• Головна
  • Міська рада змінює ставки податків в Ужгороді: проект
Бізнес
15:00, 15 травня 2016 р.

Міська рада змінює ставки податків в Ужгороді: проект

Бізнес

Ужгородська мерія оприлюднила проект рішення „Про зміни до рішень міської ради 16.01.2015 № 1618 і 09.07.2015 №1747”, згідно з яким в Ужгороді з 1 січня 2017 року змінюються ставки місцевих податків і зборів. Вищезазначеним проектом рішення пропонується перегляд встановлених Ужгородською міською радою ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного податку та туристичного збору.

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

под

Міською радою затверджено ставку податку у розмірі 0,4 % для об’єктів житлової та 0,2 % для об’єктів нежитлової нерухомості (для казино та ігорних будинків - 1%) при граничній ставці - 3 %.

Розробником проекту пропонується не збільшувати ставку податку для об’єктів житлової нерухомості.

Для об’єктів нежитлової нерухомості пропонується встановити ставку в залежності від зональності, затвердженої рішенням ІV сесії V скликання міськради 21.03.2008 №654, в наступних відсотках до мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового року за 1 кв.м, а саме: 0,4 % - для периферійної зони; 0,5% - для серединної зони; 0,6 % - для центральної зони.

Єдиний податок

податки2

Проектом рішення пропонується встановити ставку єдиного податку з 01 січня 2017 року у розмірі 20% мінімальної заробітної плати для всіх платників ІІ групи спрощеної системи оподаткування, в грошовому еквіваленті - 310 грн.

На думку ужгородської мерії, такі суми не є обтяжливими для сплати фізичними особами – підприємцями, враховуючи зменшення податкового навантаження у зв’язку з зниженням з 2016 року розміру єдиного соціального внеску з 34,7% до 22%.Міська рада очікує зростання надходжень в обсязі біля 250,0 тис.грн.

         Туристичний збір

податки3

Встановлені міською радою ставки туристичного збору не переглядались з 2011 року та сплачуються в розмірі:

- 1 відсотка вартості усього періоду проживання (ночівлі) для осіб, які отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) в готелях;

- 0,5 відсотка вартості усього періоду проживання (ночівлі), для осіб, які отримують послуги з тимчасового проживання (ночівлі) у кемпінгах, мотелях, та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, гуртожитках для приїжджих, будинках (квартирах), що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму.

Із 34 податкових агентів туристичного збору тільки один, або 2,9 % від загальної кількості зазначених агентів справляє збір, пов’язаний з тимчасовим проживанням у кемпінгах, мотелях, та інших закладах готельного типу, санаторно-курортних закладах, гуртожитках для приїжджих, будинках (квартирах) за ставкою 0,5 %.

На думку фахівців фінуправління міськвиконкому, встановлення гранично можливої ставки у розмірі 1 % до бази справляння збору не матиме значного впливу на витрати платників у зв’язку з її невеликим розміром. 

Пропозиції та зауваження до проекту регуляторного акту та аналізу регуляторного впливу можна надавати в письмовій формі за наступною адресою - 88000, м.Ужгород, пл. Поштова,3 каб. 402, або надсилати на електронну адресу: [email protected]

Як інформував 0312.ua, Ужгородським ОСББ хочуть відмінити податок на землю

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#податки #ужгород
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...