• Головна
  • Обласна влада пропонує відновити роботу вертолітного заводу
09:00, 3 березня 2012 р.

Обласна влада пропонує відновити роботу вертолітного заводу

Обласна рада звернулася  до Державного концерну «Укроборонпром» щодо вирішення проблеми ефективного залучення в оборонну промисловість виробничих потужностей державного підприємства «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання» (селище Дубове Тячівського району) та сприяти виділенню коштів для ліквідації заборгованості із заробітної плати, зі сплати податків та зборів, забезпеченню належного фінансування з державного бюджету.

«Ми, депутати Закарпатської обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася на державному підприємстві «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання», що розташоване у селищі Дубове Тячівського району. Зазначене підприємство, створене у 1978 році, належало до категорії стратегічних в Україні. Тут виробляли вузли та агрегати для авіаційної галузі, зокрема ще у 1984 році – агрегати до легкого вертольоту «Мі-34».

Тоді на підприємстві працювало понад три тисячі фахівців, воно було відоме у всьому Радянському Союзі. Але після розпаду СРСР обсяги замовлень зменшилися у десятки разів, а згодом виробництво практично зупинилося. Після реорганізації підприємство передали у підпорядкування Міністерству промислової політики України, однак реальної підтримки з боку держави так і не було надано.

Підприємство – одне з найбільших в області боржників з виплати заробітної плати, зі сплати податків та зборів. Станом на 1 лютого 2012 року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам становила 492,7 тис. грн.; по страхових внесках до Пенсійного фонду – 209,9 тис. грн; по відшкодуванню пільгових пенсій – 58,9 тис. гривень.

Із серпня 2011 року, відколи підприємство передано до сфери управління державного концерну «Укроборонпром», реальних зрушень в об’єднанні не відбулося.

Зважаючи на викладене, просимо вжити заходів щодо ліквідації наявної заборгованості з виплати заробітної плати працівникам ДП «Закарпатське вертолітне виробниче об’єднання» та сплати внесків до Пенсійного фонду України», - йдеться у зверненні.

0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...