17:25, 20 лютого 2012 р.
Стабільність на ужгородському ринку нерухомості забезпечують гастарбайтери
На відміну від цілого ряду обласних центрів, ринок нерухомості Ужгорода може похвалитися непоганою динамікою: напередодні новорічних свят кількість угод купівлі-продажу об'єктів нерухомості збільшилася на 15-20%. Фахівці з нерухомості зізнаються, що інтерес до ужгородському житла спостерігається з боку працівників, які, працюючи в Португалії, Чехії та Росії, вкладають зароблені кошти у квартири в Ужгороді, повідомляє "Голос Карпат" з посиланням на "Мир квартир".
Кирило і Ольга - студенти ужгородського вузу, вже п'ять років живуть без батьків, орендуючи квартиру в обласному центрі Закарпаття. Їх мама і тато - вчені, які отримали можливість працювати у науковій лабораторії в одному з португальських інститутів.
Тому брат і сестра вже давно звикли жити самостійно і зустрічатися з батьками двічі на рік - на канікулах взимку і влітку. В кінці минулого року рідні передали їм значну суму, яку родичі вирішили витратити на придбання власної двокімнатної квартири в районі, наближеному до центральної частини Ужгорода. За словами нових власників апартаментів, зараз вартість квартир знаходиться «на дні», тому через кілька років, якщо молоді люди приймуть рішення переїхати за кордон, вони зможуть продати власне житло і навіть непогано на цьому заробити.
За словами фахівців з нерухомості, саме гастарбайтери є основними і найбільш бажаними їх клієнтами.
Як правило, люди в цьому регіоні активно працюють в Португалії, Чехії та Росії, а все зароблене намагаються вкладати в ринок нерухомості. З одного боку, це пов'язано з недовірою до фінансових установ, яким робітники через проблеми в 2008 році не довіряють свої заощадження. Крім того, часто депозити не приносять реального доходу і можуть захистити кошти тільки від інфляції. «Популярною є схема, коли працівники купують житло, роблять у ньому ремонт, а потім здають в оренду. При цьому попит на нього значний, оскільки квартири в обласному центрі активно орендують студенти вузів, а також молоді люди, які хочуть жити окремо від батьків. Тому в сезон, який, як правило, припадає на кінець літа - початок осені знайти вільну однокімнатну квартиру майже нереально », - зізнаються ріелтори.
Стабільність ринку нерухомості Ужгорода забезпечують працівники, які купують житло в обласному центрі і потім здають його в оренду студентам або молодим людям.
Минулий рік можна назвати вдалим для ужгородських ріелторів. За їх даними, в кінці року кількість угод купівлі-продажу нерухомості збільшилася на 15-20% порівняно з аналогічним періодом позаминулого року. При цьому найбільшою популярністю у місцевих жителів користувалися двокімнатні хрущовки загальною площею 44-45 кв. м, розташовані на середніх поверхах, за $ 35 тис. У таких квартирах мешканці міста, як правило, роблять капітальний ремонт своїми силами, замінюючи сантехніку та електрику за власні гроші. «Часто місцеві жителі звертаються до нас із проханням знайти квартиру в більш нових цегляних будинках, проте таких пропозицій дуже мало. Популярність цієї категорії житла забезпечує той факт, що його вартість майже не відрізняється від ціни на хрущовки. Однак пропозицій з їх продажу до нас надходить дуже мало », - кажуть ріелтори.
Експерти передбачають, що ситуація з житлом в Ужгороді суттєво не зміниться до кінця цього року. Стабільність цього сегменту повинні забезпечити мігранти, які знову почнуть масово повертатися на батьківщину вже влітку. Саме це може привести до нового зростання попиту на житло.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
12:03, 2 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
18:59, 10 грудня
live comments feed...