Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах»

20-річний ужгородець Аллен Гаїбов, пройшовши жорсткий відбір із 500 претендентів, бере участь у змішаних боях під егідою «ACB League» (міжнародна ліга змішаних бойових мистецтв).

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 1

«Навчався я у 15 школі, - розповідає 0312.ua Аллен, - Тоді взагалі ніякого відношення до спорту не мав. Чесно кажучи, був таким собі хуліганом. Не хотів нічим займатися, нічого не робив. І дуже хочу подякувати своєму батьку за те, що змусив мене піти на тренування. Однак, не все відразу пішло гладко. Перший рік тренувань я взагалі прогулював. А щоб батьки думали, що я дійсно займаюсь, ходив до озера, позаду «Юності», і вмочував форму у воду. Тоді батьки думали, що я по-справжньому працюю у поті чола на тренуваннях. 

- Що змусило тебе переосмислити своє ставлення до тренувань?

- Навіть не знаю, що так вплинуло на мене. Можливо, подорослішав. Мені тоді було 13 років, коли зрозумів, що це моє. Просто у певний момент «переклинило», і я почав тренуватись двічі на день. Заняття спортом стало моїм життям.

- Чим займаєшся зараз?

- Навчаюсь в УжНУ, на факультеті «Здоров’я людини». Зараз починаю підготовку до бою. Правда, не знаю з ким буду битись і коли.

- З якого виду бойового мистецтва ти розпочинав?

- Я перепробував ледь не усі види спорту. І не тільки бойові. Це і гімнастика, і плавання, і футбол, бокс. Проте, затримувався там максимум на два-три тижні. Потім тато віддав мене на карате, і так все почалось…Захоплення карате уже переросло у те, чим я зараз займаюсь. Це мікс-файт. Відверто кажучи, в Ужгороді цей вид бойових мистецтв практично не розвинений. У нас деякі люди певний час позаймаються боксом і думають, що можуть займатися мікс-файтом. Це далеко не так…

- Як зараз проходить твій день?

- Зараз у мене період підготовки до бою. Тримаю суворий режим дня, дієту. Двічі на день йду на тренування, сплю і займаюсь своїми справами. І так упродовж двох-трьох місяців до бою. Але сьогодні я порушив свій режим. Зазвичай, прокидаюсь о дев’ятій годині. Сьогодні, щоб поговорити з вами, прокинувся о восьмій (сміється – прим. ред.). 

- Розкажи детальніше про те, що таке мікс-файт. Це бої без правил?

- Ні, це не зовсім так. Мікс-файт – це вид змагань в яких приймають участь спортсмени зі всіх стилів. У нас він не дуже відомий, однак, безумовно, потенціал має величезний. До нього входить ударна техніка карате, боксу, елементи боротьби. Однак, ви маєте рацію: правил там не так багато.

- Які у тебе досягнення у спорті?

i59r0fr_IAU

- Я – чемпіон України з кіокушинкай карате, чемпіон західної України з кік-боксингу, призер чемпіонату світу з мікс-файту, також призер чемпіонату світу з шидокан-карате.

- Яку найсерйознішу травму ти завдавав супернику?

- Я провів у загальному приблизно 130 боїв, і не можу сказати, що якось серйозно когось травмував. Ніс ламав, у нокаут «відправляв». Наслідки можуть бути різними.

- Після виграного бою у тебе нема співчуття до суперника?

- Звичайно, ні. У першу чергу, це спорт. Навіть з першого бою пам’ятаю, що співчуття не було.

- Що відчуваєш перед тим, як вийти на ринг? Можливо, у тебе є якісь ритуали?

- Я не забобонна людина, тому ритуалів немає. Головне – психологія. Якщо у цьому плані ти себе належно не підготуєш, можна вважати, що програв бій ще до його початку. Звісно, є мандраж. Незалежно від того, чи це перший бій, чи сотий. Це нормально.

- Памятаєш свій перший бій?

- Це було жахливо (сміється – прим. ред.). Я його виграв, звичайно, але…Це було в Ужгороді, чемпіонат Закарпаття з кіокушинкай карате. Я тоді посів друге місце. Тепер розповім, як це було: до того, як вийти на тотем, взагалі не переживав. Як тільки вийшов, у мене почалась жахлива паніка. Тренер запитав, чи я готовий. Сказав, що ні, зняв шлем і хотів покинути це місце. Хвала Богу, тренер мене повернув.

- Чи не було у тебе думок покинути цю справу?

- Можливо, як тільки починав цим займатись, такі думки були. Зараз розумію, що я надто багато вклав, аби покидати це заняття.

- Ти казав, що батько схвально ставиться до того, чим ти займаєшся. Як мама реагує на це?

- Мама мене також підтримує у всіх моїх починаннях. Вона мені у всьому допомагає. Інші мами думають, що він там б’ється у клітці, і все…Моя мати ж мене розуміє. Це не «мордобій», як здається на перший погляд. Це, у першу чергу, продумана тактика, розум…Люди бачать тільки те, що на поверхні.

