просто зняли фрезою шар асфальту, вирівняли і приступили до виконання робіт. А Підгірна – одна з найскладніших вулиць, яку не пам’ятаю, коли востаннє ремонтували. Там старе, ще зроблене чехами водовідведення, врізки води у будинки – на різних рівнях, як і входи до приватних помешкань.  Було багато дискусій із мешканцями – у когось ворота відкривалися не в той бік, хтось заїжджає машиною…

Коли провели роботи із заміни водопровідної мережі, було прийнято рішення залишити вулицю на місяць для природного ущільнення ґрунту, аби трохи машини її «укатали». Другого шляху немає. Зробили якісно. Якщо через деякий час буде усадка, що теоретично допускається, треба буде цей шматок вирізати за рахунок компанії, яка проводила ці роботи і весною закласти. 

unnamed (11)

unnamed (11)

-         Скільки підрядників наразі проводять ремонти доріг в Ужгороді?

-         Їх шестеро. Це КП "КШЕП",  ТОВ "Укршляхбуд", ТОВ "КБК", ПП "Авант", ТОВ "Сем Білдінг", ТОВ "ШБУ-58".

-         Реконструкція площі Петефі відкладається. Чому за рік місто не могло розробити бодай проект? 

-         Перша частина проекту з перекладання бруківки на ділянці від пішохідного мосту до автостоянки (тротуари та пішохідна зона) – готова. Це капітальний ремонт. А взагалі ми хочемо викласти бруківкою всю площу Петефі. Це реконструкція. Для того, щоб її провести, треба оголосити конкурс терміном на 4 місяці на кращий проект. Конкурс оголошено, за зиму хочемо пройти експертизу, щоб весною почати роботи.

-         Одним із Ваших досягнень у 2016 році є старт масштабної реконструкції історичного центру міста. Скільки з бюджету міста пішло коштів на реконструкцію фасадів на площі Петефі?

-         Реконструкція історичного центру включає в себе капітальний ремонт фасадів і покрівель. На капремонт покрівель фінансування склало понад 8,1 млн. грн. До переліку цього року увійшли будівлі на Театральній, №№3,4,9,11,13,15,17 та Петефі №№1,9,12,13. На капремонт фасадів виділено понад 7,4 млн. грн. - будинки на Театральній №№ 3,4,9,11,13,15,17 та Петефі №№1,10,12,13.

-         Де проводитимуть роботи наступного року? 

-         Щодо 2017 року, то маємо намір продовжити ремонт фасадів будинків на Православній набережній,2,  Корзо №№14,17,18,20, Волошина,12, Корзо, 4, Петефі,2 та зробити капремонт покрівель на Петефі №№2,3,5,38, Корзо №№4,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,17,23, Волошина №№1,3,12,22,24, Духновича,19, Православній набережній, 2 та пл. Корятовича №№2 і 4. Звісно, перелік неповний, залежно від надходжень до бюджету будемо список розширювати.

-         У якому році вдасться реалізувати всю цю програму?

-         На втілення піде декілька років.

unnamed (1)

unnamed (1)

-         Якщо у центрі міста роботи ведуться, то на периферії є достатньо невирішених проблем – невідремонтовані дороги, тротуари, каналізація. Коштів нема чи вони погано освоюються?

-         Коштів, на жаль, бракує. Та й зробити все одразу неможливо. На наступний рік ми вже маємо бюджетних запитів десь на 50 мільйонів. У першу чергу ремонтуватимемо водовідведення у багатоквартирній житловій забудові 70-80 років минулого століття. 

У цьому році пріоритетним завданням було проведення комплексу робіт у центрі міста, разом із тим виконані масштабні роботи і на віддалених від центру об’єктах. Зокрема, вулицях Болотинській, Стародоманинській, Садовій, Жатковича, Барвінковій, Сидоряка, Глінки тощо. Роботи триватимуть і далі. Зокрема уже замовлено проектно-кошторисну документацію на капремонти Тлехаса, Мусоргського, Франка, Добролюбова, Гленца, Львівської, Сливки, Малокам’яної, Чорновола, Січових стрільців, Антонівської, Разіна, Шишкіна, Єрмака, Некрасова, Борканюка. І цей список ще не остаточний.

