Втрачені землі біля кордону як результат бедіяльності чиновників

Ситуацію з приватизацією земельних ділянок біля кордону прокоментував прокурор Закарпатської області Володимир Янко.
Зі слів прокурора, колишнім керівництвом головного управління Держземагентства у області в області було незаконно виділено 28 земельних ділянок уздовж лінії державного кордону, фактично в межах прикордонної смуги. Ці землі, наголосив прокурор області, є землями оборони і надавати їх у приватну власність не мали права – це є  грубим порушенням вимог ст. 84 Земельного кодексу України, ст. 3 Закону України «Про використання земель оборони», інших законодавчих та підзаконних нормативних актів. Проте внаслідок тривалої у часі бездіяльності службових осіб органів охорони державного кордону на сотні гектарів земель прикордонної смуги відсутні правовстановлюючі документи, і цей факт дозволив окремим посадовцям його використати і незаконно виділити закарпатцям вказані землі.
"Враховуючи особливість географічного розташування Закарпатської області – наявність кордонів з чотирма європейськими країнами (Румунія, Угорщина, Словаччина та Польща) та притаманними прикордонному регіону проблемними рисами пов’язаними насамперед з нелегальною міграцією і контрабандою, я особисто ініціював вивчення законності розпорядження та використання землями уздовж кордону.
І саме наш системний аналіз отриманих даних викрив, як порушення вимог закону кримінально-карного характеру, так і низку проблем, що потребують врегулювання органами державної влади.
Встановлено, що виділення усіх названих земельних ділянок відбулося на початку січня 2015 року і щойно прокуратурі стало відомо про цей факт – ми негайно подали до судів позови про скасування незаконних актів та повернення земель у державну власність.
До того ж, прокуратурою розпочато три кримінальні провадження стосовно посадовців головного управління Держземаґентства у області, котрі й причетні до цих незаконних земельних оборудок.
Наразі мова іде про земельні ділянки, незаконно виділені на території Берегівського та Ужгородського районів, з цього приводу нами до суду пред’явлено 30 позовних заяв про скасування рішень, якими надано у власність земельні ділянки, що входять у смугу відведення державного кордону.
Завдяки принциповій позиції прокуратури Апеляційний суд Закарпатської області залишив без змін  рішення Берегівського районного суду, яким задоволено 9 позовів в інтересах держави і вказаним судовим рішенням 17 га повернуто у державну власність. Тим самим поновлено порушене право Державної прикордонної служби України на користування земельними ділянками державного кордону. 
У провадженні суду перебуває ще 21 позов, предметом у яких є аналогічні порушення щодо розпорядження землею площею майже 40 га, - інформує прокуратура Закарпатської області.   
Про це я неодноразово говорив на прес-конференціях,  з квітня місяця поточного року ми давали інформацію на офіційному сайті прокуратури області та у коментарях центральних телеканалів. І чомусь лише тепер комусь стало вигідно зробити на цьому сенсацію. Чому це робиться, неважко здогадатися, проте ввести в оману громадян не вдасться", – підсумував прокурор.
прокуратура землі приватизація Янко
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
4 перегляди в червні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі