Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах»

20-річний ужгородець Аллен Гаїбов, пройшовши жорсткий відбір із 500 претендентів, бере участь у змішаних боях під егідою «ACB League» (міжнародна ліга змішаних бойових мистецтв).

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 1

«Навчався я у 15 школі, - розповідає 0312.ua Аллен, - Тоді взагалі ніякого відношення до спорту не мав. Чесно кажучи, був таким собі хуліганом. Не хотів нічим займатися, нічого не робив. І дуже хочу подякувати своєму батьку за те, що змусив мене піти на тренування. Однак, не все відразу пішло гладко. Перший рік тренувань я взагалі прогулював. А щоб батьки думали, що я дійсно займаюсь, ходив до озера, позаду «Юності», і вмочував форму у воду. Тоді батьки думали, що я по-справжньому працюю у поті чола на тренуваннях. 

- Що змусило тебе переосмислити своє ставлення до тренувань?

- Навіть не знаю, що так вплинуло на мене. Можливо, подорослішав. Мені тоді було 13 років, коли зрозумів, що це моє. Просто у певний момент «переклинило», і я почав тренуватись двічі на день. Заняття спортом стало моїм життям.

- Чим займаєшся зараз?

- Навчаюсь в УжНУ, на факультеті «Здоров’я людини». Зараз починаю підготовку до бою. Правда, не знаю з ким буду битись і коли.

- З якого виду бойового мистецтва ти розпочинав?

- Я перепробував ледь не усі види спорту. І не тільки бойові. Це і гімнастика, і плавання, і футбол, бокс. Проте, затримувався там максимум на два-три тижні. Потім тато віддав мене на карате, і так все почалось…Захоплення карате уже переросло у те, чим я зараз займаюсь. Це мікс-файт. Відверто кажучи, в Ужгороді цей вид бойових мистецтв практично не розвинений. У нас деякі люди певний час позаймаються боксом і думають, що можуть займатися мікс-файтом. Це далеко не так…

- Як зараз проходить твій день?

- Зараз у мене період підготовки до бою. Тримаю суворий режим дня, дієту. Двічі на день йду на тренування, сплю і займаюсь своїми справами. І так упродовж двох-трьох місяців до бою. Але сьогодні я порушив свій режим. Зазвичай, прокидаюсь о дев’ятій годині. Сьогодні, щоб поговорити з вами, прокинувся о восьмій (сміється – прим. ред.). 

- Розкажи детальніше про те, що таке мікс-файт. Це бої без правил?

- Ні, це не зовсім так. Мікс-файт – це вид змагань в яких приймають участь спортсмени зі всіх стилів. У нас він не дуже відомий, однак, безумовно, потенціал має величезний. До нього входить ударна техніка карате, боксу, елементи боротьби. Однак, ви маєте рацію: правил там не так багато.

- Які у тебе досягнення у спорті?

i59r0fr_IAU

- Я – чемпіон України з кіокушинкай карате, чемпіон західної України з кік-боксингу, призер чемпіонату світу з мікс-файту, також призер чемпіонату світу з шидокан-карате.

- Яку найсерйознішу травму ти завдавав супернику?

- Я провів у загальному приблизно 130 боїв, і не можу сказати, що якось серйозно когось травмував. Ніс ламав, у нокаут «відправляв». Наслідки можуть бути різними.

- Після виграного бою у тебе нема співчуття до суперника?

- Звичайно, ні. У першу чергу, це спорт. Навіть з першого бою пам’ятаю, що співчуття не було.

- Що відчуваєш перед тим, як вийти на ринг? Можливо, у тебе є якісь ритуали?

- Я не забобонна людина, тому ритуалів немає. Головне – психологія. Якщо у цьому плані ти себе належно не підготуєш, можна вважати, що програв бій ще до його початку. Звісно, є мандраж. Незалежно від того, чи це перший бій, чи сотий. Це нормально.

- Памятаєш свій перший бій?

- Це було жахливо (сміється – прим. ред.). Я його виграв, звичайно, але…Це було в Ужгороді, чемпіонат Закарпаття з кіокушинкай карате. Я тоді посів друге місце. Тепер розповім, як це було: до того, як вийти на тотем, взагалі не переживав. Як тільки вийшов, у мене почалась жахлива паніка. Тренер запитав, чи я готовий. Сказав, що ні, зняв шлем і хотів покинути це місце. Хвала Богу, тренер мене повернув.

- Чи не було у тебе думок покинути цю справу?

- Можливо, як тільки починав цим займатись, такі думки були. Зараз розумію, що я надто багато вклав, аби покидати це заняття.

- Ти казав, що батько схвально ставиться до того, чим ти займаєшся. Як мама реагує на це?

- Мама мене також підтримує у всіх моїх починаннях. Вона мені у всьому допомагає. Інші мами думають, що він там б’ється у клітці, і все…Моя мати ж мене розуміє. Це не «мордобій», як здається на перший погляд. Це, у першу чергу, продумана тактика, розум…Люди бачать тільки те, що на поверхні.