-         За Вашої каденції в Ужгороді проводиться, мабуть, найактивніша робота з  обрізки зелених насаджень. Деякі фахівці та активісти кажуть: так обрізати дерева не можна…

-         Так, була хвиля критики. І, я погоджуюся, ця критика була об’єктивною. Щоби зняти всі ці питання, ми запросили до співпраці фахівців біологічного факультету УжНУ. 

Богдан Андріїв дістає телефон і показує фотографії каштанів у Відні, біля замку Шенборна:

«Оце 2 роки тому кронований каштан. Бачите, який стовбур, як гарно його обросли гілки з листям? Київська набережна покаже нам весною, як відростають кроновані дерева. Дуже сподіваюся, що все буде добре».   

-         За рік роботи,  як оцінюєте за п’ятибальною школою роботу усіх підзвітних Вам служб міста?

-         Думаю, на тверду «трійку». Хотів би підбити підсумки роботи за рік десь у 20-х числах грудня, коли повністю завершимо всі роботи. 

unnamed (3)

unnamed (3)

-         Ужгородці цього року скаржилися на перебої з водопостачанням, які намагався в аварійному режимі владнати КП «Водоканал». Нещодавно ж городян попередили про ймовірність подачі води за графіком через заборгованість підприємства. Чи задоволені Ви роботою керівництва «Водоканалу»?

-         Знову ж таки, за п’ятибальною шкалою оцінюю роботу цього підрозділу на «трійку». У силу об’єктивних причин. Щодо попередження про перехід на погодинне водопостачання, то це було зроблено, щоб спонукати недобросовісну частину мешканців міста, які боргують за воду, здійснити оплату. Щоб вирішити питання, були проведені переговори з керівництвом обленерго та водоканалу. 

Звичайно, не може бути й мови про повернення до графіку – вода подаватиметься у повному об’ємі. Ми подали всі необхідні документи з обґрунтуванням для отримання кредиту у 25 мільйонів євро від Європейського інвестиційного банку, папери зараз знаходяться на погодженні у Міністерстві фінансів. Якщо кредит вдасться отримати, ми зможемо провести модернізацію систем водопостачання в Ужгороді, щоб звести до мінімуму втрати води, які сьогодні складають 30-40%.

-         ЖРЕРи в Ужгороді залишилися монополістами у сфері надання комунальних послуг. Невже ОСББ обирають саме їх, а не управляючі компанії? 

-         Це психологічний фактор. Люди, особливо старшого покоління, якось більше довіряють ЖРЕРу, ніж приватному товариству. Знаєте, ОСББ – це хороша практика. Але найкраще працює ОСББ у новозбудованих будинках, де всі справно сплачують кошти за квадратні метри житлової площі, які після зборів співвласників акумулюються на ті чи інші цілі. А в старих будинках, де проблем на сотні тисяч гривень, мешканці думають, що перейдуть в ОСББ і все одразу стане новеньким і відремонтованим. 

Ви казали, що у 2016 році будете вирішувати проблему з вуличним освітленням в Ужгороді шляхом залучення кредитних коштів. Чому віддалені від центру вулиці міста досі в темряві?

-         Капремонт вуличного освітлення здійснюється за кошти міського бюджету, кредитних коштів на реалізацію проекту місто не залучило. Щодо віддалених вулиць, то цього року відновлено освітлення вулиць Нікітіна, Болотинської, Дворжака, Стефаника, Гранітної, Антонівської, Тельмана, Вишні, Айвазовського, Чехова, Котовського, Рилєєва, Філатова, Володимирської, Баб'яка, Гагаріна, Докучаєва, Легоцького, Грибоєдова, Університетської, провулків Підвального та Музейного, Горянської вулиці і провулку, Благоєва, Дунаєвського, Кошицької вулиці і провулку. За всього бажання, охопити протягом одного року всі вулиці неможливо. Працюємо.

Мер Ужгорода Богдан Андріїв: 1 рік, фото-4

-         Незважаючи на підвищення вартості проїзду у громадському транспорті, перевізниками так і не вдалося виконати всіх зобов’язань, зокрема дотримання графіку руху та заміни автопарку. Якщо вони знову попросять підвищити вартість проїзду, мерія піде їм назустріч?