- Яку роль у твоєму житті відіграють батьки?

- Вони мені завжди допомагають. Будь-які змагання – це, по-перше, витрати. Одна поїздка, як мінімум, обходилась у дві тисячі гривень. А ще пожити там декілька днів…Буває, інколи я не хочу на тренування, тоді мама мене змушує йти. Батьки – це підтримка!

- Наскільки я знаю, бої, якими ти займаєшся, комерційного характеру. Скільки ти заробляєш за один вихід на ринг?

- Зараз нечасто виступаю на аматорському рівні. В основному, це бої на професійному рівні. Зараз я тільки починаю, тому призові коливаються від 1 тисячі доларів до десяти.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 3

- Вчора я заходив на твою сторінку «Вконтакті», і там був запис: «Первое поражение». З чим це повязано?

- На жаль, це моя перша поразка на професійному ринзі…Головне, розцінювати це як набутий безцінний досвід. А сталося це 27 грудня. У мене був бій у Росії. Не знаю, як так сталося. Протягом практично усього часу я володів ініціативою, однак не вистачило мене на весь бій. Причина цього проста. Моя звичайна вага – 90 кілограмів. А бився я у категорії до 77 кілограмів. Тому, за короткий проміжок часу був змушений скинути 13 кілограмів. А це дуже впливає на здоров’я. Нирки боліли. Я навіть нормально пити не міг.

- Ти часто їздиш у Росію на змагання. Як там сприймають українця?

- Я завжди представляю Україну, де би не був. Мені все одно, чи це Росія, чи якась інша країна. Відверто кажучи, патріотом себе назвати не можу, однак люблю свої країну. Я люблю Україну, але у розумних межах.

- Яка різниця між тобою на ринзі і у побутовому житті?

- Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах, Коли бій закінчується, згадати можу, що там відбувалось, тільки епізодично. У побутовому житті я – звичайна людина. Не думайте, що кидаюсь на людей, коли йду вулицею (сміється – прим. ред.). Ніколи першим не розпочинаю конфлікт. У цьому плані я спокійний. Але якщо мене зачіпати, то стаю дуже емоційним. Не завжди вдається контролювати цей аспект.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 4

- У тебе є тату. Що воно означає?

- Коли мені було 17 років, я зробив собі тату на голові. Це японський ієрогліф, який дослівно перекладається як «шлях воїна». Набив це не просто так. Можна сказати, що воно яскраво характеризує мене, мій життєвий шлях.

- Як думаєш, як довго триватиме твоя кар’єра бійця?

- Це, у першу чергу, залежить від травм і від мого бажання. На щастя, серйозні пошкодження обходять мене стороною. Були надриви зв’язок, тричі ламав ніс і разів 10 вухо та й все, по суті. Професійні спортсмени мого рівня виступають в середньому до 35 років.

- Які відчуття, коли тобі ламають ніс?

- Чесно кажучи, на ринзі я взагалі не відчуваю, адже зовсім не думаю про це . Наступного дня трохи болить, але не смертельно.

- Ален Гаїбов – це іноземне імя та прізвище. Звідки твої батьки?

- Мій тато з Азербайджану, тому таке прізвище. А ім’я французьке, але підтексту у цьому ніякого нема.

- Ти майже весь час у тренуваннях. Як виходить із навчанням?

- Чесно кажучи, ніяк. Не подобається мені це. На факультеті з розумінням ставляться до того, чим я займаюсь, тому, фактично, маю вільне відвідування. Однак, коли приходить час сесії, то все вчасно складаю, вчусь.

- Яка зараз у тебе першочергова мета?

- У першу чергу, хочу «закрити» свою останню поразку і взяти реванш.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 5

- Чи є у тебе серед бійців ровесники?

- Є. Але їх дуже мало. Особисто мені у боях завжди трапляються більш досвідчені чоловіки.

- У тебе були конфлікти з бійцями, яких ти переміг?

- Одного разу бився із азербайджанцем. Я переміг. А він після закінчення бою прийшов до мене у роздягальню з ножем. Добре, що тренери швидко його нейтралізували. Невідомо, що він міг би зробити. 

- Уяви, що ти завершив карєру бійця. Чим займешся після цього?

