• Головна
  • Актуально про оподаткування доходів нерезидентів
09:50, 20 травня 2016 р.

Актуально про оподаткування доходів нерезидентів

Платниками податків на доходи фізичних осіб є, зокрема фізичні особи – резиденти, які отримують доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи, фізичні особи – нерезиденти, які отримують доходи з джерела їх походження в Україні.

Нерезиденти – це фізичні особи, які не є резидентами України.

Оподаткування доходів, отриманих нерезидентами, регламентується п.170.10 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу, де визначено, що доходи з джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами Податкового кодексу).

Якщо міжнародним договором, згоду на обов’язковість якого надано Верховною Радою України , встановлено інші правила оподаткування, ніж ті, що передбачені Податковим кодексом, застосовуються правила міжнародного договору.

Згідно з Податковим кодексом до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику відповідно до умов трудового договору (контракту).

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні й компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму.

Відповідно, податковий агент який нараховує (виплачує, надає) оподаткований дохід на користь платника, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену ст.167 Податкового кодексу.

Ставка податку становить 18% бази оподаткування щодо доходів, нарахованих у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

У разі якщо доходи з джерелом їх походження в Україні виплачуються нерезиденту резидентом – юридичною або само зайнятою фізичною особою, такий резидент вважається податковим агентом нерезидента щодо таких доходів. Під час укладення договору з нерезидентом, умови якого передбачають отримання таким нерезидентом доходу з джерелом його походження в Україні, резидент зобов’язаний зазначити в договорі ставку податку, що буде застосована до таких доходів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#оподаткування доходів #нерезиденти
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...