-         Зараз працює 154 автобуси, в кожному з яких встановлено навігацію. Вчора ввечері, близько 10 години, їдучи додому, бачив, що на кінцевій зупинці Чорновола стояло два автобуси. Проблеми в тому, що кожного дня близько 20 тисяч мешканців Ужгорода безкоштовно користуються громадським транспортом. Це все лягає на плечі міського бюджету і перевізників, яким ми зараз компенсовуємо лише 40% їхніх витрат на перевезення пільгових категорій громадян. 

Сьогодні я дав доручення опрацювати питання, щодо можливості створення комунального підприємства, яке обслуговуватиме транспортні маршрути в місті. Бо при ситуації, коли пільги не монетаризовані, нас звинувачують, що лобіюємо чиїсь інтереси. Створимо комунальне підприємство, купимо певну кількість великих автобусів, які будуть перевозити ці категорії громадян.

Щодо питання підвищення вартості проїзду, з яким можуть звернутися перевізники, то підставою для перерахунку вартості може стати підвищення на 10% одного з чинників, які впливають на вартість перевезення.

-         Чи не дає Вам відсутність опозиції у складі міської ради нагоди розслабитися?

-         У нас конструктивна опозиція. От, до прикладу, «Самопоміч» -  за якісь питання голосує, а за якісь ні. Проте це не дестабілізує роботу. 

-         Як реагуєте на критику у ЗМІ?

-         Реагую добре. Єдине, що сприймаю боляче – необ’єктивну критику. Хай ті, у кого є претензії, сядуть за стіл разом із фахівцями і ми обговоримо, чи ця критика є справедливою, чи ні. А так у Фейсбуку просто писати, аби писати… Не розумію цього.

-         До речі, про Фейсбук. Останнім часом він може вплинути на владу. Яскравий приклад – тераса «Фабрики Другетів» на Корзо. Саме користувачі соцмережі були ініціаторами створення петиції, яку все ж розглянули на сесії депутати. Як до речі, тоді голосували Ви і чому?

-         Під час розгляду рішення про встановлення цієї тераси, члени виконкому не бачили цей проект у режимі 3D, який би показав, що тераса трохи спотворює вигляд історичної частини міста. Ці недоречні опори тераси збурили громадськість. У вересні ми прийняли рішення терасу не закривати, щоб допрацювали вже  місяць. Весною ж вимоги до розміщення терас у центрі Ужгорода будуть суворими, такими, щоб задовольняли архітекторів, фахівців та громадськість міста.

unnamed (6)

unnamed (6)

-         В інтерв’ю за підсумками 100 днів роботи Ви пообіцяли завершити реконструкцію «Совиного гнізда». Роботи виконані. Як думаєте, чому це не вдалося зробити Вашому попереднику?

-         Цей об’єкт потребував масштабних вкладень і нам, можливо, десь пощастило з виконавцем, який має досвід проведення робіт із реконструкції подібних історичних споруд. Не хочу говорити щось погане про попередників, бо це некоректно і неетично. 

-         До речі, які у Вас відносини з Віктором Погорєловим. Не заходить до Вас із порадами?

-         Заходить. До речі, спілкувався з ним минулої суботи телефоном, коли був з підрядниками на Собранецькій. Вирішували, що робити з цим з’їздом з Кошицької біля «Гранду». Так що спілкуємося, десь дає мені якісь поради.

-         А із Ратушняком спілкуєтеся?

-          Із Сергієм Ратушняком не спілкуюся. Він мені не дзвонить, я йому. Номера телефону його навіть не маю. 

-         Які проекти ужгородська мерія запланувала втілити у 2017 році? 

-         Зараз на експертизі проекти з добудови корпусу дитсадка та ЗОШ №8, щоб збільшити кількість дітей, які там навчатимуться. Також ми прийняли рішення збудувати школу і садочок на території «Зеленгоспу», що на вулиці Франка. У наступному році сподіваємося отримати кредитні кошти на реконструкцію водоканалу і на модернізацію утеплення освітніх та медичних закладів міста.

-         5 років достатньо, щоб заслужити довіру ужгородців?

-         Думаю, достатньо.

Як інформував 0312.ua, Мер Ужгорода Богдан Андріїв: 100 днів

unnamed (8)

unnamed (8)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Голос міста
Так
25,0%
Ні
33,8%
Скоріше так, ніж ні
23,6%
Скоріше ні, ніж так
10,3%
Важко відповісти
7,2%
#ужгород #мер #андріїв #1рік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...