- Чесно кажучи, ще не думав про це. Хочеться, щоб це було пов’язано зі спортом. Можливо, буду рефері, можливо, зал відкрию. Час покаже.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 6 Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 6 Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 6
Аллен Гаїбов боєць Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
901 перегляд у вересні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
19 вересня в Ужгородському прес-клубі відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між «Закарпатським обласним товариством осіб з інвалідністю» та іншими організаціями. Діяльність Товариства, починаючи з 1991 року, спрямована на соціальний, правовий захист та всебічну допомогу людям з інвалідністю і членам їх родин. Метою Меморандуму є взаємодія та координація діяльності Сторін для взаємодопомоги та отримання позитивного результату в реалізації прав та с...
Суспільство
У неділю, 22 вересня, з 8.00 буде обмежено рух автомобільного транспорту на вул. Станційній в Ужгороді (ділянка від перехрестя з площею Георгія Кірпи до перехрестя з вул.Мукачівською-вул.Івана Анкудінова). Підрядна організація фрезуватиме асфальтобетонне покриття у рамках капітального ремонту цієї вулиці, роботи проводитимуть на смугах почергово, інформує департамент міського господарства Ужгородської міської ради. Прохання до водіїв бути уважними та стежи...
Суспільство
Як стало відомо із вироку Берегівського суду - екс-інспектора МП "Лужанка" звільнили від кримінальної відповідальності за службове підроблення документів. Посадовець у серпні 2018 року вніс у митну базу неправдиву інформацію, що в мікроавтобусі Opel Vivaro, який їхав до Молдови немає товарів, що підлягають декларуванню. Після цього він поставив знак печатки на талоні для проходження авто "зеленим коридором". Перед лінією перетинання державного кордону з Ук...
Суспільство
КП «Водоканал м. Ужгорода» інформує споживачів, що 17 вересня 2019 року відбулося відкрите засіданні НКРЕКП, на якому було прийнято Постанову НКРЕКП №1968 від 17.09.2019 р. «Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 16 червня 2016 року №1141», про зміну тарифів: на централізоване водопостачання – 17,63 грн. за куб. м (з ПДВ); (було 16,67 грн. зa 1 куб. м (з ПДВ) на ц...
Суспільство
Як інформує Мукачівська міська рада, продовжується реєстрація на конкурс рудих в Мукачеві. 22 вересня 2019 року в рамках проведення Свята меду відбудеться Третій парад рудих Закарпаття. Захід проведуть в Мукачеві у парку Перемоги. Конкурс рудих в Мукачеві проводиться вже в третє в честь Міжнародного дня рудих, що святкується в цілому світі на початку вересня. Рудоволосі закарпатці приймуть участь в конкурсі за такими номінаціями:  "Бронзова Рапунцель" - на...
Спорт
Ужгородець Роман Павлишин у фінальному двобої здобув першу історичну перемогу на офіційному Чемпіонаті України з довгих нардів. Роберт Балян з Одеси виборов срібну нагороду. Коло призерів закрив також ужгородець — Закір Геюшев. Турнір відбувся 14-15 вересня в Ужгороді на пл. Поштовій за ініціативи Федерації нард Закарпаття та Всеукраїнської федерації нард. Призовий фонд турніру складав 50 тис. грн. Переможець отримав 25 тис. грн., срібний призер — 15 тис....
Суспільство
Як повідомляють на сторінці Чорногірського гірського пошуково-рятувального посту, у Карпатах продовжує падати дрібний сніг. Сьогодні, 20 вересня, зранку хмарно. За словами рятувальників температура зафіксована -4°С. Вітер західний 1-2 м/с. Нагадаємо, температура у горах опустилась нижче 0 кілька днів тому. І вже тоді зафіксували перший сніг.
Пригоди
11 незаконних мігрантів, які мали намір дістатись країн Євросоюзу в обхід пунктів пропуску, затримали протягом минулої доби прикордонники Чопського загону. Дев'ятеро з них прикордонний наряд виявив учора по обіді неподалік села Кам'яниця Ужгородського району. Під час патрулювання спрацював службовий собака, навчений на пошук та затримання людини. Військовослужбовці пустили чотирилапого по сліду, і він вивів їх на групу невідомих, що переховувалися у лісі....
Пригоди
Завдяки небайдужим ужгородцям, патрульні виявили водія, що сів за кермо напідпитку. У чаті «Безпечне місто Ужгород» небайдужі повідомили про водія, який у нетверезому стані знаходився в автомобілі. На місці події інспектори переглянули камери відеоспостереження й з’ясували, що саме цей чоловік керував авто ВАЗ, незадовго до повідомлення на спецлінію 102. Він перебував з явними ознаками алкогольного сп’яніння, однак, пропозицію пройти огляд — відхилив. На в...
Новини по темі
В Ужгороді організації, які захищають права інвалідів, підписали меморандум про співпрацю
В Ужгороді 22 вересня обмежують рух на Станційній (СХЕМА)
Закарпатського митника суд звільнив від покарання за сприяння контрабанді бурштину
В Ужгороді змінилась ціна на централізоване водопостачання та водовідведення
Парад рудих у Мукачеві 22 вересня: у яких номінаціях можна перемогти
У Карпатах тримається мінусова температура та падає дрібний сніг (ФОТО)
Глобальне потепління? В Ужгороді виростили велетенський кавун, вагою майже 12 кг! (ФОТО)
«Тур’ЄвроЦентр» в Ужгороді – масштабний майданчик для діалогу у сфері туризму (ФОТОРЕПОРТАЖ)
Ужгородців запрошують на відкриття "Boutique LE Chocolat" із шоколадними виробами ручної роботи (ФОТО, ВІДЕО)
До уваги закарпатців: В області змінюється графік руху потягів