• "Шахтар" на класі здолав "Янг Бойз"
Ліга Чемпіонів
12:00, 27 липня 2016 р.

"Шахтар" на класі здолав "Янг Бойз"

Вчора, на Арені Львів, відбувся матч 3 кваліфікаційного раунду Ліги Чемпіонів між донецьким "Шахтарем" та швейцарським "Янг Бойз".

Безумовно, цей матч відкривав нову сторінку для донеччан у Лізі Чемпіонів під крилом Паоло Фонсеки. Амбіційний португалець, як демонструють матчі "Шахтаря" у цьому сезоні, не буде жити за рахунок здобутків Містера, а будуватиме свою команду. І почав він це робити без зайвих очікувань. Це зміна схеми, Ордець і Кривцов у складі, зміна правил всередені команди, зовсім інший малюнок гри. Ідеальний футбол Фонсеки - це динамічний, насичений пресингом, із високою лінією оборони, мінімум дотиків, швидкість прийняття рішень.

Без перебільшення, вчорашній матч проти віце-чемпіонів Швейцарії продемонстрував, що помаранчево-чорні на правильному шляху.

Проте, починалось усе, як то кажуть, не без валідолу. Бджоли зустріли "Шахтар" високим пресингом та тиском. Це змушувало захиснів Фонсеки та опорників помилятись. Звідси й купа корнерів, які, на щастя для вболівальників українського клубу, не призвели до небезпек біля воріт П'ятова. Лише один небезпечний момент за увесь матч зуміли створити гості. Сталося це у першому таймі. Герндт отримав пас з глибини і вийшов на рандеву з П'ятовим. Та Андрій не підвів, скоротивши відстань до мінімального. Нападник "Янг Бойз" намагався проштовхнути шкіряного повз голкіпера, але марно.

Цей епізод став певним чином переломним у зустрічі. "Шахтар" мобілізувався, прибрав м'яч до своїх ніг і почав диктувати свої правила гри. Як наслідок - гол Едуардо. Та, на думку арбітрів, бразило-хорват перебував у положенні за грою, якого (ми пересвідчились) не було.

Момент із взяттям воріт лише розізлив гірників, і вони понеслись вперед. Думаю, нема сенсу перераховувати усі моменти, які створили і водночас змарнували підопічні Фонсеки. Варто сказати, що це все - плоди комбінаційної, командної та натхненної гри. Найбільше вразили Бернард та Фред, які вели партнерів уперед. Якщо центральний півзахисник часто робив це ще у минулому сезоні, то мініатюрних атакувальний хавбек був безнадійним запасним за часів Луческу. Та тепер, здається, Фонсека планує довірити роль лідера атак Бернарду. Вчора цей вибір повністю виправдав себе. Гол, креатив, працьовитість, філігранні передачі - все це про "десятку" "Шахтаря".

Не дивно, що Бернард й забив перший м'яч. Фред побачив забігання партнера й пасом відрізав увесь захист бджіл. Бернард технічно прибрав Мвого і переправив шкіряного у пусті ворота.

Ще у першому таймі підопічні Фонсеки мали, як мінімум, забивати один м'яч, та не судилось.

Малюнок гри другого тайму майже нічим не відрізнявся від першого. Хіба що тим, що перевага гірників стала більш явною. А на 55 хвилині так й взагалі: "Янг Бойз" залишився у меншості. Вілотіч отримав другий гірчичник за фол на все тому ж Бернарді.

Після вилучення футболісти Гюттера повністю притиснултись до своїх воріт у намаганні не пропустити більше. Однак, така тактика не допомагала. Чи не кожна друга  атака гірників завершувалась небезпекою біля воріт Мвого. От тільки м'яч у сітку воріт не хотів йти. Едуардо у плані реалізації геть не був схожим на себе. Тайсон працював більше з глибини. Третій фактор, який заважав "Шахтарю" подвоїти перевагу - Мвого. Голкіпер "Янг Бойз" доволі непогано діяв у рамці воріт. Ну і звичайно, фортуна, яка посміхнулась "Шахтарю" аж на 75 хвилині. Тут варто виокремити усю комбінацію. Бернард виборов м'яч у кремезного гравця "Янг Бойз", віддав на Марлоса, який миттєво знайшов Тайсона. Бразилець дещо почав пригальмовувати атаку, але, підібравши правильний момент, прихованим пасом знайшов Степаненка. Мвого хотів зіграти на виході, але Тарас побачив самотнього Селезньова перед воротами швейцарців. Євгену залишалось влучити у пусті ворота.

2:0 - насправді, цей рахунок геть не відображав ту перевагу, якою володів "Шахтар".

За останні 15 хвилин футболісти Фонсеки повністю контролювали гру, продовжували створювати небезпеки, але забити втретє не вдалось.

У результаті - упевнена перемога "Шахтаря", яка вселяє надії на позитивний підсумок у матчі-відповіді на "Стад де Суїсс", який відбудеться 3 серпня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію