• Головна
  • Через махінації товари на суму майже 1,2 млн грн залишились на Закарпатській митниці: фото
09:46, 4 жовтня 2016 р.

Через махінації товари на суму майже 1,2 млн грн залишились на Закарпатській митниці: фото

Працівники митного поста «Тиса» Закарпатської митниці ДФС вилучили асортимент товарів на суму майже 1,2 млн грн через порушення митних правил.

Днями в зону митного контролю митного поста «Тиса» у напрямку в’їзд в Україну заїхав вантажний автомобіль марки «Volvo» з причепом. Водій – українець, подав до митного контролю товаросупровідні документи за якими через митний кордон переміщувався збірний товар: «будівельні суміші, крихта мармурова, крихта травертинова, шпаклівка, фарби, одяг, інструмент» вагою брутто 21713,97 кг, загальною вартістю 10 787,70 доларів США, що станом на 19 вересня, згідно курсу НБУ, становить 279 413,09 грн. Відправником товару є італійська фірма, а одержувачем – українська.

Відтак, під час проведення митного контролю та огляду вантажу, із залученням експерта-оцінювача, з повним його вивантаженням, перерахунком кількості місць та ідентифікацією товару виявлено, що у вантажному приміщенні причепу наявний товар невідповідний зазначеному в товаросупровідних документах.

Згідно довідки спеціаліста у причепі переміщувався не заявлений в товаросупровідних документах товар, серед якого: сухі будівельні суміші у кількості 66 шт., вагою 1188 кг; ґрунтовки – 25 шт, ємністю 160 л.; пастоподібна речовина (смола) – 32 шт., вагою 416 кг; віск – 47 шт., 631 л.; шпателі, щітки, губки у кількості 324 шт. та ін.

Окрім того виявлено невідповідність заявленого в товаросупровідних документах товару фактично наявному. Так, наприклад, виявлено суху будівельну суміш (штукатурку) іншої марки ніж заявлялась, що в загальному на 9412,00 кг більше заявленого в документах, а вартість вказаного товару, згідно довідки спеціаліста складає 1,47 Євро за 1 кг; шпаклівка для малярних робіт – що в загальному на 1559 кг більше, ніж заявлено в документах, а вартість вказаного товару, згідно довідки спеціаліста, складає 1,61 Євро за 1 кг. Крім того, фарби та одяг (штани, халати, футболки), які не відповідають вазі, кількості та вартості, заявлених у документах.

Також виявлено відсутність товару, заявленого в товаросупровідних документах як мармурова крихта необроблена в кількості 4818 кг та травертинова крихта необроблена в кількості 8782 кг.

Загальна вартість переміщуваного у транспортному засобі товару «будівельні суміші, крихта мармурова, крихта травертинова, шпаклівка, фарби, одяг, інструмент» становить 1 187 547,60 грн, що майже в 5 разів перевищує заявлену.

В ході проведення перевірочних заходів Закарпатською митницею ДФС на адресу директора італійського підприємства – відправника товару направлені запити.  Оцінивши всю інформацію, зібравши докази,  митницею було складено протокол стосовно посадової особи відправника щодо переміщення через державний кордон товарів, шляхом подання документів, що містять неправдиві дані щодо асортименту, найменування, кількості та вартості товару. Товар на загальну суму майже 1,2 млн грн. вилучено.

Нагадаємо, Офіційна позиція Закарпатської митниці ДФС щодо ситуації на митному посту «Тиса».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#митниця #контрабанда #Закарпаття
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...