- Яку роль у твоєму житті відіграють батьки?

- Вони мені завжди допомагають. Будь-які змагання – це, по-перше, витрати. Одна поїздка, як мінімум, обходилась у дві тисячі гривень. А ще пожити там декілька днів…Буває, інколи я не хочу на тренування, тоді мама мене змушує йти. Батьки – це підтримка!

- Наскільки я знаю, бої, якими ти займаєшся, комерційного характеру. Скільки ти заробляєш за один вихід на ринг?

- Зараз нечасто виступаю на аматорському рівні. В основному, це бої на професійному рівні. Зараз я тільки починаю, тому призові коливаються від 1 тисячі доларів до десяти.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 3

- Вчора я заходив на твою сторінку «Вконтакті», і там був запис: «Первое поражение». З чим це повязано?

- На жаль, це моя перша поразка на професійному ринзі…Головне, розцінювати це як набутий безцінний досвід. А сталося це 27 грудня. У мене був бій у Росії. Не знаю, як так сталося. Протягом практично усього часу я володів ініціативою, однак не вистачило мене на весь бій. Причина цього проста. Моя звичайна вага – 90 кілограмів. А бився я у категорії до 77 кілограмів. Тому, за короткий проміжок часу був змушений скинути 13 кілограмів. А це дуже впливає на здоров’я. Нирки боліли. Я навіть нормально пити не міг.

- Ти часто їздиш у Росію на змагання. Як там сприймають українця?

- Я завжди представляю Україну, де би не був. Мені все одно, чи це Росія, чи якась інша країна. Відверто кажучи, патріотом себе назвати не можу, однак люблю свої країну. Я люблю Україну, але у розумних межах.

- Яка різниця між тобою на ринзі і у побутовому житті?

- Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах, Коли бій закінчується, згадати можу, що там відбувалось, тільки епізодично. У побутовому житті я – звичайна людина. Не думайте, що кидаюсь на людей, коли йду вулицею (сміється – прим. ред.). Ніколи першим не розпочинаю конфлікт. У цьому плані я спокійний. Але якщо мене зачіпати, то стаю дуже емоційним. Не завжди вдається контролювати цей аспект.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 4

- У тебе є тату. Що воно означає?

- Коли мені було 17 років, я зробив собі тату на голові. Це японський ієрогліф, який дослівно перекладається як «шлях воїна». Набив це не просто так. Можна сказати, що воно яскраво характеризує мене, мій життєвий шлях.

- Як думаєш, як довго триватиме твоя кар’єра бійця?

- Це, у першу чергу, залежить від травм і від мого бажання. На щастя, серйозні пошкодження обходять мене стороною. Були надриви зв’язок, тричі ламав ніс і разів 10 вухо та й все, по суті. Професійні спортсмени мого рівня виступають в середньому до 35 років.

- Які відчуття, коли тобі ламають ніс?

- Чесно кажучи, на ринзі я взагалі не відчуваю, адже зовсім не думаю про це . Наступного дня трохи болить, але не смертельно.

- Ален Гаїбов – це іноземне імя та прізвище. Звідки твої батьки?

- Мій тато з Азербайджану, тому таке прізвище. А ім’я французьке, але підтексту у цьому ніякого нема.

- Ти майже весь час у тренуваннях. Як виходить із навчанням?

- Чесно кажучи, ніяк. Не подобається мені це. На факультеті з розумінням ставляться до того, чим я займаюсь, тому, фактично, маю вільне відвідування. Однак, коли приходить час сесії, то все вчасно складаю, вчусь.

- Яка зараз у тебе першочергова мета?

- У першу чергу, хочу «закрити» свою останню поразку і взяти реванш.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 5

- Чи є у тебе серед бійців ровесники?

- Є. Але їх дуже мало. Особисто мені у боях завжди трапляються більш досвідчені чоловіки.

- У тебе були конфлікти з бійцями, яких ти переміг?

- Одного разу бився із азербайджанцем. Я переміг. А він після закінчення бою прийшов до мене у роздягальню з ножем. Добре, що тренери швидко його нейтралізували. Невідомо, що він міг би зробити. 

- Уяви, що ти завершив карєру бійця. Чим займешся після цього?

- Чесно кажучи, ще не думав про це. Хочеться, щоб це було пов’язано зі спортом. Можливо, буду рефері, можливо, зал відкрию. Час покаже.

Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 6 Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 6 Ужгородський боєць Аллен Гаїбов: «Коли я у клітці, то мозок відключається, все працює на інстинктах» (фото) - фото 6
Аллен Гаїбов боєць Ужгород
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Автор
(0 оцінок)
Якість матеріалу
(0 оцінок)
Актуальність
(0 оцінок)
890 переглядів у липні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Про сміттєвий "апокаліпсис" на Закарпатті у сюжеті розповідає канал "Перший інформаційний". На Закарпатті відсутній сміттєпереробний завод. Сміттєзвалища закривають, а місць для складування твердих побутових відходів обмаль. Після “сміттєвого” конфлікту з угорцями ситуація не змінилася. На Закарпатті попри неодноразові обіцянки урядників – досі не збудовано жодного сміттєпереробного заводу чи сортувальної станції. Втім проблема ще й у відсутності чіткого м...
Суспільство
Стосовно інформації про обшуки, які проводяться в Закарпатській митниці ДФС, повідомляємо наступне. Закарпатською митницею ДФС у лютому 2019 року була призначена перевірка з метою встановлення обставин здійснення митного контролю та оформлення товару одного із українських підприємств, яке здійснювало експорт виробів із металу в 2016-2017 роках. За результатами здійсненої перевірки матеріали направлено в правоохоронні та податкові органи для вжиття відповід...
Пригоди
«15.07 ввечері в районі Водоканала, Собранецька 74, о 22.35 годині, йдучи додому зі своєю сестрою та собачкою, хто знає Макса, хто не знає порода Джек расел тер’єр. Про це у групі «Кожен має другий шанс» повідомила Вікторія Василик. І за кущів на нас вибіг ротвейлер звірячою хваткою, без намордника,власник ледве тримаючи повідок, випустив його з рук, собака напала на мого Макса і почала кусати його, ми відбивались як могли всіма способами,в той час як влас...
Суспільство
Це дуже сумна історія. До Іршавської лікарні привезли чоловіка. До лікарні прийшов пес цього господаря. Однак чоловік невдовзі помер, а собака вірно чекає його на території лікарні. Небайдужі люди вже пробували забрати пса, однак він знову повертається до лікарні, — пише Ріо. Медики ж кажуть, що собакам не місце на території лікарні і погрожують його застрелити. Зоозахисники закликають небайдужих забрати собаку. Читайте також: Допомога чотирилапим: Закарпа...
Суспільство
Протягом минулої доби прикордонникам Чопського загону вдалося затримати восьмеро іноземців, що мали на меті незаконно перетнути державний кордон, а також двох провідників, які перевозили одну з груп у легковому автомобілі. Інформацію про підготовку до переміщення групи незаконних мігрантів військовослужбовцям Чопського загону завчасно надали співробітники оперативно-розшукового відділу Західного регіонального управління ДПСУ. На пошуки правопорушників висл...
Суспільство
Mukachevo.net стало відомо з власних джерел, де СБУ проводить масові перевірки. Як стало відомо, на даний час на одному з КПП переоглядається фура з одягом із Європи. У правоохоронців наявні підозри по заниженню митної вартості одягу. Заходи проводять працівники СБУ за дорученням прокуратури області. Також, у ці хвилини тривають обшуки і в головному офісі Закарпатської митниці і в кабінетах високопосадовців митниці. На вантажному терміналі КПП «Ужгород» тр...
Кримінал
За минулу добу поліцейські розкрили дві крадіжки майна в містах Ужгород та Виноградів. За фактами злочинів у поліції відкриті кримінальні провадження. До Ужгородського відділу поліції надійшло повідомлення від місцевої жительки про те, що з її будинку було викрадено комп`ютер.За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального Кодексу України (крадіжка з проникненням). Вжитими заходами працівники поліції вс...
Кримінал
Співробітники СБУ у межах протидії системній корупції викрили на хабарях посадовців митного посту «Ужгород» Закарпатської митниці Державної фіскальної служби. Оперативники спецслужби встановили, що митники налагодили механізм вимагання неправомірної вигоди від громадян, які в’їжджають на територію нашої країни. У прес-центрі інформують, що за різні суми хабарів зловмисники обіцяли не створювати штучних перешкод, зокрема щодо законного перевезення особистих...
Суспільство
До Ужгородського відділу поліції надійшло повідомлення від місцевої жительки про те, що з її будинку було викрадено комп`ютер. За даним фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за частиною 3 статті 185 Кримінального Кодексу України (крадіжка з проникненням). Вжитими заходами працівники поліції встановили особу, причетну до злочину. Ним виявився раніше судимий 29-річний ужгородець. Читайте також: В Ужгороді "відома особа" вкотре грабує людей у...
Новини по темі
На Закарпатті ситуація зі сміттям ризикує перерости в екологічне лихо (ФОТО, ВІДЕО)
У Закарпатській ДФС прокоментували інформацію ЗМІ про "масові перевірки" СБУ
"Закарпатський Хатіко": біля лікарні собака вірно чекає господаря, що помер (ФОТО)
На Закарпатті затримали нелегалів та їхніх провідників (ФОТО)
На Закарпатських митницях прокуратура разом з СБУ проводять слідчі дії (ФОТО)
Раніше судимий ужгородець пограбував житловий будинок
З'явилася третя серія ужгородського мультфільму про вибори (ФОТО, ВІДЕО)
Дві закарпатські громади отримають 29 млн грн з держбюджету на соціально-економічний розвиток
На Ужгородщині готові до створення ще однієї ОТГ (ДОКУМЕНТ)
В Ужгороді для ремонту дорожнього покриття на Митній використовують "Пачматік" (ФОТО)